×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Zadania profesjonalnej chemii BHP

Zadania profesjonalnej chemii BHP

Dlaczego myjemy dłonie?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się oczywista – dłonie muszą być czyste dla utrzymania wysokiego poziomu higieny. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dzięki myciu rąk eliminujemy zagrożenie zakażeniem się różnego rodzaju chorobami. Stosując środki myjące, pozbywamy się z powierzchni dłoni groźnych mikroorganizmów, drażniących chemikaliów i bakterii, które mogą zagrozić zdrowiu, a nawet ludzkiemu życiu. W zakładach pracy stykamy się z szeroką grupą współpracowników, co zwiększa ryzyko przeniesienia wirusów i bakterii. Dotykamy wielu przedmiotów i stykamy się z różnymi substancjami. Czasami dopada nas przeziębienie, grypa czy biegunka, które mogą być następstwem zetknięcia się z zakażonymi przedmiotami, których dotykały inne dłonie. Do najcięższych chorób brudnych rąk należą zapalenie wątroby typu A, rotawirusy oraz salmonella. Jeśli zapominasz, że należy myć ręce po skończeniu pracy, po wyjściu z toalety i przed każdym posiłkiem, narażasz siebie i swoich bliskich na kontakt z chorobotwórczymi czynnikami.

Jak prawidłowo myć ręce?

Skuteczne oczyszczenie skóry dłoni pracowników zależy od sposobu mycia, odpowiednio długiego czasu oraz zastosowania profesjonalnej chemii BHP. Zalecane jest mycie rąk ciepłą wodą i mydłem, przez około 15 sekund, co likwiduje drobnoustroje na naszej skórze. Czynność tę należy wykonać starannie, docierając do przestrzeni między palcami i pamiętając o grzbietach dłoni. Po skończeniu mycia, koniecznie należy dłonie osuszyć papierowym ręcznikiem i wklepać w nie lekko natłuszczający krem, co sprawi, że skóra nie będzie szorstka. W szczególnej sytuacji znajdują się osoby wykonujące  tak zwane „brudne prace”. Do takich należy na przykład praca w charakterze mechanika samochodowego. Specjaliści ci często wykonują wiele skomplikowanych czynności bez użycia rękawic ochronnych, które uniemożliwiają precyzję ruchów. Dłonie mechaników pokryte są smarem, którego usunięcie po zakończonej pracy może okazać się problematyczne. Niewłaściwe próby usunięcia zanieczyszczeń mogą doprowadzić do uszkodzenia naskórka.

Czym wyczyścić zabrudzone dłonie?

Zastosowanie chemii BHP umożliwia dokładne pozbycie się z rąk każdego rodzaju zanieczyszczenia. Profesjonalne kremy, żele oraz pasty myjące, przywrócą dłoniom czystość, przy jednoczesnej dbałości o naskórek. Odpowiednie środki myjące znajdą zastosowanie zarówno w szpitalach, żłobkach i przedszkolach, jak i w punktach gastronomicznych, warsztatach różnego typu, na budowach oraz w zakładach przemysłowych. Najpopularniejszymi środkami myjącymi są mydła w płynie. Dobrze się pienią, a dzięki specjalnemu dozownikowi, krople mydła spadają wprost na dłoń, bez potrzeby dotykania pojemnika. Przyjemny zapach umila higienę. Dozowniki sprawdzą się na przykład w czasie użytkowania w toaletach pracowniczych i domowych. Pasty żelowe umożliwiają wyczyszczenie dłoni z zabrudzeń smarami, olejami, farbami poligraficznymi, tuszem oraz atramentem. W swoim składzie posiadają składniki aktywne, pochodzące z ekstraktów owocowych, stąd ich cytrusowy i pomarańczowy zapach. Pasty są biodegradowalne i doskonale pielęgnują skórę dłoni. Pasty do rąk ze składnikami aktywnymi, przeznaczone są głównie do warsztatów samochodowych. Doskonale usuwają zanieczyszczenia pochodzące ze smarów i olejów. Skutecznie myją dłonie, nie drażniąc skóry. Przykładowo, pasta BHP z wazeliną i lanoliną umożliwia pozbycie się intensywnego brudu.  Skóra pozostaje gładka, bez podrażnień. W dodatku jest to produkt ekologiczny, ulega biodegradacji, nie niszcząc środowiska naturalnego. Rynek oferuje również pasty z elementami ściernymi dokładnie czyszczące ręce z mocnych zabrudzeń, na przykład z sadzy, klejów, lakierów, olejów i smarów. Dzięki zastosowaniu aktywnych składników, takich jak ekstrakty z pomarańczy i aloesu, pasty jednocześnie pielęgnują dłonie. Warto również zaznaczyć, że środki myjące BHP są bezpieczne, testowane dermatologicznie i dopuszczone do powszechnego stosowania przez Ministerstwo Zdrowia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium