×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Rękawice robocze i ochronne

Zabezpiecz dłonie przed różnymi zagrożeniami i zadbaj o komfort pracy

Chcesz zapewnić swoim pracownikom skuteczną ochronę przed różnymi zagrożeniami i stworzyć dla nich bezpieczne środowisko pracy? Rękawice ochronne to ekwipunek, którego nie może zabraknąć w Twoim zakładzie. Odpowiednio dobrane skutecznie zabezpieczą dłonie pracowników przed potencjalnie szkodliwymi substancjami i trudnymi warunkami. Sprawdź naszą ofertę rękawic roboczych. Wybieraj spośród setek modeli, które gwarantują nie tylko ochronę, ale i doskonałą chwytność oraz wysoki komfort pracy.

Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Promocja
Rękawice bawełniane białe Fawa Rękawice bawełniane białe Fawa
Cena: 1,30 zł (netto: 1,06 zł )
zobacz więcej
Rękawice powlekane gumą M-GLOVE L2001 RED Rękawice powlekane gumą M-GLOVE L2001 RED
Producent: M-GLOVE
Cena: 1,33 zł (netto: 1,08 zł )
zobacz więcej
Rękawice nitrylowe NITRYLEX BLACK czarne Rękawice nitrylowe NITRYLEX BLACK czarne
Cena: 13,09 zł (netto: 12,12 zł )
zobacz więcej
Rękawice ocieplane SHOWA 282 TEMRES powłoka poliuretan Rękawice ocieplane SHOWA 282 TEMRES powłoka poliuretan
Producent: SHOWA
Cena: 75,05 zł (netto: 61,02 zł )
zobacz więcej
Rękawice powlekane poliuretanem M-GLOVE PU1001 4131X Rękawice powlekane poliuretanem M-GLOVE PU1001 4131X
Producent: M-GLOVE
Cena: 1,52 zł (netto: 1,24 zł )
zobacz więcej
Rękawice powlekane poliuretanem OX-POLIUR Rękawice powlekane poliuretanem OX-POLIUR
Producent: Ogrifox
Cena: 1,59 zł (netto: 1,29 zł )
zobacz więcej
Rękawice neoprenowe SHOWA CHM Rękawice neoprenowe SHOWA CHM
Producent: SHOWA
Cena: 7,48 zł (netto: 6,08 zł )
zobacz więcej
Rękaw spawalniczy WY-REKAWB Rękaw spawalniczy WY-REKAWB
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 44,40 zł (netto: 36,10 zł )
PAR.
zobacz więcej
Rękawice teXXor 2520 topline TUCSON Rękawice teXXor 2520 topline TUCSON
Cena: 37,80 zł (netto: 30,73 zł )
zobacz więcej
Rękawice antystatyczne ESD RSTICON Rękawice antystatyczne ESD RSTICON
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 4,83 zł (netto: 3,93 zł )
zobacz więcej
Rękawice antywibracyjne ORPEL AV-1e/5 Rękawice antywibracyjne ORPEL AV-1e/5
Producent: Orpel
Cena: 153,60 zł (netto: 124,88 zł )
zobacz więcej
Rękawice antywibracyjne OS 1st VIBRA-X Rękawice antywibracyjne OS 1st VIBRA-X
Cena: 168,11 zł (netto: 136,67 zł )
zobacz więcej
Rękawice bawełniane szyte FINCH Rękawice bawełniane szyte FINCH
Cena: 2,27 zł (netto: 1,85 zł )
zobacz więcej
Rękawice brukarskie powlekane gumą ROYD Rękawice brukarskie powlekane gumą ROYD
Producent: ARDON SAFETY
Cena: 7,21 zł (netto: 5,86 zł )
zobacz więcej
Rękawice lateksowe AMBULANCE HIGH RISK Rękawice lateksowe AMBULANCE HIGH RISK
Cena: 31,38 zł (netto: 29,06 zł )
zobacz więcej
Rękawice lateksowe Ansell Alphatec 87-195 Rękawice lateksowe Ansell Alphatec 87-195
Producent: ANSELL LTD
Cena: 2,83 zł (netto: 2,30 zł )
zobacz więcej
Rękawice lateksowe Ansell Extra™ 87-955 Rękawice lateksowe Ansell Extra™ 87-955
Producent: ANSELL LTD
Cena: 12,32 zł (netto: 10,02 zł )
zobacz więcej
Rękawice lateksowe OX-LAT jednorazowe Rękawice lateksowe OX-LAT jednorazowe
Producent: Ogrifox
Cena: 22,61 zł (netto: 18,38 zł )
zobacz więcej
Rękawice mechanik CXS PUNO Rękawice mechanik CXS PUNO
Cena: 28,26 zł (netto: 22,98 zł )
zobacz więcej

Rękawice robocze i ochronne – stwórz bezpieczne i komfortowe miejsce pracy

Ochrona dłoni to jeden z tych aspektów, o które pracodawca musi zadbać w pierwszej kolejności, aby zagwarantować pracownikom bezpieczne i komfortowe środowisko pracy. To dlatego rękawice ochronne i robocze stanowią podstawowe wyposażenie większości zakładów. Służą nie tylko do zabezpieczenia rąk przed zagrożeniami, ale również poprawiają komfort pracy.

Żeby ułatwić Ci wybór, w jednym miejscu zgromadziliśmy różnorodne rękawice ochronne i robocze. To nie tylko klasyczne modele, ale i specjalistyczne rękawice wzmacniane skórą czy też rękawice ocieplane. Przeglądaj dostępne warianty, porównuj, oceniaj i wybierz te rękawice ochronne BHP, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom. Dzięki naszej ofercie możesz tylko zyskać!

Dopasuj rękawice ochronne do specyfiki wykonywanej pracy

Zapewnij skuteczną ochronę rąk przed niebezpiecznymi substancjami i zagrożeniami mechanicznymi

Bez odpowiednich rękawic roboczych dłonie pracowników nie będą chronione przed ostrymi narzędziami, niepożądanym kontaktem z niebezpiecznymi substancjami oraz zagrożeniami mechanicznymi. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę rękawic BHP, które zapewniają nie tylko odpowiednią ochronę przed różnymi niebezpieczeństwami, ale również wysoki komfort pracy.

 W naszym asortymencie mamy m.in.:

 • rękawice elektroizolacyjne – to rękawice dla elektryków, które skutecznie zabezpieczają przed wysokim napięciem i porażeniem prądem,
 • rękawice antystatyczne – uniemożliwiają gromadzenie się ładunku elektrostatycznego na materiale. Służą do ochrony rąk i sprzętów,
 • rękawice antywibracyjne – pochłaniają drgania mechaniczne o niskiej częstotliwości  i zapobiegają ich przenoszeniu na dłonie,
 • rękawice ocieplane – zapewniają ochronę przed niskimi temperaturami. W skład tej kategorii wchodzą m.in. rękawice robocze skórzane wykonane np. ze skóry koziej, a także rękawice powlekane,
 • rękawice monterskie – choć przeznaczone są do prac montażowych, mają szerokie zastosowanie,
 • rękawice budowlane – to rękawice do pracy na budowie, ale nie tylko. Mogą być stosowane także podczas prac porządkowych i ogrodowych.

Zróżnicowane właściwości sprawiają, że dostępne w naszej ofercie rękawice robocze i ochronne sprawdzają się w różnych środowiskach pracy. Mamy m.in. modele, które mogą być wykorzystywane w przemyśle ciężkim i podczas produkcji opakowań, a także przeznaczone do prac precyzyjnych. Oferujemy również rękawice spawalnicze. Dzięki specjalnym wzmocnieniom w części chwytnej i/lub na kciuku modele te gwarantują pewny chwyt i są bardziej odporne na przetarcia.

W naszym asortymencie znajdują się także uniwersalne rękawice BHP, które mogą być stosowane w różnych branżach i podczas różnych aktywności. Szerokie zastosowanie sprawia, że często są one zamawiane również przez klientów indywidualnych i wykorzystywane w pracach domowych. Niestraszne im ani ostre narzędzia, ani niebezpieczne substancje, takie jak smary czy oleje.

Sprostaj indywidualnym potrzebom i wymaganiom pracowników – wybierz optymalne rękawice robocze

Szeroki wybór rękawic roboczych, który zapewniamy, sprawia, że bez trudu dopasujesz rękawice ochronne nie tylko do specyfiki prowadzonej działalności i zagrożeń występujących w środowisku pracy, ale i indywidualnych potrzeb pracowników. Dzięki temu, że oferujemy różne rozmiary rękawic roboczych – począwszy od XS, poprzez M i L, na XXL kończąc – personel nie będzie miał żadnych problemów z ich doborem do wielkości dłoni.

Fakt, że rękawica robocza idealnie dopasowuje się do dłoni pracownika, to jednak nie wszystko. Nawet najlepiej leżący model na nic się nie zda, jeśli będzie prowadził do reakcji alergicznych. Podrażniona skóra swędzi i piecze, co skutecznie utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków.

Najczęściej problemy skórne są wywoływane przez rękawice robocze gumowe, do produkcji których użyto lateksu. Nie oznacza to jednak, że pracownik musi od razu zrezygnować z ich noszenia. Wystarczy, że założy pod spód rękawice bawełniane, a uniknie problemów. Zamiast modeli z bawełny może sięgnąć również po rękawice dziane wykonane z tkaniny poliestrowej lub nylonu.

Nie przepłacaj – sięgnij po tanie rękawice robocze

Chcesz zaopatrzyć swój zakład w praktyczne rękawice robocze o ochronne, jednak koszty zakupu Cię przerażają? Duże zróżnicowanie produktów dostępnych w naszej ofercie sprawia, że z pewnością znajdziesz modele, które będą dopasowane nie tylko do specyfiki prowadzonej działalności, ale również możliwości finansowych i dostępnego budżetu. Oferujemy zarówno tanie rękawice robocze, jak i warianty z wyższej półki cenowej. Z pewnością więc znajdziesz modele odpowiednie także pod względem cenowym.

Potrzebujesz hurtowych ilości rękawic ochronnych w atrakcyjnej cenie? Nie ma problemu. Skontaktuj się z nami już teraz, a przedstawimy Ci naszą ofertę. Dzięki temu nie przepłacisz za rękawiczki robocze.

Zadbaj o wygodę użytkowania – postaw na komfortowe rękawice BHP

Dostępne rękawice robocze zapewniają nie tylko skuteczną ochronę przed zagrożeniami występującymi w miejscu pracy, ale również wysoki komfort użytkowania. Oferujemy m.in. modele, których wewnętrzna powierzchnia pokryta jest pyłem bawełnianym (flokiem) lub cieniutką warstwą skrobi kukurydzianej, co ułatwia wkładanie i zdejmowanie rękawic BHP.

Jeżeli komfort pracy to dla Ciebie priorytet, możesz sięgnąć po rękawice ochronne, których makiety są zakończone ściągaczem. Taka konstrukcja zabezpiecza przed niekontrolowanym zsunięciem się rękawic roboczych z dłoni, a jednocześnie ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie.

Wysoki komfort użytkowania zapewniają rękawice ochronne powlekane nitrylem, poliuretanem lub poliamidem (nylonem). Jak sama nazwa wskazuje, są to modele powleczone w części chwytnej tworzywem sztucznym, które oprócz ochrony rąk zapewnia także pewny chwyt.

Rękawice robocze mogą być nie tylko powlekane poliuretanem czy też nitrylem, ale i materiałem odblaskowym. Taka budowa zwiększa widoczność użytkownika i sprawdza się podczas prac budowlanych, drogowych i z instalacjami elektrycznymi. W przypadku działań prowadzonych na zewnątrz niezastąpione mogą okazać się rękawice robocze ocieplane. Ochronią one ręce nie tylko przed niskimi temperaturami, ale i wiatrem oraz opadem atmosferycznym.

Szczególnym uznaniem wśród pracowników cieszą się wspomniane już rękawice robocze skórzane. To wygodne modele, których podstawę stanowi materiał naturalny. Najczęściej wykonane są ze skóry koziej, bydlęcej, świńskiej lub jeleniej. Zapewniają skuteczną ochronę przed zagrożeniami, a w wersji ocieplanej są dodatkowo odporne na działanie niskich temperatur.

Optymalizuj koszty dzięki ograniczeniu częstotliwości zakupu rękawic roboczych

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko tanie rękawice jednorazowe, ale również modele wielokrotnego użytku, które są przystosowane do ochrony rąk nawet w wymagającym środowisku pracy. To wytrzymałe rękawice robocze, które są wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie szkodliwych czynników. W efekcie mogą być użytkowane przez dłuższy czas. Pozwala to zmniejszyć częstotliwość zakupu rękawic roboczych, a co za tym idzie także i koszty z tym związane.

Wśród najlepiej sprzedających się modeli wielokrotnego użytku wymienić można wspomniane już wyżej rękawice ochronne powlekane. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością i odpornością na wpływ szkodliwych czynników. W zależności od warunków środowiska pracy możesz zdecydować się m.in. na:

 • rękawice powlekane nitrylem – zabezpieczają dłonie przed zabrudzeniem, zranieniem i podrażnieniami. Gwarantują również pewny chwyt i mogą być noszone przez osoby uczulone na lateks,
 • rękawice powlekane poliuretanem – świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wykonuje się prace precyzyjne. Dzięki warstwie poliuretanu gwarantują lepszą przyczepność niż standardowe wersje.

Jeżeli zależy Ci na wytrzymałości, możesz zdecydować się na rękawice ochronne BHP wzmacniane skórą. Ich zróżnicowane właściwości sprawiają, że pracownicy bez trudu znajdą modele dopasowane do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy.

Zyskaj dostęp do zróżnicowanych marek rękawic BHP

W naszej ofercie zgromadziliśmy produkty renomowanych i uznanych na rynku producentów. To sprawdzone przez wielu użytkowników rękawice wykonane z najlepszej klasy materiałów – powlekane nitrylem w części chwytnej, wzmacniane skórą czy też chemoodporne. Znajdziesz u nas m.in. rękawice bawełniane marek Cerva A.S., ARDON SAFETY czy też RAW-POL – REIS, rękawice skórzane od Polrok i Canis Safety A.S., a także rękawice spawalnicze RAW-POL – REIS czy też Cerva.

Rękawice BHP –  przyjrzyj się normom i deklaracji zgodności CE i wybierz optymalne rękawiczki ochronne

Podczas aktywności zawodowej pracownicy mogą mieć do czynienia z różnego rodzaju zagrożeniami o niskim, średnim lub wysokim poziomie ryzyka. Podstawowe wymagania stawiane przez europejskie przepisy określa norma EN 420:2003+A1:2009 - Rękawice ochronne - Wymagania ogólne i metody badań.

W zależności od poziomu ochrony ŚOI - Środek Ochrony Indywidualnej może być klasyfikowany jako I, II lub III kategorii. Szczegółowe badania i opisy właściwości pozwalają na optymalny dobór rękawic. Poniżej podajemy najczęściej stosowane normy

 • EN 388:2016+A1:2018 Rękawice ochronne, zabezpieczające przed urazami mechanicznymi, gdzie symbole w nawiasie (abcdef) oznaczają i przyjmują wartości w przedziale:

a - ścieranie (0-4)

b - przecięcie (0-5)

c - rozdarcie (0-4)

d - przekłucie (0-4)

f - przecięcie (TDM) wg EN ISO 13997:1999 (A-F)

F - uderzenie (P)

* x - nie testowane

 • EN ISO 374-1:2016 Typ A - Rękawice chroniące przed wysokim ryzykiem chemicznym | Symbole w postaci kodów literowych (UVWXYZ) oznaczają kody literowe poszczególnych substancji opisanych w normie EN374

A - Metanol | Alkohol pierwszorzędowy

B - Aceton| Keton

C - Acetonitryl | Nitryle

D - Dwuchlorometan | chlorowane węglowodory

E - Dwusiarczek węgla | Związek organiczny zawierający siarkę

F - Toluen | Węglowodory aromatyczne

G - Dwuetyloamina | Amina

H - Czterowodorofuran | Eter heterocykliczny

I - Octan etylu | Ester

J - n-heptan | Węglowodory nasycony

K - wodorotlenek sodu 40% | Zasada nieorganiczna

L - Kwas siarkowy 96% | Nieorganiczny kwas mineralny

M - Kwas azotowy 65% | Nieorganiczne kwasy mineralny utlen.

N - Kwas octowy 99% | Kwas organiczny

O - Roztwór amoniaku 25% | Zasada organiczna

P - Nadtlenek wodoru 30% | Nadtlenki

S - Kwas fluorowodorowy 40% | Nieorganiczny kwas mineralny

T - Formaldehyd 37% | Nieorganiczny minerał Aldehyd

 • EN ISO 374-1:2016 Typ B - Rękawice chroniące przed średnim ryzykiem chemicznym | Symbole w postaci kodów literowych (XYZ) oznaczają kody literowe poszczególnych substancji opisanych w normie EN374
 • EN ISO 374-1:2016 Typ C - Rękawice chroniące przed niskim ryzykiem chemicznym
 • EN ISO 374-5:2016 - Ochrona przed niebezpiecznymi mikroorganizmami

Odporność na bakterie i grzyby
Odporność na wirusy

 • EN 407:2004 - Rękawice ochronne, zabezpieczające przed urazami termicznymi, płomieniem, odpryskami stopionego metalu, gdzie symbole w nawiasie (abcdef) oznaczają i przyjmują wartości w przedziale:

a - kontakt z ogniem (1-4)

b - kontakt z gorącym przedmiotem (1-4)

c - działanie ciepła konwekcyjnego (1-4)

d - promieniowanie cieplne (1-4)

e - drobne odpryski stopionego metalu (1-4)

f - duże odpryski płynnego metalu (1-4)

* x - nie testowane

 • EN 511:2006 - Rękawice ochronne, zabezpieczające przed wpływem niskich temperatur, gdzie symbole w nawiasie (abc) oznaczają i przyjmują wartości w przedziale:

a - Odporność na zimno konwekcyjne (0 do 4)

b - Odporność na zimno kontaktowe (0 do 4)

c - Nieprzepuszczalność wody (0 lub 1)

* x - nie testowane

 • EN 12477+A1:2005 TYP A - Rękawice do ręcznego spawania metali, cięcia i technik pokrewnych, dla innych procesów spawalniczych
 • EN 12477+A1:2005 TYP B - Rękawice spawalnicze do ręcznego spawania metali, cięcia i technik pokrewnych, wymagających zręczności i wyczucia
 • EN 16350 - Rękawice ochronne właściwości elektrostatyczne, właściwości i metoda badań. Dotyczy wymagań dla rękawic używanych w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX)

Należy pamiętać, że wybór rękawic roboczych i ochronnych musi być dokonany zgodnie z wymogami konkretnego miejsca pracy, rodzajem zagrożenia i odpowiednimi warunkami środowiskowymi. Pracodawca jest odpowiedzialny za wybór właściwego PSA. Dlatego konieczne jest sprawdzenie przydatności rękawiczek BHP do potrzeb przed użyciem. Zaleca się, aby wyboru ochronnych rękawic roboczych dokonał uprawniony inspektor BHP, szczególnie przy pracach o średnim i wysokim poziomie ryzyka o nieodwracalnych skutkach.

Rękawice ochronne – co opisuje deklaracja zgodności CE?

Rękawice ochronne stanowią element sprzętu ochrony indywidualnej (ŚOI). Znak CE potwierdza, że produkt spełnia aktualnie obowiązujące wymagania rozporządzenia (UE) 2016/425 i 89/686/EEC. Produkt wyprodukowano zgodnie z załącznikiem XVII europejskiego rozporządzenia REACH 1907/2006. Nie zawiera żadnych substancji niebezpiecznych w stężeniu wymagającym ujawnienia

Deklaracja zgodności CE określa również warunki i długość przechowywania: wynosi co najmniej X lat od daty produkcji, w oryginalnych opakowaniach, w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem chemikaliów i ich oparów, światła słonecznego i promieni UV.

Wybór rękawic roboczych nie może być dziełem przypadku, lecz powinien zostać poparty dokładną analizą. To, czy wybierzesz uniwersalne modele wielokrotnego użytku zakończone ściągaczem, czy może specjalistyczne rękawice robocze powlekane nitrylem do prac precyzyjnych, zależy przede wszystkim od charakteru i specyfiki wykonywanej pracy. Jeśli nie wiesz, jakiego wyboru dokonać, skonsultuj się z inspektorem BHP.

Jedno jest pewne – na naszym asortymencie możesz polegać. Powiedz nie modelom, które niszczą się po jednym użyciu i nie zapewniają dostatecznej ochrony rąk. Postaw na sprawdzone przez wielu rękawice robocze i ochronne i zagwarantuj pracownikom należyte bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Zamów praktyczne rękawiczki BHP, które uczynią środowisko pracy bardziej przyjaznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium