×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona dłoni pracowników

Ochrona dłoni pracowników

Ochrona dłoni pracownika zależna od wykonywanej pracy

Wybór rękawic nie może być przypadkowy. Przy wielu rodzajach wykonywanych czynności potrzebne są odpowiednio dobrane rękawice. Nie chodzi tylko o materiał z jakiego są wykonane, ale i fason, czy krój. Przykładowo, inny rodzaj rękawic jest wykorzystywany w przemyśle, czy w ogrodnictwie, a jeszcze odmienny w medycynie. Każdy więc musi wybrać te, odpowiednie dla rodzaju wykonywanych zadań. Wśród nich wyróżnia się rękawice: antystatyczne, antywibracyjne, butylowe, chemoodporne, dla mechaników, drelichowe, dziane bawełniane (a także: typu Kevlar, nakrapiane, poliamidowe nylon, poliestrowe), elektroizolacyjne, jednorazowe foliowe, jałowe, lateksowe (a także: nitrylowe, neoprenowe, winylowe), czy ocieplane, jak również powlekane gumą, PCV i nitrylem. Ponadto: przeciwprzecięciowe, skórzane, skórzano-tkaninowe, spawalnicze oraz termoodporne. Poniżej przedstawiamy ich najpopularniejsze rodzaje.

Rękawice drelichowe

To najczęściej stosowane zabezpieczenie dłoni. Przeznaczone są do prostych prac gospodarczych, porządkowych i budowlanych. Ich zaletą jest powszechność, a wadą - szybkie zużycie oraz niska ochrona w bardziej wymagającym środowisku pracy. Nadają się świetnie do wykonywania wszelkich czynności, gdy jest sucho, a temperatury nie są zbyt niskie. Ten rodzaj rękawic jest przydatny, gdy potrzebny jest pewny chwyt. Są one bowiem często nakrapiane PCV, co ułatwia pracownikom wykonywanie wielu prac. Drelich może mieć też różną gramaturę i kolorystykę. Dzięki temu zakres prac, w których mogą one być wykorzystywane, jest naprawdę szeroki. Wśród nich znajdują się:
  • prace porządkowe
  • gospodarcze
  • pakowanie produktów
  • transport i spedycja
  • prace ogólnobudowlane i pomocnicze
  • utrzymanie czystości
  • przemysł metalowy
  • elektrotechniczny
  • stolarka

Rękawice medyczne

Rynek oferuje szereg rękawic medycznych. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące:
  • lateksowe - są one wykorzystywane głównie w diagnostyce, ale też w stomatologii, weterynarii, laboratoriach oraz gastronomii
  • nitrylowe - chronią skórę rąk przed działaniem substancji chemicznych i bakteriami. Ich zaletą jest to, że są hipoalergiczne oraz bezuciskowe. Sprawdzają się głównie w diagnostyce, stomatologii i pracach laboratoryjnych
  • polietylenowe - są odpowiednie dla osób uczulonych na lateks. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie potrzebny jest pewny chwyt oraz istnieje ryzyko podrażnienia skóry rąk
  • chirurgiczne - chronią przed drobnoustrojami, wirusami oraz szkodliwymi czynnikami
  • winylowe – przeznaczone są dla osób narażonych na niebezpieczne oddziaływanie chemikaliów i mikroorganizmów

Rękawice spawalnicze

Produkty te wykonywane są z różnych rodzajów skór (świńskich, bydlęcych i kozich). Przeważnie dostępne są modele pięcio- oraz trzy- i jednopalcowe. Mają one do spełnienia jedno podstawowe zadanie – muszą chronić dłonie pracownika przed wysokimi temperaturami, rozpryskami stopionego metalu, iskrami, ogniem oraz urazami mechanicznymi. Cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Najmocniejsze z nich są zszywane nićmi Kevlarowymi.

Rękawice antywibracyjne

Ten rodzaj rękawic jest niezwykle przydatny do ochrony rąk przed drganiami mechanicznymi. I to bez względu na to, jakiej są częstotliwości oraz czym są spowodowane – pracą młotów, pił, wiertarek, ubijaków, drążarek, czy turbin. Materiały, z jakich są wykonywane, to dzianiny poliestrowe i skóry. Dodatkowo wzmacniane są elementami tłumiącymi w formie wkładek wewnętrznych lub wypustek.

Rękawice ocieplane

Tego rodzaju rękawice idealnie chronią dłonie pracowników wykonujących czynności przy  niskich temperaturach. Mogą być one wykonane z różnych rodzajów materiałów, na przykład z drelichu. Ważne jest to, by miały wkładki z przędzy akrylowej oraz były wzmacniane skórą i dodatkowo – uszczelniane za pomocą lateksu, PCV, czy neoprenu. Bez względu na to, do jakiej pracy zostaną wybrane rękawice, ważne jest, by były odpowiednio wykonane. Istotny jest też rodzaj materiału, z jakiego są wytworzone – powinien być najwyższego gatunku. Rękawice muszą też być odpowiednio dobrane do rodzaju wykonywanych czynności zawodowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium