×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ocieplana odzież robocza – sposób na komfortową pracę jesienią i zimą

Ocieplana odzież robocza – sposób na komfortową pracę jesienią i zimą

Odzież robocza – zapewnij bezpieczeństwo pracownikom

Zdarza się, że pracodawcy - wśród szeregu obowiązków - pomijają zakup odzieży roboczej, przez co niedopełniają konieczności zapewnienia osobom zatrudnionym odpowiednich, bezpiecznych warunków pracy. Odzież robocza stanowi ochronę dla zatrudnionych, w szczególności mających kontakt z niebezpiecznymi substancjami czy złymi warunkami atmosferycznymi.

Wreszcie odzież robocza, to doskonały środek umożliwiający bezpieczną i higieniczną pracę. Kwestię tę reguluje Kodeks pracy i nakłada na każdego pracodawcę obowiązek zapewnienia zatrudnionym nieodpłatnej odzieży i obuwia roboczego, które będą zgodne z wymaganiami określonymi w polskich normach. Taki obowiązek ciąży na pracodawcy w dwóch przypadkach. Po pierwsze - jeżeli odzież pracownika może podczas wykonywania służbowych obowiązków ulec zniszczeniu lub zabrudzeniu. Po drugie - jeśli takie są wymagania technologiczne, bezpieczeństwa i higieny pracy albo sanitarne na danym stanowisku pracy.  

W gestii pracodawcy jest wyznaczenie stanowisk, na których konieczne jest stosowanie odzieży czy obuwia roboczego. Podczas ich wskazywania zatrudniający powinien wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanych czynności przez pracownika, a także specyfikę jego pracy. Niedostarczenie takiej odzieży czy zezwolenie na wykonywanie czynności zawodowych bez jej użycia to - wykroczenie, które zagrożone jest karą grzywny nakładaną na pracodawcę.

Pracownik może korzystać również z własnej odzieży roboczej zgodnej z wymogami BHP. Jednakże w takich sytuacjach pracownikowi należy się okresowy ekwiwalent pieniężny.

Podstawowy cel stosowania odzieży roboczej to zabezpieczenie przed różnymi czynnikami zagrażającymi zatrudnionemu w miejscu jego pracy, w tym przed urazami mechanicznymi. Ponadto tego rodzaju odzież zabezpiecza ubranie pracownika przed zniszczeniem, czy  zabrudzeniem oraz zapewnia estetykę.

W wielu zawodach bardzo trudno jest wyobrazić sobie wykonywanie obowiązków pracowniczych bez odzieży roboczej. Do takich miejsc z pewnością należą szpital, straż pożarna, straż miejska czy zakłady chemiczne.

Rynek oferuje dwa rodzaje odzieży roboczej: ocieplaną – na zimę oraz nieocieplaną – odpowiednią na lato.

Ubrania robocze na chłodne dni

Pracownicy, w wielu przypadkach, narażeni są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, niska temperatura czy deszcz. Skutecznym środkiem ochrony przed zimnem jest ocieplana odzież robocza. Chroni ona pracownika przed utratą ciepła. Może ona być stosowana nie tylko przez pracowników wykonujących prace na otwartej przestrzeni, ale także w nieogrzewanych pomieszczeniach zamkniętych.

Komfort pracy - tak, to możliwe!

Ocieplana odzież robocza zapewnia bezpieczeństwo pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Gwarantuje ona ochronę przed wychłodzeniem organizmu. Aby móc temu sprostać – konieczna jest wysoka jakość produktów.

Odzież robocza na jesień i zimę wykonana jest z różnorodnych materiałów, a w szczególności mieszanki bawełny i włókien poliestrowych (lub poliamidowych), bądź samej bawełny. Ubrania tego typu powinny spełniać wymagania bhp, muszą być nowoczesne oraz funkcjonalne. Trzeba także pamiętać o tym, że ubrania pracownicze powinny być również wygodne. Muszą gwarantować osobie zatrudnionej bezpieczeństwo, ale w szczególności nie utrudniać, czy ograniczać ruchów podczas wykonywania czynności zawodowych.

Ocieplaną odzież roboczą można kupić w każdym stacjonarnym i internetowym sklepie oferującym produkty bhp. W szczególności warte uwagi są wysokiej jakości ubrania robocze dostępne w naszym sklepie internetowym, a wśród nich ocieplane kurtki, bluzy robocze, czapki, bezrękawniki oraz buty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium