×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Zawód: mechanik – jak zadbać o dłonie tej grupy zawodowej?

Zawód: mechanik – jak zadbać o dłonie tej grupy zawodowej?

Rękawice montażowe – podstawowa ochrona dłoni mechanika

Rękawice montażowe to w ochronie mechaników najważniejszy element odzieży pracowników. Produkowane są w taki sposób, aby zapewniać odpowiedni uchwyt i zręczność posługiwania się dłońmi. Wszystkie modele przeznaczone dla mechaników dostępne w naszym sklepie internetowym https://glovex.com.pl/shop/pl/c/Rekawice-Dla-mechanikow/546 charakteryzują się wysoką zręcznością oraz zapewniają odpowiednie wyczucie przedmiotów i narzędzi, umożliwiając jednocześnie bezpieczną pracę w trudnych warunkach.

Precyzję uchwytu w rękawicach montażowych zapewniają odpowiednie surowce wykorzystane do ich produkcji. Najpopularniejszym materiałem w tego typu produktach jest licowana skóra kozia, która jest mocna i cienka zarazem, przez co zapewnia bezkonkurencyjną pewność uchwytu. Dostępne w naszym sklepie internetowym rękawice dla mechaników wykonane są w całości lub w części ze skór kozich. Te ostatnie łączone są z tkaninami bawełnianymi lub syntetycznymi, które nie zmniejszają dobrych właściwości chwytnych rękawic, a dodają im cech poprawiających komfort użytkowania. Doskonale w tym względzie sprawdzają się bawełna oraz spandex, lycra, poliester czy nylon i ich mieszanki.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest zastosowanie skór syntetycznych w produkcji rękawic montażowych. Posiadają one wiele właściwości pożądanych w pracy mechanika – z jednej strony gwarantują bardzo skuteczny i precyzyjny uchwyt, z drugiej są odporne na wilgoć i ścieranie oraz charakteryzują się wysokimi parametrami antypoślizgowymi. Ich atutem są także wysokie walory użytkowe.

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór różnorodnych rękawic montażowych. Dostępne są zarówno modele pięciopalczaste, jak i bez palców czy kombinowane. Tutaj każdy pracownik znajdzie rodzaj odpowiadający jego indywidualnym przyzwyczajeniom i potrzebom.

Postaw na komfort użytkowania – elementy dodatkowe w rękawicach montażowych

Rękawice montażowe to podstawowy element odzieży ochronnej wykorzystywany w pracach mechanicznych. Powinien on zatem gwarantować jak najwyższy stopień komfortu. W dostępnym w naszym sklepie asortymencie znajdują się rękawice wyposażone w wentylację czy mankiety zapinane na rzep. Wstawki wentylacyjne zapewniają dłoniom odpowiednie chłodzenie, a regulowane mankiety sprzyjają właściwemu dostosowaniu rękawic do indywidualnych rozmiarów dłoni. Niektóre modele posiadają również wzmocnienia z tworzyw umieszczone w miejscu kości dłoni. W ofercie posiadamy również rękawice przeznaczone na zimę – o tej porze roku warsztaty samochodowe często nie są odpowiednio dogrzane, zatem ocieplane rękawice znacznie poprawią komfort i wydajność pracy.

W naszym sklepie, także dla wymagających użytkowników, oferujemy rękawice spełniające normę EN-388, które gwarantują odporność mechaniczną oraz bezpieczeństwo BHP.

Rękawice montażowe znajdują zastosowanie nie tylko w zawodzie mechanika. Wykorzystują je także pracownicy wszystkich branż wymagających precyzyjnej pracy dłoni – znajdą zastosowanie zarówno w przemyśle mechanicznym, samochodowym czy montażowym, jak i transporcie i logistyce, rolnictwie czy ogrodnictwie. Pozwolą również na bezpieczną i komfortową realizację hobby.

Dopasuj rękawice do swoich potrzeb

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór rękawic montażowych. Bogata paleta produktów sprawia, że tu każdy znajdzie rękawice spełniające jego oczekiwania. Modele różnią się między sobą zastosowanymi do ich produkcji materiałami, np. wykorzystujące skórę kozią oraz dzianinę proste rękawice TALE czy zaawansowane technologicznie rękawice RMC-Aquila wykonane ze skóry syntetycznej, streczu i neoprenu. Posiadają także odmienne elementy dodatkowe, np. mankiet zapinany na rzep, jak w przypadku modelu RMC-Tuscana oraz zakończone mankietem ułatwiającym zakładanie, podobnie jak w modelu TECHNIK Eco.

Warto pamiętać, żeby zawsze do prac montażowych wybierać rękawice dobrej jakości. Tylko one zapewnią właściwe bezpieczeństwo oraz odpowiedni komfort w czasie pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium