×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Środki ochrony głowy latem - jak chronić się przed słońcem?

Środki-ochrony-głowy-latem-jak-chronić-się-przed-słońcem

Brak odpowiedniego środka ochrony głowy przy wysokiej i długotrwałej ekspozycji na słońce może być fatalny w skutkach, nie bagatelizujmy tego zagrożenia. Na rynku obecnych jest wiele akcesoriów umożliwiających komfortową pracę również latem. 

Kask roboczy typu czapka JSP HARDCAP AEROLITE 5 CM, chroni głowę przed uderzeniem o stałe przeszkody. Posiada daszek o długości 5 cm, nie ogranicza pola widzenia i umożliwia swobodny ruch głową. Wentylowany materiał umiejscowiony po bokach zapobiega przegrzaniu i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Zaletą tego produktu jest możliwość jego regulacji w zakresie 53-64 cm. Odbywa się ona przy pomocy paska z tyłu czapki Aerolite. Obecne są także elementy odblaskowe, które doskonale spełniają funkcję ostrzegawczą.

Jeśli nasze stanowisko pracy na to pozwala, warto wybrać kask ochronny z wentylacją VNT. Ochronny kask JSP EVO3 VNT WRH został wykonany z polimeru HDPE, który cechuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV. Kask posiada potnik z egipskiej bawełny, który doskonale absorbuje pot. Dodatkowo zapobiega gromadzeniu się wilgoci i nie pozostawia odcisku na obrębie głowy. Producent umożliwia również zakup dodatkowego, chłodzącego napotnika. Metoda działania polega na odparowaniu (ewaporyzacji) uprzednio nasączonej wodą tkaniny. Podczas parowania następuje pochłanianie ciepła z czoła co skutkuje obniżeniem temperatury o kilka stopni. Proces jest możliwy dzięki zastosowaniu unikalnego materiału chłodzącego HyperKewl ™ PLUS, który uwalnia wodę do 10 godzin, chroniąc przed termicznym stresem.

Chcąc dodatkowo chronić przed promieniami UV również wzrok możemy zaopatrzyć się w przyciemniane okulary ochronne z poliwęglanu, montowane i wysuwane spod skorupy kasku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium