×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Taśmy ostrzegawcze – kiedy, gdzie i jak je stosować

Taśmy ostrzegawcze – kiedy, gdzie i jak je stosować

Taśmy ostrzegawcze w BHP

W zasadach BHP głównie wyszczególnione są dwa rodzaje taśm ostrzegawczych. Są one w kolorze biało-czerwonym oraz żółto-czarnym. Ich kolorystyka nie jest bez znaczenia. Każda z nich ma inne zastosowanie i wykorzystywana jest w zupełnie innych przypadkach.

Taśma w kolorze biało-czerwonym wykorzystywana jest w wielu miejscach, w celu zaznaczenia, że jest to obszar, który może być niebezpieczny lub na którym odbywa się coś niecodziennego.

Taśma ta wykorzystywana jest najczęściej w budownictwie, aby zaznaczyć pole budowy. Można ją zobaczyć także podczas prowadzenia robót drogowych oraz podziemnych. W wielu przypadkach jest ona wykorzystywana do zabezpieczania mniejszych, niebezpiecznych miejsc, takich jak głębokie wykopy czy też otwarte studzienki kanalizacyjne.

Taśmy ostrzegawcze - różne rodzaje i przeznaczenie

Bardzo często taśmę w tej kolorystyce wykorzystuje się również do wyznaczania większych terenów, na przykład imprez masowych, gdzie za jej pomocą zaznacza się inne obszary, na przykład gastronomiczne.

Taśma ostrzegawcza biało-czerwona jest jednostronna. Może być przyklejana do płaskich powierzchni za pomocą taśmy klejącej, jednak najczęściej jest zawieszana na różnego rodzaju palach oraz innych ogrodzeniach, a następnie związywana lub przypinana zszywkami bądź gwoździem.

Drugi rodzaj taśmy ostrzegawczej – żółto-czarna, posiada ważniejsze zastosowanie. Na co dzień można zobaczyć ją na niskich stopniach, progach między pomieszczeniami oraz na wejściach do windy.

Także w większych zakładach produkcyjnych oraz warsztatach taśma ta pełni różnorodne funkcje. Często zaznaczane są nią rampy, schody oraz narożniki; wydzielane są nią także specjalne drogi - na przykład przeznaczone dla wózków widłowych. Taśma ta również może pełnić funkcje ostrzegawcze – informuje, iż dane miejsce jest niebezpieczne.

Taśma ta jest samoprzylepna. Ażeby odpowiednio pełniła swoją funkcję i była trwała, należy odpowiednio przygotować podłoże, na którym będzie umieszczona. Należy je najpierw osuszyć lub dokładnie umyć z tłustych czy też żrących substancji. Dopiero po odpowiednim oczyszczeniu powierzchni, można ją przykleić. Ze względu na materiał, z którego została wykonana, może być stosowana w środku pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Dzięki trwałości kleju, łatwo przykleja się ją także na chropowate elementy.

Różnorakie zastosowanie taśm ochronnych

Wykorzystanie taśm ochronnych jest zależne od zapotrzebowania w danym przemyśle oraz zakładzie pracy. W zależności od miejsca oraz okoliczności ich wykorzystania należy pamiętać, że są to taśmy znane, które sprawiają, że osoby je widzące od razu wiedzą, że jest to miejsce, w którym należy zachować ostrożność. Warto również dodać, że ze względu na odpowiedni materiał, z którego taśmy zostały wykonane, mogą być używane nie tylko w pomieszczeniu, ale także poza nim. Co więcej, nie zostaną one uszkodzone przez działanie takich czynników, jak na przykład deszcz czy wiatr.

W naszym sklepie internetowym, znajdą Państwo ofertę taśm ostrzegawczych.  W zależności od potrzeb, proponujemy taśmy o różnej długości. Posiadamy taśmy biało-czerwone o wymiarach 1000x7 cm oraz 5000x7 cm. W przypadku taśm żółto-czarnych oferujemy wymiary 660x6 cm, a także 330x5 cm.

Dzięki posiadaniu każdego rodzaju taśmy ostrzegawczej, zapewniają Państwo bezpieczeństwo sobie, swoim pracownikom, a także osobom odwiedzającym dane miejsce. Niezależnie od tego czy jest to zakład pracy, plac budowy czy obszar, na którym odbywa się impreza masowa, zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa, zgodnych z normami BHP, jest sprawą nadrzędną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium