×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Sklep z odzieżą BHP – czy warto inwestować w wysoką jakość?

Sklep z odzieżą BHP – czy warto inwestować w wysoką jakość?

Zadania odzieży BHP

Odzież robocza i ochronna to ubrania, w których pracownik wykonuje swoje codzienne zadania. Odzież robocza stosowana jest w celu ochrony odzieży własnej pracownika przed trwałym zabrudzeniem lub zniszczeniem. Odzież robocza może także stanowić element reklamowy. Często odzież robocza wykorzystywana jest jako uniform mający na celu budowanie wizerunku firmy. Stosuje się wtedy jednolitą kolorystykę i krój odzieży roboczej Natomiast odzież ochronna to ubrania wyspecjalizowane w ochronie zdrowia i życia pracowników przed konkretnymi rodzajami zagrożeń, w zależności od zajmowanego stanowiska. Niezależnie od typu i rodzaju zakładu pracy, a także wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska, należy pamiętać, że odzież ochronna i odzież robocza powinny być dobierane z myślą o wygodzie i ochronie przed zagrożeniami występującymi w danym miejscu. Nie jest także rzadkością, ani błędem, że w jednym zakładzie pracy stosuje się wiele różnych typów odzieży ochronnej bądź roboczej.

Odzież BHP wysokiej jakości – czy warto w nią inwestować?

W związku z wyzwaniami, jakim musi sprostać odzież BHP – zarówno odzież robocza, jak i ochronna, ważne jest aby były to produkty najwyższej jakości. Ubrania robocze używane są przez pracowników co najmniej 8 godzin dziennie. Pracownicy, aby wykonywać swoje obowiązki zawodowe, przyjmują różne pozycje, a odzież zostaje narażona na pobrudzenie, zachlapanie, przetarcie czy roztarganie. Nie można też wymagać, by pracownik użytkował uszkodzoną odzież, więc w razie jakichkolwiek problemów niezbędna jest wymiana zniszczonych elementów.  Zakup tańszej odzieży roboczej niższej jakości szybko może się okazać złudną oszczędnością, ponieważ będzie musiała być wymieniana dużo częściej, właśnie ze względu na szybkie zużycie. Kupując odzież roboczą wysokiej jakości koszty nie są dużo wyższe, a otrzymujemy pewność, że ubrania zniosą znacznie więcej. W przypadku odzieży ochronnej zakup produktów wysokiej jakości jest już nie tylko kwestią ekonomiczną, ale również bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że odzież ochronna zabezpiecza pracownika przed urazami i uszkodzeniami ciała. 

Odzież BHP wysokiej jakości, czyli jaka?

Warto wiedzieć, jak rozpoznać odzież BHP wysokiej jakości. Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać jest fakt, że droga odzież robocza i ochronna wcale nie musi być dobrą jakościowo odzieżą. Nie zawsze cena świadczy o dbałości wykonania produktu czy jego trwałości. Warto więc zwrócić uwagę na bardziej miarodajne czynniki. Jednak jakie? Jak znaleźć odzież wysokiej jakości? Przede wszystkim sprawdźmy wszystkie niezbędne certyfikaty. W zależności od typu odzieży, informacje o posiadanych certyfikatach bezpieczeństwa znajdziemy na metce bądź na opakowaniu. Sprawdźmy zgodność odzieży BHP z normami i zaleceniami unijnymi. Ponadto ustalmy, z jakiego materiału wykonano odzież, którą zamierzamy kupić. Jako ubrania robocze doskonale sprawdzają się te wykonane z bawełny, ponieważ jest to materiał oddychający. Jeśli jednak poszukujemy odzieży do zadań specjalnych, to typ materiału jest ściśle uzależniony od przeznaczenia ubrań. Warto także zwrócić uwagę na szwy. Jest to potencjalnie najsłabszy element odzieży, więc upewnijmy się, że są dobrze wykonane, trwałe i że nie rozejdą się po krótkim okresie użytkowania. Dzięki tej wiedzy zakup odzieży BHP wysokiej jakości w sklepie z odzieżą BHP będzie dużo łatwiejszy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium