×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Pomieszczenia pracy – powierzchnia i wysokość

Pomieszczenia pracy – powierzchnia i wysokość

Wymiary pomieszczenia w pracy wg BHP

Każdy pracownik zatrudniony w pomieszczeniach stałej pracy (tj. takich, w których pracownicy przebywają powyżej 4 godzin) powinien mieć co najmniej 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia oraz 2m2 podłogi. Podłoga ta nie może być zajęta przez maszyny ani inne wyposażenie stanowisk pracy. Wysokość pomieszczeń stałej pracy musi wynosić co najmniej 3 metry w świetle. Możliwe jest jej obniżenie do 2,5m w świetle, w przypadku gdy w pomieszczeniu zatrudnionych jest nie więcej niż 4 pracowników albo jeśli w pomieszczeniu została zastosowana klimatyzacja – pod warunkiem uzyskania zgody państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Jeżeli pracownicy przebywają w pomieszczeniach od 2 do 4 godzi w ciągu doby, wystarczy że wysokość takiego pomieszczenia będzie nie mniejsza niż 2,2m.

Pomieszczenia magazynowe

Każde pomieszczenie magazynowe musi dodatkowo spełniać stosowne wymogi bezpieczeństwa, które wynikają z rodzaju składowanych materiałów lub produktów. Zanim rozpoczniemy składowanie towarów powinniśmy:
  • określić rodzaj składowanego materiału albo wyrobu, miejsce, sposób i dopuszczalną wysokość składowania,
  • sprawdzić czy masa składowanego ładunku nie będzie przekraczać dopuszczalnego obciążenia regałów albo podestów magazynowych,
  • sprawdzić czy masa ładunku oraz masa urządzeń przeznaczonych do jego składowania nie przekroczy maksymalnego dopuszczalnego obciążenia podłóg i stropów magazynu,
  • umieścić w widocznych miejscach czytelne informacje o dopuszczalnym obciążeniu podłóg, stropów i urządzeń przeznaczonych do składowania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium