×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Zadbaj o swoją głowę w pracy!

Zadbaj o swoją głowę w pracy! O ile drobne obrażenia na ciele można łatwo wyleczyć i złagodzić, o tyle choćby drobne uszkodzenia głowy mogą wywołać bardzo poważne konsekwencje. Dlatego, zgodnie z zasadami BHP, prawidłowa ochrona głowy jest niezbędna!

Do zabezpieczania głowy służą różne akcesoria ochronne. Niewielka rzecz, a może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście taką gwarancję mogą dać nam jedynie te produkty, których jakość nie pozostawia nic do życzenia oraz które są solidnie opracowane na etapie projektowania i produkcji. Muszą odznaczać się wysoką jakością, aby mogły spełniać swoje zadanie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.  W poniższym artykule podpowiadamy, jak należy zadbać o naszą głowę oraz jakie produkty najlepiej wybrać do tego celu. Ponieważ sama głowa to nie wszystko, dowiemy się, jak ochronić dodatkowo twarz i oczy.

Kask na głowę! Jak ochronić swoją głowę w pracy?

Nie ma innej skutecznej metody ochrony głowy w pracy jak korzystanie z profesjonalnego sprzętu. Dobór najlepszych produktów zapewni nam pełne bezpieczeństwo. Są to środki ochrony osobistej, które stworzone zostały w innowacyjny sposób. Ich zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa i higieny pracy. Należą do nich kaski i hełmy. Producenci oferują szeroki wybór kasków ochronnych i roboczych. Pamiętajmy, że to niezbędny element wyposażenia każdego robotnika, który dba o swoje zdrowie i przestrzega zasad BHP.

Oczy i twarz pod ochroną. Jakie dodatkowe wyposażenie ochronne wybrać?

Otóż głowa to nie wszystko, a kaski nie zapewnią nam całkowitej ochrony. Musimy wiedzieć, że sumienne przygotowanie obejmuje kompleksowe zaopatrzenie w artykuły BHP. Dlatego oprócz wysokiej jakości kasków będziemy potrzebowali ochron wzroku i twarzy. Akcesoria produkowane w tym celu chronią przed szkodliwymi czynnikami, na przykład UVA, UVB czy UVC. Szeroki wybór produktów uwzględnia między innymi okulary, gogle, oczomyjki, siatki i maski na twarz oraz wszelkie osłony twarzy. Wszystkie produkty muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. Osoby z wadami wzroku dostaną wyspecjalizowane nadokulary i specjalne wkładki na szkła do gogli. Oczomyjki służą do natychmiastowego oczyszczenia oka w sytuacji zanieczyszczenia pyłami. Inną ochronę otrzymają kosiarze czy laboranci. W ich przypadku ochrona twarzy ma szczególne znaczenie. Z myślą o nich powstały produkty z zastosowaniem chroniącym twarz przed różnego rodzaju zagrożeniami. Osłony poliwęglanowe czy siatkowe albo maski rozwiążą sprytnie problem.

Jak wybrać najlepsze produkty chroniące głowę?

Produkty BHP chroniące głowę zabezpieczają na przykład przed spadającymi przedmiotami czy uderzeniami głową o różne przedmioty. Hełmy ochronne są podstawowym wyposażeniem pracowników narażonych na tego typu urazy. Oprócz tego zadania hełmy pełnią inne specjalistyczne funkcje. Ich odpowiednia konstrukcja i tworzywo, z którego są wykonane przystosowane są do różnorodnych utrudnionych warunków i tym samym chronią przed porażeniami prądem, odpryskami metalowymi czy skaleczeniami.

Konstrukcja niektórych hełmów opiera się na wyposażeniu wewnątrz w materiały ABS.

Kaski i ich sposób wykonania wybieramy, biorąc pod uwagę ich zastosowanie, które wynika z rodzaju pracy. Najważniejsze elementy to skorupa, która nadaje kształt; wnętrze hełmu oraz pasy okalające głowę.

Należy również zwrócić uwagę na temperaturę w danym środowisku pracy (czy jest do stosowania w niskich czy wysokich temperaturach), na zakres regulacji długości pasa w zależności od wymiarów głowy oraz na wspomniane wcześniej dodatkowe funkcje, które kask musi spełniać. Jeżeli prace są wykonywane w wysokich temperaturach albo towarzyszy im duży wysiłek fizyczny, kaski powinny mieć odpowiednie otwory wentylacyjne. Pamiętajmy przy tym, że zakupiony kask musi być odpowiednio przechowywany i konserwowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium