×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Rękawice robocze Dragon – lepsze oryginalne czy zamienniki?

Rękawice robocze Dragon – lepsze oryginalne czy zamienniki?

Czym są rękawice robocze Dragon?

Rękawice robocze Dragon, w zależności od modelu, zaliczają się do rękawic ochronnych kategorii I lub kategorii II. Rękawice kategorii I stosowane są wyłącznie w sytuacji niskiego ryzyka. Stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed powierzchniowym uszkodzeniem naskórka, temperaturą nie przekraczającą 50°C, a także przed środkami chemicznymi o słabym i łatwo odwracalnym działaniu. Rękawice ochronne zaliczane do kategorii I, w tym również rękawice robocze Dragon, zapewniają niski poziom ochrony, jednak znacząco poprawiają komfort pracy i zwiększają pewność chwytu na różnych powierzchniach.  Rękawice kategorii II stosowane są natomiast w sytuacjach o średnim stopniu zagrożenia. Produkty zaliczane do tej kategorii to między innymi rękawice antywibracyjne, powlekane, przeciwprzecięciowe, skórzane i wzmacniane skórą, ocieplane. Ich najważniejsze zadania to ochrona przed zagrożeniami mechanicznymi, takimi jak ścieranie, przecięcie, przedarcie, przekłucie, a także ochrona przed zimnem i ciepłem. Rękawice robocze Dragon nazywane są w ten sposób ze względu na firmę zajmującą się ich produkcją. Wybór tych popularnych rękawic jest tak szeroki, że są one stosowane zarówno w przemyśle i pracach budowlanych, jak i w ogrodnictwie.

Oryginalne rękawice Dragon – jakie cechy posiadają? 

Oryginalne rękawice robocze Dragon wykonane są z doskonałych jakościowo materiałów. Charakteryzują się trwałością i dużą estetyką wykonania. Wytwarzane są z poliestrowej przędzy lub elastycznej przędzy z dodatkiem Spandexu, która w części chwytnej pokryta jest lateksem dla zwiększenia przyczepności, pewności chwytu i podniesienia komfortu pracy. Producent poleca swój wyrób do stosowania zarówno w przemyśle, pracach budowlanych, jak również w transporcie, wszelkiego rodzaju pracach przeładunkowych oraz usługach i ogrodnictwie. Oryginalne rękawice Dragon to produkt bezszwowy, wykonany z elastycznego materiału, dzięki czemu gwarantują maksymalny komfort użytkowania. Ponadto rękawice te zostały wykończone ściągaczem na wysokości nadgarstka. Dzięki temu przez cały czas pracy pozostają na swoim miejscu, nie podwijają się i nie zsuwają, dodatkowo zwiększając wygodę. Oryginalny produkt marki Dragon dostępny jest w rozmiarach 6-11. Idealne dopasowanie do dłoni sprawia, że rękawice robocze Dragon są znacznie wygodniejsze niż rękawice w uniwersalnym rozmiarze.  Oryginalne rękawice robocze Dragon to produkt wysokiej jakości, który daje gwarancję długiego czasu użytkowania w połączeniu z komfortem. W zależności od modelu, rękawice zaliczają się do I lub II kategorii rękawic ochronnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rękawice robocze Dragon spełniają normy BHP EN-420 ogólną oraz EN-388 (3141) odporność mechaniczna.

Czym różnią się zamienniki od oryginalnych rękawic roboczych Dragon?

Najważniejszą kwestią odróżniającą oryginalne rękawice robocze Dragon od zamienników jest jakość wykonania oraz materiały z jakich są wytwarzane. Należy jednak zauważyć, że rękawice Dragon nie są najdroższym produktem, a w związku z tym stosowanie zamienników nie przyniesie korzyści ekonomicznych. Ponadto można spotkać na rynku zamienniki dobrej jakości w podobnej cenie. W kwestii rękawic ochronnych warto zwrócić uwagę na bezszwowy charakter produktu dla komfortu użytkowania oraz zgodność z normami BHP dla pełnego bezpieczeństwa. Należy zatem pamiętać, by wystrzegać się rękawic ochronnych wątpliwej jakości oraz pozbawionych certyfikatów, gwarantujących ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium