×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Odzież ochronna i robocza jednorazowa

Odzież ochronna i robocza jednorazowa

Współczesny rynek oferuje Klientom szeroki wybór jednorazowych ochraniaczy odzieży oraz ubrania robocze. Poniższy tekst wskaże różnorodne zastosowanie tego typu wyposażenia  pracowniczego oraz określi jego rodzaje.

Czapki oraz czepki – chroń skórę głowy

Na stanowiskach związanych z żywnością bardzo ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć włosy, tak aby nie dostały się one do przygotowywanej żywności. W tym celu należy używać odpowiednich czepków. Na rynku dostępne są czepki polietylenowe, siatkowe oraz foliowe, które dokładnie utrzymują włosy oraz zapobiegają ich wypadaniu na produkty spożywcze. Wszystkie modele czepków posiadają dodatkową gumkę ściągającą, która sprawia, że nie spadają one z głowy.

Czepki są również nieodzownym elementem w zawodzie pielęgniarza oraz lekarza. Praca w takim środowisku – wśród licznych bakterii oraz różnego rodzaju zarazków, nakazuje stosowanie czepków ochronnych.

Czepki polipropylenowe są natomiast wykorzystywane przez pracowników mających kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi, których kontakt ze skórą może nieść za sobą negatywne konsekwencje dla zdrowia pracownika. Dzięki wykonaniu ich z odpowiednich materiałów, zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz ochrony.

W przypadku czapek i czepków należy również wspomnieć o kapturze TYVEK, który został wykonany ze specjalnej włókniny. Produkt ten cechuje się lekkością oraz przepływem powietrza. Stanowi on odpowiednie zabezpieczenie dla pracowników na stanowiskach mających związek z różnego rodzaju chemikaliami. Kaptur jest niepylący oraz posiada odpowiednią przewiewność, dzięki czemu nie gromadzi wilgoci i w żaden sposób nie wpływa na komfort wykonywanej pracy.

Kombinezony i ich szerokie zastosowanie

Kombinezony są odpowiednie do pracy w szpitalach oraz ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów czy do pracy z farbami lub różnego rodzaju chemikaliami znajdującymi się w laboratoriach o różnym charakterze.

W szpitalach natomiast świetnie sprawdzają się fartuchy flizelinowe, które doskonale chronią odzież osoby noszącej taki fartuch. Warto dodać, że ten typ odzieży ochronnej zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo oraz chroni przed różnymi bakteriami oraz wirusami, które mogą znaleźć się w placówce zdrowia.

Z czym kojarzy się malowanie? Z plamami po farbie, które są bardzo trudne do wyczyszczenia. Dlatego też w przemyśle lakierniczym oraz zawodach związanych z malowaniem, wykorzystuje się kombinezony z polipropylenu, które doskonale ochraniają całą sylwetkę, a gumki na końcach rękawów oraz nogawek sprawiają, że ciało jest odpowiednio zabezpieczone. Warto również dodać, że kombinezony te są wyjątkowo lekkie i w żaden sposób nie ograniczają ruchów.

Kombinezony tego typu są również używane w przemyśle laboratoryjnym oraz chemicznym. W tym przypadku ważne jest, aby były one pyłoodporne. Takie są produkty wykonane z polipropylenu, które odpowiednio chronią całe ciało, a przy okazji wentylują powietrze i nie zatrzymują w sobie wilgoci, co w dużym stopniu wpływa na standard pracy.

Ochraniacze na obuwie

Podczas pracy ochraniać należy także obuwie. W naszym sklepie internetowym Glovex, znajdą Państwo szeroki wybór ochraniaczy, wykonanych z wysokiej jakości materiałów foliowych, które w odpowiedni sposób ochraniają buty.  Dzięki zamontowanej gumce trzymają się stabilnie na obuwiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium