×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona oczu - zobacz jak jest ważna

Ochrona oczu - zobacz jak jest ważna Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa, pracownicy powinny odpowiednio zabezpieczać oczy za pomocą okularów ochronnych.

Najczęstszymi przyczynami urazów oczu są:

  • zdarzenia spowodowane uderzeniem przez lecący przedmiot – 75%,
  • urazy spowodowane otarciami przez pył lub inne ciała obce – 10%,
  • urazy spowodowane oparzeniami lub kontaktem ze środkami chemicznymi – 15%.
Zdecydowanej większości tych urazów można łatwo uniknąć poprzez zastosowanie okularów albo gogli ochronnych. Co więcej pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odpowiednie środki ochrony oczu nieodpłatnie. Dlatego, przed rozpoczęciem pracy, pracownik powinien zarządać od pracodawcy wydania mu odpowiednich zabezpieczeń. Z uwagi na ryzyko przedostania się do oczy unoszących się w powietrzu ciał obcych, regulacje prawne zalecają stosowanie okularów ochronnych w następujących rodzajach prac budowlanych:
  • usuwanie pyłów lub zanieczyszczeń przy użyciu sprężonego powietrza, a także w trakcie obróbki i czyszczenia przy użyciu metod strumieniowo-sciernych;
  • czyszczenie przy użyciu wysokociśnieniowych pomp wodnych;
  • prace związane z obróbką, piłowaniem lub skrawaniem metalu, przy użyciu narzędzi ręcznych lub mechanicznych;
  • pracę polegające na zeskrobywaniu lub spiłowywaniu farby, rdzy, itd. z metalu lub innych twardych materiałów, przy użyciu narzędzi ręcznych lub mechanicznych.
  • stosowanie ręcznych lub mechanicznych narzędzi podczas wbijania w ściany gwoździ i kołków, wkręcania wkrętów, a także rozbijania, cięcia lub rozwiercania szkła, twardych tworzyw sztucznych, betonu, tynku, kamieni, cegieł, płytek lub innych podobnych materiałów;
Specjalne okulary i maski ochronne powinny być również stosowane jako zabezpieczenia przed chemikaliami i substancjami żrącymi, takimi jak kwasy, związki zasadowe itp. Do zabezpieczenia przed środkami chemicznymi przeważnie nie wystarczą proste okulary ochronne, będziemy musieli zastosować do tego celu bardziej wytrzymałe gogle lub osłony na twarz. Bez względu na to czy pracujemy na placu budowy, czy w domu – nasz wzrok jest tak samo cenny! Dlatego dla własnego dobra powinniśmy zadbać, żeby nasze oczy były zawsze należycie zabezpieczone. Ochrona oczu jest bardzo ważna!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium