×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona oczu i twarzy – nowe technologie w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy

Ochrona oczu i twarzy – nowe technologie w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy

Ochrona oczu pracownika – bo najważniejsze jest bezpieczeństwo

Oczy są organami niezwykle narażonymi na szkodliwe działanie substancji czy ciał stałych. W przemyśle mechanicznym, chemicznym czy na wielu halach produkcyjnych o zróżnicowanym charakterze, oczy pracownika mogą natknąć się na niebezpieczeństwo. Aby odpowiednio uchronić oczy swojego pracownika, należy zaopatrzyć go w specjalne gogle lub okulary - odporne na różnego rodzaju czynniki.

Podczas doboru odpowiednich okularów należy zastanowić się czym powinny się one cechować oraz przed czym chronić. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się profesjonalne okulary oraz gogle ochronne przeznaczone do zróżnicowanych środowisk pracy.

Warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów okulary czy gogle zostały wykonane oraz jakie są ich właściwości. Wiadomym jest, że osoba pracująca przy szkodliwych i żrących substancjach wymaga innej ochrony niż pracownik hali, na której narażony jest na dostanie się do oka obcego ciała stałego. Dopiero po ustaleniu czego potrzebują pracownicy na danym stanowisku, można dobierać odpowiednie okulary ochronne.

Podczas wyboru okularów dla pracowników należy też pamiętać o ich wygodzie i komforcie noszenia zabezpieczającego sprzętu. Dobierając gogle ochronne należy sprawdzić czy są one ergonomiczne oraz czy potrafią dostosować się do każdego kształtu twarzy. Pracodawca musi pamiętać, że oprócz bezpieczeństwa, konieczne jest także zapewnienie odpowiedniego komfortu pracy osobie zatrudnionej.

Pierwsza pomoc – reaguj szybko i zgodnie z wytycznymi

W wielu przypadkach szybka reakcja pozwala na ograniczenie skutków kontaktu szkodliwej substancji lub ciała stałego z okiem pracownika. Warto zabezpieczyć swoich podwładnych w oczomyjki, czyli zestaw pierwszej pomocy w określonych przypadkach. Szybkie przemycie oczu przy pomocy odpowiedniego preparatu może zapobiec niebezpiecznym powikłaniom. Należy także pamiętać, że jest to jedynie sposób na złagodzenie skutków wypadku. Po niezwłocznym oczyszczeniu oczu należy wraz z pracownikiem udać się do lekarza specjalisty, który dokładnie zajmie się jego oczami.

Zabezpieczenie twarzy – chroń zdrowie pracownika

Równie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie twarzy pracownika. Do tego obszaru zaliczają się także drogi oddechowe oraz usta osoby zatrudnionej. Bardzo często osoby pracujące fizycznie na danych stanowiskach pracy są narażone na wbicie się w skórę opiłków czy poparzenie iskrami. Mogą one wyrządzić krzywdę pracownikowi oraz spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu. W pracach laboratoryjnych negatywny wpływ na zdrowie pracownika mają szkodliwe substancje, na przykład żrące chemikalia.

W naszym sklepie internetowym znajdują się także maski oraz osłonki na twarz, które zapobiegają uszkodzeniom twarzy pracownika. Są one przeznaczone - między innymi - dla spawaczy, drwali, a także pracowników laboratoryjnych. Posiadają nie tylko osłonę twarzy, ale także maski filtrujące ułatwiające oddychanie oraz zapobiegające dostawaniu się do układu oddechowego szkodliwych pyłów, kurzu czy oparów.

Tak jak w przypadku ochrony oczu, należy zastanowić się czego dokładnie potrzebuje nasz pracownik i na co należy zwracać szczególną uwagę. Biorąc pod uwagę najczęściej występujące zagrożenia, można w odpowiedni sposób wybrać najbardziej korzystny sposób ochrony pracownika.

Wybierając maski ochronne należy zwracać uwagę na ich właściwości. W przypadku pracy na stanowiskach związanych z cięciem różnego rodzaju produktów, warto wybierać maski cechujące się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz odpryski małych kawałków. W pracach ze żrącymi substancjami należy zwracać uwagę na produkty odporne na ich szkodliwe, żrące działanie.

W naszej ofercie znajdują się maski oraz ochraniacze przeznaczone do różnego typu oraz rodzaju prac. Jesteśmy pewni, że w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego znajdą  Państwo odpowiednie dla swoich pracowników ochraniacze oczu oraz twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium