×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Popraw swoją widoczność na drodze i w pracy

Popraw swoją widoczność na drodze i w pracy

Odblaski – mogą uratować ludzkie życie

Przepisy kodeksu drogowego zobowiązują pieszych do noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Warto zatem zaopatrzyć się w kamizelki czy też pozostałe dostępne na rynku elementy odblaskowe - nawet w innych sytuacjach, w których uczestniczymy w ruchu ulicznym. Zarówno piesi poruszający się po drogach w terenie zabudowanym, jak i rowerzyści powinni być wyposażeni w co najmniej jeden dodatkowy element odblaskowy, który poprawi ich widoczność. Rowerzyści muszą także zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie swojego jednośladu. Oświetlenie LEDowe jest niedrogie, łatwe w montażu i oszczędne w poborze energii a ponadto doskonale wpływa na podsienie widoczności uczestników ruchu, którzy wykorzystują tego typu oświetlenie. Jeśli chodzi o elementy odblaskowe, to poza wszytymi w odzież specjalnymi paskami oraz drobnymi brelokami i gadżetami, mamy również do dyspozycji kamizelki odblaskowe i szelki odblaskowe. Dwa ostatnie elementy spisują się doskonale zarówno w każdej porze roku, jak i we wszystkich panujących warunkach atmosferycznych i niezależnie od odzieży wierzchniej, którą nosimy. Zarówno szelki, jak i kamizelki odblaskowe nadają się dla pieszych i rowerzystów, ale także dla kierowców samochodów, którzy są zmuszeni opuścić swoje pojazdy - na przykład z powodu awarii czy wypadku. Kamizelka odblaskowa jest elementem, który bezapelacyjnie warto mieć w samochodzie.

Elementy odblaskowe – gwarancja bezpieczeństwa na drodze

Jeśli zamierzamy poruszać się pieszo po zmroku, warto również zaopatrzyć się w dodatkowe elementy odblaskowe lub nawet w oświetlenie. Poza terenem zabudowanym jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, którego nieprzestrzeganie grozi mandatem, ale jest również bardzo niebezpieczne. Jednak w terenie zabudowanym nie powinniśmy rezygnować z tych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie obszary terenu zabudowanego są dostatecznie oświetlone lub w każdej chwili może wystąpić awaria oświetlenia ulicznego i to uczyni nas na drodze niemal całkowicie niewidocznymi. Dobrze jest też, aby przy zakupie kurtki kierować się nie tylko modą, ale też względami praktycznymi i zwrócić uwagę czy posiada ona wszyte elementy odblaskowe. Często wydaje się, że są to nieznaczące dodatki. Jednak z perspektywy kierowcy zwiększają czujność i pozwalają zauważyć pieszego czy rowerzystę z dużo większej odległości. Niezależnie od tego czy porusza się on bokiem drogi, czy też przechodzi przez jezdnię. Warto również pamiętać, że zachowań i nawyków dających bezpieczeństwo na drodze powinniśmy uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Nie tylko edukować, ale także dawać dobry przykład. Zaszczepiajmy więc w maluchach pamięć o odblaskach, uczmy że kamizelka odblaskowa to nie wstyd, tylko element konieczny dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Drobne elementy i nauki regularnie powtarzane zapadną młodemu człowiekowi w pamięć i będą procentować w przyszłości.

Pracownik widoczny na drodze

Jeśli natomiast chodzi o pracowników wykonujących swoją pracę w pobliżu ruchu ulicznego to oprócz kamizelek odblaskowych najlepiej jest zwiększyć ich widoczność stosując specjalne kombinezony robocze. Kombinezony takie dostępne są na każdą porę roku, posiadają jaskrawe ubarwienie i bardzo liczne taśmy odblaskowe, które ulokowane są miedzy innymi na klatce piersiowej, plecach i nogawkach. Takie wyposażenie pozwala zwiększyć widoczność pracowników nie tylko po zmroku, ale także i w dzień, kiedy warunki atmosferyczne mogą być różne i często ograniczają widoczność. Pamiętajmy więc, że wystarczy zrobić bardzo niewiele, aby zwiększyć swoją widoczność na drodze. A korzyści z tego płynące są nie do przecenienia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium