×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

W trosce o higienę w punktach ochrony zdrowia

W trosce o higienę w punktach ochrony zdrowia

Procedura higieny w placówkach medycznych

Sposób postępowania, który dotyczy mycia bądź dezynfekcji wszelkich powierzchni zmywalnych w placówce medycznej oraz czynności związanych z pacjentami, są obwarowane zasadami ujętymi w procedurze higieny danego punktu ochrony zdrowia. W tym znaczeniu obejmuje ona wszelkie procedury medyczne, higieny personelu medycznego oraz narzędzi, sprzętu medycznego, powierzchni, a także żywienia i żywności w tych miejscach.

Procedura higieny to przede wszystkim działania zmierzające do zapobiegania zakażeniom związanym z udzielaniem pacjentom wszelkich świadczeń medycznych.

Wprowadzanie odpowiednich, sztywnych procedur wymuszone jest zapisami Ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. Nr 234, poz. 1570 z późn. zm.; dalej jako: u.z.z.z.).

Procedury w BHP

Zgodnie z jej zapisem, regulacji podlegają zasady oraz tryb zapobiegania i zwalczania zakażeń oraz podejmowanie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych. Wszystko to w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia, dróg szerzenia zakażeń oraz chorób zakaźnych, a także uodpornienia osób, które są podatne na pojawiające się zakażenia.

Polskie prawo jasno stwierdza, iż zarówno kierownicy zakładów medycznych i opieki zdrowia, jak i inne osoby udzielające tego typu świadczeń, są zobowiązane do działań mających na celu zapobieganie szerzeniu się zakażeń oraz chorób zakaźnych. W związku z tym, w placówkach medycznych należy:

  • oceniać ryzyko wystąpienia zakażenia (które związane jest z realizacją świadczeń zdrowotnych);
  • monitorować czynniki alarmowe i zakażenia związane z tymi działaniami;
  • opracować, wdrożyć i nadzorować procedury zapobiegające zakażeniom, ale i chorobom zakaźnym, które są związane z udzielaniem świadczeń medycznych. W tym zakresie znajdują się: dekontaminacja skóry, błon śluzowych i innych tkanek, wyrobów medycznych i powierzchni pomieszczeń oraz wszelkich urządzeń;
  • stosować środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, które skutecznie zapobiegają przeniesieniu na osoby trzecie czynników chorobotwórczych, w tym biologicznych;
  • wykonywać badania laboratoryjne, a także analizę lokalnej sytuacji epidemiologicznej. Działania te stosuje się w celu optymalizacji profilaktyki i stosowanej terapii antybiotykowej;
  • prowadzić kontrole wewnętrzne, mające na celu określenie zakresu realizacji działań, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń i chorób, także zakaźnych.

Jednocześnie, w związku ze stałym postępem w medycynie, ustawodawca nie wskazuje wprost konkretnych metod mających służyć zapobieganiu zakażeniom. Określone są natomiast cele do osiągnięcia. Jest nim, na przykład, zniszczenie form biologicznych czynników chorobotwórczych. Działania zapobiegające powyższym powinny mieć i mają oparcie na aktualnej wiedzy medycznej.

Szeroka oferta artykułów BHP

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom tego sektora, oferujemy bogaty wybór artykułów medycznych, służących utrzymaniu najwyższego poziomu higieny w punktach i ośrodkach  zdrowia. Wśród nich wymienić należy rękawice, czapki polipropylenowe, ochraniacze obuwia, maseczki chirurgiczne i higieniczne, fartuchy, w tym flizelinowe i foliowe, a także koce ratunkowe, półmaski do sztucznego oddychania, jak również zimne kompresy czy staży. Produkty te są gwarantem utrzymania higieny, jak również doskonale chronią zarówno pacjenta, jak i pracownika, https://www.glovex.com.pl/shop/pl/c/Artykuly-medyczne/151.

Podstawowym wyposażeniem każdego punktu ochrony zdrowia są rękawice medyczne.

W ofercie posiadamy, między innymi, jednorazowe rękawiczki nitrylowe Sempercare® Skin 2 PF, które chronią dłonie przed działaniem wirusów i innych niebezpiecznych substancji. Niezwykle szczelne, wykonane z syntetycznego kauczuku, hypoalergiczne. Pozwalają na pełną kontrolę wszelkich czynności – pewność działania gwarantuje użytkownikowi chlorowane wnętrze oraz teksturowane końcówki palców.

To produkt najwyższej jakości (o współczynniku AQL-1,5/6N), zgodny z normami ISO, potwierdzającymi skuteczność jego funkcji ochronnych. Rękawice te są przydatne zwłaszcza w służbie zdrowia, medycynie, stomatologii, a także weterynarii, w laboratoriach i instytutach oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest pewna ochrona dłoni.

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo, obok jednorazowych czepków polipropylenowych, fartuchów higienicznych z flizeliny oraz półmasek higienicznych, wszelkie artykuły ochronne, niezbędne w ośrodkach i punktach medycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium