×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona dróg oddechowych - zabezpieczanie

Ochrona dróg oddechowych - zabezpieczanie

Jakie zawody powodują zagrożenie układu oddechowego

Półmaski przeciwpyłowe (zarówno jedno- jak i wielorazowe) umożliwiają użytkownikom efektywną pracę oraz jednocześnie zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Stosowane są w różnych zawodach i przy różnorodnych pracach, ale wszędzie odpowiadają za bezpieczeństwo układu oddechowego przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które mogłyby mieć negatywny wpływ na drogi oddechowe.

Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Od medycyny i laboratoriów, przez zawody wykonywane w pomieszczeniach o dużym zapyleniu, po prace realizowane w lakierniach i innych miejscach charakteryzujących się  dużą zawartością toksycznych substancji w powietrzu.

Na wszelkiego rodzaju choroby, związane z brakiem odpowiedniej ochrony dróg oddechowych, narażeni są między innymi górnicy, spawacze, pracownicy mający kontakt z substancjami o bardzo drobnej strukturze, czy szwaczki. Generalnie, wszelkie prace związane z mieleniem, kruszeniem, przesiewaniem, transportem i mieszaniem ciał sypkich mogą powodować zawodowe choroby dróg oddechowych. Szczególnym przypadkiem w tym zestawieniu są pracownicy służby zdrowia i zawodów około medycznych oraz tych związanych z pracą w laboratoriach. Tu także zastosowanie znajdują maski ochronne.

Maski i półmaski – sprawdzona ochrona dróg oddechowych

W lecznictwie, laboratoriach oraz przemyśle spożywczym znakomicie sprawdzają się czepko – maski, stanowią bowiem ochronę dróg oddechowych oraz włosów jednocześnie. Zazwyczaj wykonane są z polipropylenu.

Inny rodzaj ochrony dróg oddechowych w branży medycznej to półmaski higieniczne oraz medyczne, które doskonale chronią twarz zarówno przed zanieczyszczeniami, jak i drobnoustrojami. Są łatwe w mocowaniu i noszeniu. Wykonane są w rozmiarze uniwersalnym.

Półmaski filtrujące ochronią drogi oddechowe przed średniotoksycznymi bądź nietoksycznymi aerozolami, ozonem, pyłami oraz mgłami. Są regulowane, zatem zapewniają maksymalny komfort i wygodę użytkowania.

Półmaski filtrujące z okularami stanowią dodatkową ochronę także dla oczu – by wyeliminować ryzyko uderzeń. Posiadają elastyczne regulowane taśmy oraz miękką, wygodną wyściółkę.

Półmaski wielorazowe -  to produkty najwyższej jakości, posiadające wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawdzą się z powodzeniem w przypadku prac zagrożonych pyłami oraz chemią (mgły, pary, gazy). Wykonane są z termoplastycznej gumy, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu twarzy.

Pełnotwarzowe maski są znakomicie przystosowane do prac w bardzo trudnych warunkach. Umieszczone w nich elementy oczyszczające skutecznie chronią drogi oddechowe użytkownika. Maski te są niezwykle lekkie, zaś poliwęglanowy wizjer zapewnia w nich doskonałą widoczność. Chronią z powodzeniem drogi oddechowe zarówno przed aerozolami, jak i pyłami, mgłami czy gazami.

W przypadku szkodliwych warunków pracy półmaski oraz maski ochronne stać się powinny nieodłączną częścią wyposażenia każdego pracownika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium