×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Rękawiczki jednorazowe jako ochrona rąk w kosmetyce

Rękawiczki jednorazowe jako ochrona rąk w kosmetyce

Dlaczego branża kosmetyczna potrzebuje ochrony rąk

Pracownicy branży kosmetycznej mają na co dzień do czynienia z różnym zagrożeniem, przede wszystkim biologicznym. Wystarczy, że klient salonu fryzjerskiego bądź kosmetycznego ma choćby drobną ranę, uszkodzony naskórek czy z pozoru niegroźną infekcję skóry. Czasem zagrożenie nie jest widoczne, gdyż ukryte jest pod włosami. Kontakt z patogenami może być niebezpieczny dla pracowników branży kosmetycznej, a więc salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich. Działa to także w drugą stronę. Zabezpieczenie rękawiczkami jednorazowymi stosowane jest również dla ochrony klientów i ich zdrowia. Zagrożenia biologiczne, z jakimi codziennie mogą mieć kontakt pracownicy branży kosmetycznej, to wszelkiego rodzaju: wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty. Spośród nich najgroźniejsze w tej pracy są wirusy: zapalenia wątroby typu C (HCV), zapalenia wątroby typu B (HBV) oraz HIV. Oprócz wirusów zagrożeniem są występujące na dłoniach bakterie, jak paciorkowiec czy gronkowiec złocisty, oraz różne grzyby i pasożyty. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dłoni pracowników branży kosmetycznej.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Wybór rękawiczek jednorazowych jest szeroki. Choć kojarzą się głównie z rękawiczkami lateksowymi lub nieco rzadziej rękawiczkami foliowymi, to wariantów jest znacznie więcej. Na rynku dostępne są także jednorazowe rękawiczki nitrylowe i winylowe. Mają odmienne cechy i nadają się do stosowania w innych warunkach. Tym samym zapewniają ochronę przed różnymi zagrożeniami. Jednorazowe rękawiczki lateksowe są wytrzymałe i elastyczne, jednak ich wadą jest to, że naturalny kauczuk, z którego są wykonane, jest alergenem. Jednorazowe rękawiczki nitrylowe są mniej odporne na naciąganie, ale dają efekt drugiej skóry, przez co są wygodniejsze. Ponadto nitryl jako syntetyczny kauczuk jest całkowicie bezpieczny dla alergików. Jednorazowe rękawiczki winylowe są najbardziej wytrzymałe, jednak dużo mniej elastyczne. Natomiast foliowe rękawiczki jednorazowe są najmniej wygodne, nieelastyczne i mało odporne na rozdarcia. Dodatkowo nie tworzą bariery dla zagrożeń biologicznych. Wszystkie z wymienionych produktów należą do grupy rękawic medycznych. Oprócz tego jest pełen wybór rękawic klasy przemysłowej.

Rękawiczki jednorazowe najlepsze do stosowania w kosmetyce

Do pracy w kosmetyce należy wybierać zawsze rękawice klasy medycznej. Wiąże się to ściśle z potencjalnym zagrożeniem, przed którym mają chronić. Rękawiczki lateksowe i nitrylowe są najlepszym i najbardziej skutecznym zabezpieczeniem nie tylko przed płynami ustrojowymi, ale również przed bakteriami, wirusami i grzybami, czyli przed zagrożeniem, z jakim na co dzień stykają się pracownicy salonów kosmetycznych i fryzjerskich, ogólnie mówiąc – branży kosmetycznej. Rękawice lateksowe są wytrzymałe i elastyczne, a ich cena jest przystępna. Dlatego też to najpopularniejsze i najczęściej stosowane zabezpieczenie dłoni. Rękawiczki nitrylowe są nieco delikatniejsze, ale dzięki temu praca w nich jest dużo łatwiejsza. Jeżeli ważne jest precyzyjne chwytanie przedmiotów czy drobnych elementów, a także rozpoznawanie faktur, to rękawiczki nitrylowe spiszą się doskonale. Przy wyborze dobrze jest pamiętać o ewentualnej alergii na lateks, czyli kauczuk naturalny. Choć oba typy rękawiczek są wytwarzane z kauczuku, to do produkcji rękawiczek nitrylowych używa się kauczuku syntetycznego, który nie uczula i nie wywołuje reakcji alergicznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium