×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona dróg oddechowych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Ochrona dróg oddechowych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Skuteczna ochrona zdrowia

Przemysł chemiczny, hutniczy czy nawet budowlany to gałęzie przemysłu, w których praca wiąże się z ryzykiem występowania wielu substancji mogących szkodzić zdrowiu pracowników. Do tych niekorzystnie oddziałujących na ludzkie zdrowie czynników należą: farby, tynki, substancje chemiczne oraz pyły powstające na skutek produkcji.

Zasady BHP dokładanie określają, iż osoby pracujące w takich warunkach powinny mieć zapewnioną ochronę dróg oddechowych. Pracodawcy są zatem zobowiązani do zadbania nie tylko o odpowiednią wentylację pomieszczeń czy częste przerwy w pracy, ale także o odzież ochronną dla  pracowników.

Osoby zatrudniane należy zaopatrzyć w maski lub półmaski ochronne, które odpowiednio będą wstrzymywały przenikanie do dróg oddechowych szkodliwych substancji.

Wybór odpowiedniej maski

Na rynku artykułów BHP znajduje się wiele rodzajów masek oraz półmasek ochronnych. Produkty te różnią się - przykładowo - materiałem, z jakiego zostały wykonane. Zatem nie każda maska będzie odpowiednia do danego charakteru pracy.

W przemyśle chemicznym konieczne jest stosowanie masek odpornych na szkodliwe substancje, natomiast w budownictwie ważna jest ochrona przed przenikaniem pyłów do dróg oddechowych pracownika.

Każdy pracodawca stojący przed wyborem odpowiednich masek ochronnych dla swoich pracowników musi znać przepisy BHP w tym zakresie. Dopiero wtedy można przystąpić do zakupu określonych artykułów zabezpieczających pracownika.

Maski na każde stanowisko

Wybór odpowiedniej maski dla wielu pracodawców może okazać się sporym problemem, dlatego przedstawiamy kilka rodzajów produktów z tej kategorii.

Półmaska filtrująca posiadająca wkładkę z aktywnym węglem, który filtruje powietrze zanieczyszczone szkodliwymi pyłami. Jest ona odpowiednia dla pracowników wykonujących czynności na stanowiskach związanych z produkcją lub budownictwem. Wykonanie z lekkiego materiału oraz wyposażenie maski w elastyczne gumki sprawia, że zapewnia ona wysoki komfort pracy.

Półmaski filtrujące są najbardziej popularnymi modelami chroniącymi drogi oddechowe pracownika. Mogą różnić się rodzajem filtra czy kształtem. Te lekkie maski idealnie chronią przed pyłami o wysokim stężeniu.

Osoby pracujące w przemyśle chemicznym są bardzo narażone na działanie szkodliwych lotnych substancji chemicznych. Ochrona ich dróg oddechowych powinna być zatem dla pracodawcy priorytetem. Rekomenduje się, by maski dla pracowników na takich stanowiskach były wykonywane z polipropylenu wysokiej jakości, który blokuje przedostawanie się do organizmu niebezpiecznych substancji.

Także osoby pracujące w obszarach narażonych na występowanie dużej ilości pyłów oraz szkodliwych substancji, powinny dokładnie zabezpieczać drogi oddechowe. Dla takich pracowników zalecane są półmaski okalające większą część twarzy. Zapewniają one doskonałą ochronę, a dodatkowo nie wpływają na komfort pracy. Posiadane przez nie filtry ułatwiają oddychanie, a elastyczne gumki pozwalają na dopasowanie maski do kształtu oraz wielkości twarzy.

Wszystkie rodzaje przedstawionych przez nas powyżej masek znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Glovex. Gwarantujemy, że oferowane przez nas produkty zapewniają nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także wpływają na komfort oraz wygodę pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium