×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Praca na drodze – obowiązkowe odblaski

Praca na drodze – obowiązkowe odblaski Od kilku lat ustawodawca nakłada na pieszych obowiązek posiadania elementów odblaskowych. Obowiązkiem tym objęci zostali piesi, niezależnie od wieku, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym po zmroku. Najbardziej i najczęściej polecanym elementem odblaskowym są kamizelki odblaskowe. Wynika to z faktu, że są one niedrogie, łatwo dostępne oraz stosunkowo lekkie i wygodne. Jednak jak przepisy mają się do pracowników wykonujących prace na drodze? Podczas pracy na drodze pracownicy mogą nie zawsze zostać zauważeni przez kierowców. Zmienne warunki pogodowe wymuszają zwiększenie widoczności pracowników poprzez zastosowanie odblasków. Niejednokrotnie pojawiająca się znienacka mgła, czy też silne opady śniegu lub deszczu mogą w znaczący sposób zmniejszy widoczność na drodze. Dlatego też pracownicy wykonujący taki rodzaj pracy mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drodze, należy zwrócić szczególną uwagę na obecność i umiejscowienie elementów odblaskowych na pachołkach i taśmach odgradzających.

Odblaski – chronią  zdrowie i życie pracowników

Wybór sprzętu zaopatrzonego w elementy odblaskowe jest bardzo szeroki tak, aby była możliwość dobrania odpowiedniego do sytuacji, rodzaju prowadzonych prac, a nawet pogody. Poczynając od odgradzających taśm odblaskowych, poprzez pachołki odblaskowe, a na barierkach ostrzegawczych kończąc. Jednak szczególnie ważne dla zachowania bezpieczeństwa pracownikówkombinezony, szelki i kamizelki odblaskowe. Wyjątkowym hitem sprzedażowym ubiegłego roku były dwuczęściowe komplety przeciwdeszczowe. Charakteryzują się one dużą trwałością oraz wysoką jakością wykonania. Komplety takie składają się z dwóch osobnych elementów- kurtki oraz spodni. Co najważniejsze, wyposażone są w paski odblaskowe, które ulokowane są między innymi na klatce piersiowej, plecach i nogawkach. Zastosowana technologia klejenia szwów i wysokiej jakości wodoszczelny materiał gwarantują brak przeciekania, nawet przy zwiększonych opadach deszczu. Jest to idealne rozwiązanie odzieżowe dla osób wykonujących prace na zewnątrz, a w szczególności na drodze, gdzie szczególnie liczy się zwiększenie widoczności poprzez odblaski. Na cieplejsze i bezchmurne dni, kiedy kombinezon wodoodporny nie jest konieczny, można wykorzystać lżejsze i wygodniejsze stroje z elementami odblaskowymi, takie jak kamizelka ostrzegawcza. Jest to znakomite rozwiązanie dla pracowników wykonujących prace na drodze, gdyż mają one zmaksymalizowaną ilość elementów odblaskowych, a tym samym znacznie poprawia się ich widoczność. Dodatkowo dzięki temu, że są lekkie i dostępne w różnych rozmiarach, mogą być noszone nawet w ciepłe dni i nie krępują ruchów pracownika.

Szeroki wybór produktów z elementami odblaskowymi

Innym rozwiązaniem na upalne dni mogą być szelki ostrzegawcze. Są one doskonałe jako element odblaskowy na lato, ponieważ można uzyskać maksimum wygody bez utraty bezpieczeństwa podczas prac na drodze. Szelki mogą zostać bez problemu założone nawet na najbardziej lekki i przewiewny strój. Najczęściej zbudowane są one z trzech taśm - jednej na pasie i dwóch krzyżujących się na klatce piersiowej i plecach. Dzięki regulowanej długości taśm, szelki są uniwersalne rozmiarowo i mogą zostać dopasowane do pracowników o bardzo różnorodnej posturze. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy szelki ostrzegawcze spełniają wymagania normy EN 13356. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania. Pracodawca powinien więc szczególnie zatroszczyć się o pracowników, którzy wykonują prace na drodze. Bezwzględnie należy ich zaopatrzyć w elementy odblaskowe, choćby w  kamizelkę odblaskową. Niedrogie i niewielkie elementy odblaskowe mogą uratować zdrowie, a może nawet i życie pracownika.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium