×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Robocza odzież BHP – dobierz ją do pory roku

Robocza odzież BHP – dobierz ją do pory roku Ubiór jest bardzo ważnym elementem - zarówno w pracy, jak i poza nią. Jednak w pracy odzież powinna spełniać dodatkowe wymogi. Musi być odpowiednio dobrana rozmiarem, aby użytkowanie jej było w pełni komfortowe. Ale również powinna być wybrana pod kątem warunków pogodowych i atmosferycznych towarzyszących wypełnianiu obowiązków zawodowych. Dlaczego jest to takie ważne? Nie 31tylko z powodu przepisów Kodeksu Pracy, który narzuca na pracodawców obowiązek wyposażenia pracowników w obuwie robocze, odzież roboczą i niezbędne środki ochrony indywidualnej. Także również dlatego, że pracownik wypełniający swoje obowiązki w ciepłym, wygodnym i komfortowym ubraniu jest bardziej zadowolony, a przez to bardziej produktywny. Z tego powodu ubiór roboczy odpowiedni na każdą pogodę powinien być również w interesie pracodawcy. Przy wyborze odzieży roboczej należy również pamiętać o tym, by były to ubrania wysokiej jakości, wykonane ze specjalnych materiałów i zgodne z wszelkimi normami oraz dyrektywami europejskimi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ostrzegawcza odzież robocza

Oprócz wygody i komfortu dobrze pamiętać, że w niektórych warunkach odzież robocza BHP  powinna spełniać dodatkowe funkcje. Wszędzie tam, gdzie widoczność jest nadzwyczaj ważna, warto zainteresować się odzieżą w intensywnych kolorach i ze zwiększoną ilością elementów odblaskowych. Funkcję tę pełnią specjalne odblaskowe taśmy czy lamówki. Naszyte w strategicznych miejscach ubioru mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Tego typu ubrania są nieocenione dla osób pracujących w pobliżu dróg. Szczególnie, gdy w okresie jesienno-zimowym zmrok zapada znacznie szybciej, a widoczność staje się znacząco ograniczona.

Odzież przeciwdeszczowa

Nie od dziś wiadomo, że zawsze jest cieplej, kiedy wewnętrzne warstwy ubrania pozostają suche. Często pracownicy nie mają wyjścia i muszą pracować, nawet w dużym deszczu. Nie zawsze można przerwać zadanie, schować się i przeczekać złą pogodę. Z myślą o tych wszystkich osobach, które narażone są na godziny spędzone w deszczu, warto zainwestować w przeciwdeszczową odzież roboczą. Asortyment takich ubrań jest bardzo szeroki. Producenci oferują zarówno płaszcze, kurtki i peleryny, jak i spodnie wykonane z wodoodpornego materiału, który zapewnia ciepło i suchość nawet w trakcie większych opadów.

Zimowa odzież ochronna

Okres zimowo-jesienny jest bardzo wymagający dla wszystkich osób pracujących pod gołym niebem lub w nieocieplanych halach. Pracownicy narażeni na niekorzystne warunki atmosferyczne powinni zostać starannie zaopatrzeni w ciepłe i funkcjonalne ubranie robocze. Doskonale nadają się do tego specjalnie ocieplane kurtki. Zewnętrzna powłoka tego ubioru wykonana jest z nieprzemakalnej i wiatroszczelnej powłoki. Wewnętrzna warstwa natomiast została ocieplona miękką i komfortową warstwą. Daje to doskonałą ochronę przed zimnem, nawet w najbardziej mroźne dni. Można dodatkowo wykorzystać odzież termiczną. Dopełnieniem zimowego ubioru roboczegoocieplane spodnie. Są one nie tylko wygodne i ciepłe, ale również bardzo funkcjonalne. Co więcej, wyposażone w liczne kieszenie przydatne podczas pracy. Funkcjonalność nie musi oznaczać utraty jakości!

Letnia odzież ochronna

Okres letni też nie rozpieszcza pracowników pełniących swoje obowiązki na świeżym powietrzu. Doskwierają im wówczas wysokie temperatury i istnieje ryzyko wystąpienia udaru cieplnego. Należy więc zadbać o to, aby tego typu ryzyko zostało zminimalizowane. Można wykorzystać do tego celu czapki. Dostępne na rynku modele charakteryzują się różnorodnym krojem i ubarwieniem. Dlatego też staje się łatwe ujednolicenie kolorystyki w ramach firmy. Doskonale latem i podczas cieplejszych dni sprawdzają się również ogrodniczki robocze, które dostępne są także jako szorty. Wyposażone są w dużą ilość kieszeni i zapewniają komfort ruchów oraz wygodę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium