×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

W jakich pracach sprawdzi się kombinezon BHP?

W jakich pracach sprawdzi się kombinezon BHP?

Kiedy potrzebne jest ubranie robocze BHP?

Zgodnie z przepisami prawa pracy odzież robocza zostaje pracownikowi dostarczona przez pracodawcę bądź też zatrudniający wypłaca ekwiwalent pieniężny na zakup takiej odzieży. Kwestia ta jest jasna i nie powinna budzić wątpliwości. Jednak nieco trudniejsze okazuje się podjęcie decyzji, czy na danym stanowisku pracy niezbędne jest wyposażenie pracownika w odzież roboczą. W przepisach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy określono przesłanki decydujące o potrzebie korzystania z odzieży roboczej. Zgodnie z nimi ubranie robocze muszą posiadać pracownicy, którzy wykonują prace zagrażające trwałym zabrudzeniem lub zniszczeniem ich odzieży własnej, czyli mające kontakt ze smarami czy żrącymi substancjami chemicznymi. W takiej sytuacji odzież BHP może zastępować prywatne ubrania pracownika lub jedynie je zakrywać. Ważne jest jednak, aby były one odpowiednio zabezpieczone.  Nieco odmiennym przypadkiem wymagającym użytkowania odzieży roboczej jest konieczność zapewnienia czystości procesów technologicznych bądź sterylności w miejscu pracy. Doskonałym przykładem są tu wszelkiego rodzaju laboratoria czy placówki medyczne i badawcze, oczyszczalnie ścieków, a także fabryki klejów, farb czy lakierów.

Jakie ubranie robocze wybrać?

Asortyment i możliwości wyboru ubrań roboczych są niebywale szerokie. Producenci odzieży do pracy prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań i coraz lepszych produktów. Czasy, kiedy ubrania robocze były bezkształtne i mało wygodne, dawno odeszły w niepamięć. Ubranie robocze można bez trudu dostosować do pory roku czy pogody, a także do indywidualnych preferencji pracownika i potrzeb jego stanowiska pracy. Dodatkowo damskie modele odzieży BHP są obecnie dużo wygodniejsze dla kobiet dzięki stosowaniu talkowania i innym praktycznym udogodnieniom.  W przypadku wierzchniej odzieży roboczej mamy do wyboru zestawy składające się z oddzielnych spodni oraz kurtki, gdzie spodnie mogą być zarówno na pasie, jak i mieć formę ogrodniczek, a także jednoczęściowych kombinezonów roboczych. Najważniejsza jest wygoda oraz praktyczność takiego stroju. Dobrze jest więc przeanalizować potrzeby pracowników na konkretnych stanowiskach, a także specyfikę ich pracy, aby zdecydować, czy kombinezon roboczy BHP będzie dobrym wyborem.

Dla kogo kombinezon BHP?

Kombinezon BHP, zaraz obok spodni ogrodniczek, jest najczęściej wybieraną odzieżą warsztatową. Z kombinezonów roboczych korzystają przede wszystkim monterzy i mechanicy. Dyktowane jest to nie tylko kwestiami bezpieczeństwa, ale również wygodą, jaką gwarantują kombinezony BHP Odzież robocza w formie kombinezonów jest też obowiązkowym wyposażeniem laborantów, pracowników oczyszczalni ścieków, a także pracowników produkcji w zakładach zajmujących się wytwarzaniem farb, lakierów czy klejów. W tym przypadku kombinezon BHP gwarantuje zachowanie czystości produkcji i sterylności prowadzonych badań, a ponadto zapobiega przedostawaniu się na miejsce pracy na przykład drobinek z ubrań pracowników. W zdecydowanej większości stosowane są kombinezony robocze wielorazowego użytku, szczególnie w warunkach warsztatowych, nieco rzadziej w laboratoriach. Niemniej jednak sklepy BHP mają w asortymencie także jednorazowe kombinezony BHP. Nie wymagają one prania, a po jednym użyciu powinny zostać poddane utylizacji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium