×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Rodzaje butów roboczych BHP dla pracowników na chłodne dni

Rodzaje butów roboczych BHP dla pracowników na chłodne dni

Cechy dobrego obuwia roboczego

Dobre obuwie robocze powinno mieć kilka istotnych cech. Przede wszystkim musi skutecznie zabezpieczać stopę przed różnymi zagrożeniami. Wskazane jest więc, aby obuwie robocze było wyposażone w usztywnione noski. To skutecznie zabezpieczy palce stóp przed spadającymi przedmiotami, zarówno ciężkimi, jak i ostrymi. Odpowiednie obuwie robocze powinno mieć grubą podeszwę. Dzięki temu stopa będzie zabezpieczona również na wypadek nadepnięcia na ostre przedmioty czy wystające z podłoża elementy. Nie mniej ważna jest dobra przyczepność obuwia roboczego. Należy wybierać buty, których podeszwa nie będzie się ślizgała na różnych powierzchniach i zapewni bezpieczeństwo pracy zarówno na mokrych kafelkach, jak i na zewnętrznym rusztowaniu. Inne zabezpieczenia występujące w obuwiu roboczym powinny być ściśle uzależnione od stanowiska pracy, rodzaju zadań do wykonania oraz typu zagrożeń w miejscu pracy. W pracy na powietrzu istotne jest także, aby buty robocze skutecznie zabezpieczały stopy pracownika przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Buty robocze powinny dobrze izolować stopę od zimna z zewnątrz, ale jednocześnie wskazane jest, aby gwarantowały skuteczne odprowadzanie wilgoci z wnętrza. Z tych powodów tak ważny jest dobór odpowiednich butów zarówno na lato, jak i na zimę.

Ważne cechy butów roboczych na zimę

Wybór obuwia roboczego do pracy w ciepłe i słoneczne dni jest dużo łatwiejszy niż butów odpowiednich na zimę. Zimowe obuwie robocze musi nie tylko zapewniać stopom bezpieczeństwo, ale także skuteczną ochronę przed zimnem. W zimowym obuwiu roboczym bezpieczeństwo gwarantują gruba antypoślizgowa podeszwa i nieprzemakalny materiał. Grubsza podeszwa lepiej izoluje od zimnego podłoża, które najbardziej odpowiada za wychłodzenie stóp. Antypoślizgowa podeszwa jest ważna także dlatego, że zimą codziennie występują oblodzenia gruntu i osiadająca wszędzie wilgoć. W nieodpowiednich butach wystarczy jeden nieuważnie postawiony krok, aby doszło do wypadku. Nieprzemakalny materiał, wbrew pozorom, sprawdza się nie tylko podczas deszczu. Śnieg często jest ciężki i wilgotny, dlatego stwarza zagrożenie przemakania butów, a śnieg topniejący na górnej powierzchni butów może je przemoczyć. Mokre stopy dużo szybciej ulegają wychłodzeniu i znacznie trudniej je ogrzać. Aby buty robocze na zimę zapewniły stopom ciepło w każdych warunkach, zwróćmy uwagę na rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana podszewka oraz wyściółka. Dzianina futerkowa to jeden z najlepiej sprawdzających się materiałów izolujących od zimna. W połączeniu z pozłotkiem daje jeszcze lepszy komfort termiczny.

Zimowe obuwie robocze a wygoda pracownika

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne są wygodne buty, a w obuwiu roboczym kwestia ta nabiera jeszcze większego znaczenia. Pracownik wyposażony w wygodne i dobrze dopasowane buty może w pełni skupić się na swoich zadaniach i wykonywać je lepiej i bezpieczniej. Dotyczy to zarówno butów roboczych na ciepłe dni, jak i zimowego obuwia roboczego. Sprawmy więc, aby buty dobrze leżały na stopach pracowników i aby rozmiar był odpowiedni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium