×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Rękawiczki nitrylowe czy uczulają?

Rękawiczki nitrylowe czy uczulają?

Czy rękawiczki nitrylowe mogą uczulać?

Jeżeli masz skłonność do uczuleń lub alergii to pytanie jest jak najbardziej istotne dla twojego zdrowia i urody. W dzisiejszych czasach ze względów higienicznych i dbałości o wygląd, jednorazowe rękawiczki nitrylowe są powszechnie stosowane. Używane w ochronie zdrowia, do kontaktu z żywnością, do kuchni i sprzątania. Wykorzystywane do ochrony rąk w laboratoriach, warsztatach samochodowych i mechanicznych. Materiał, z którego wykonane są rękawiczki jest pochodzenia syntetycznego, dzięki temu nie zawiera białek powodujących odczyny alergiczne. Oprócz podstawowego tworzywa nitrylowego ważną cechą jest brak pudru. Zasypki używa się w celu ułatwienia zakładania. W latach osiemdziesiątych powszechnie stosowano talk, wkrótce zastąpiony przez mączkę kukurydzianą. W naszej szerokości geograficznej alergia na białka kukurydzy jest niewielka. W Azji i Ameryce duży odsetek populacji wykazuje uczulenia na kukurydzę. Producenci znaleźli na to sposób wymyślając technologię bez pudrową stosując koagulację wnętrza w celu uzyskania poślizgu ułatwiającego zakładanie. Know-ow koagulacji miała wadę osłabiała strukturę materiału oraz barwiła na żółty kolor. Produkt wyglądał na używany. Następnym patentem było pokrycie wnętrza warstwą śliskiego polimeru syntetycznego (inner coating). Ułatwia on założenie rękawiczki na dłoń gdyż nitryl jest przyczepnym materiałem o chropowatej powierzchni.

Co może uczulać w rękawiczkach nitrylowych?

Jak ustaliliśmy brak białek jest niewątpliwa zaletą dla alergików. Wiele osób uczulonych jest nie tylko na substancje organiczne, ale i chemiczne. Do produkcji rękawiczek stosuje się różne chemikalia o silnie drażniącym odczynie i kluczem bezpieczeństwa jest staranność usunięcia pozostałości produkcyjnych. Odbywa się to poprzez kilkukrotne kąpiele w roztworach neutralizujących. Czołowy światowy producent japońska firma SHOWA dodatkowo pierze po zakończonym procesie, aby uzyskać 100% pewności. Związane jest to z wprowadzeniem ekologicznej technologii ECO BEST z EBT. Metoda pozwala na biodegradację na biologicznie aktywnych składowiskach odpadów w ciągu 1-5 lat zamiast 80. Pomyśl o środowisku, w którym żyjesz. Jak łatwo możecie się domyśleć tego typu zabiegi kosztują, tanie marki oszczędzają na płukaniu w celu uzyskania niskiej ceny. Wysokie stężenie niesuniętych preparatów może powodować uczulenia, dlatego nie warto kierować się wyłącznie ceną. Zwróć uwagę na producenta, światowa marka nie może sobie pozwolić na blamaż i dba o wysoki poziom swoich produktów. Innym problemem jest odczyn alergiczny powodowany nie tyle przez tworzywo nitrylowe, a środki do mycia i dezynfekcji rąk stosowane przed założeniem, niesłusznie przypisywane rękawiczkom. Wchodzą one w reakcje z materiałem wydzielając drażniące substancje. Spotkaliśmy się z takimi przypadkami w firmach przetwórstwa żywności i cateringu. Wystarczyło zmienić preparaty, a problem ustąpił.

Podsumowanie czy rękawiczki nitrylowe uczulają?

Tak, mogą uczulać w pewnych warunkach

Co może uczulać w rękawiczkach nitrylowych?

  • Niewypłukane chemikalia poprodukcyjne
  • Skrobia kukurydziana stosowana jako środek pudrujący
  • Pośrednio - preparaty do mycia i dezynfekcji rąk użyte przed założeniem rękawic
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium