Rękawice Nitrylowe
Do ochrony rąk przed zagrożeniami chemicznymi, bakteriologicznymi i mechanicznymi dedykowane są nitrylowe rękawice ochronne.
Producent
Kolor
Cena
-
od
do




















Rękawice nitrylowe - ochrona przed zagrożeniami chemicznymi
Rękawice nitrylowe wykonane są z syntetycznego materiału - kauczuku nitrylowego NBR (akrylonitrylo-butadienowy) będącego kopolimerem Akrylonitrylu i butadienu. Szeroki zakres temperatury pracy od -30°C do 105°C oraz wysoka wytrzymałość na zerwanie są pożądaną cechą w rękawicach ochronnych. Rękawice nitrylowe wykazują odporność na działanie olejów oraz benzyny, węglowodorów alifatycznych, lekkich olejów opałowych, paliw do silników wysokoprężnych, niepalne ciecze hydrauliczne (typu HSA, HSB, HSC, rozcieńczone kwasy i zasady oraz tłuszcze. Ważną zaletą jest brak białek uczulających dzięki czemu nie wywołują alergii na lateks typu I oraz IV. Rękawiczki z nitrylu możemy podzielić na: jednorazowe - przeznaczone do krótkotrwałego stosowania oraz wielorazowe.
Dalszy podział w zależności od potrzeb to rękawice szczelne na ciecze oraz tkaninowe powlekane gumą nitrylową. Modele samonośne mogą posiadać czystą powierzchnię wewnętrzną lub być napylone bawełną (tzw. flok bawełniany), która chłonie pot oraz ułatwia wkładanie. Miękka wyściółka wewnętrzna podnosi tez komfort użytkowania. Modele przeznaczone do pracy w niskich temperaturach dodatkowo są ocieplane wkładem termicznym. Powierzchnia chwytna posiada strukturę przeciwślizgową odwróconego rombu lub łachy piasku, które umożliwiają pewny chwyt w mokrym środowisku pracy lub zaolejonych przedmiotów. Długość tego typu rękawiczek waha się w przedziale od 30 do 60 cm w zależności czy ma ochraniać dłoń, przedramię czy ramię do barku. Produkt dedykowany jest do przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, laboratoriów i instytutów badawczych.
Wybrane wersje posiadają dopuszczenie do kontaktu z żywnością w tym tłuszczami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Nowością godną uwagi są biodegradowalne rękawice nitrylowe japońskiej firmy SHOWA 731, które po umieszczeniu w aktywnym biologicznie składowisku ulegają biodegradacji w ciągu 3 lat. Jednorazowe modele rękawiczek są przeważnie bezpudrowe wolne od silikonu, plastyfikatorów i przyspieszaczy.