×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Środki ochrony indywidualnej przy pracy na wysokości

Środki ochrony indywidualnej przy pracy na wysokości

Szelki – podstawa bezpieczeństwa

W skład niezbędnego wyposażenia pracowników zatrudnionych do pracy na wysokościach wchodzą przede wszystkim szelki bezpieczeństwa zabezpieczające przed upadkiem. Z powodzeniem sprawdzą się one w przypadku tynkarzy, dekarzy czy ogrodników, a także osób odśnieżających dachy. Warto pamiętać o tym, by posiadały pełną regulację pasów udowych, co pozwala na pełen komfort pracy i znakomite dopasowanie do potrzeb indywidualnych pracownika. Niezwykle istotne jest również, by zaczep grzbietowy na plecach użytkownika był jak najbardziej trwały i wytrzymały – to gwarancja ochrony zdrowia i życia w czasie upadku z wysokości. Najwyższej jakości produkty obowiązkowo spełniają wszelkie wymagania europejskich norm bezpieczeństwa.

Amortyzatory, haki i liny

Nieodzownym punktem wyposażenia przy pracach na wysokościach są także amortyzatory z hakiem. W tym przypadku, niezwykle istotna jest grubość i wytrzymałość liny oraz wskaźnik oddziaływania (dzięki niemu można przekonać się, czy produkt był używany wcześniej).

W sprzedaży oferowane są także liny do szelek bezpieczeństwa. Ich optymalna długość wynosi 10 metrów, jedna z końcówek zabezpieczona jest specjalną pętlą, druga zaś blokującym supłem. Posiadają one wygodne wskaźniki wskazujące stopień zużycia, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników.

W przypadkach sytuacji związanych ze skrajnym niebezpieczeństwem konieczna będzie lina ratownicza, używana przez dwie osoby, charakteryzująca się niezwykle dynamicznym działaniem. Pozwala ona bowiem na swobodne spadanie z obciążeniem z wysokości 2 metrów.

Niezbędnym elementem wyposażenia są także haki oraz zatrzaśniki stalowe (posiadające zamknięcie automatyczne oraz ręczną blokadę).

Chroń głowę

Nie należy także zapominać o doborze odpowiedniego kasku ochronnego. Powinien odznaczać się on jak największą wytrzymałością i trwałością dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa życia i zdrowia użytkujących go osób.

Bezpieczeństwo w komplecie

Wygodnym rozwiązaniem jest zakup pełnego zestawu niezbędnego do prac na wysokościach. Zawiera on zazwyczaj uprząż (szelki zabezpieczające), linę amortyzacyjną o różnej długości oraz worka/plecaka transportowego.

Warto dodać, że w przypadku prac realizowanych na wysokościach należy szczególnie zadbać o każdy szczegół ekwipunku dla pracowników, który zapewni im kompleksową i stuprocentową ochronę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium