×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Nauszniki przeciwhałasowe – podział i charakterystyka

Nauszniki przeciwhałasowe – podział i charakterystyka

Charakterystyka nauszników przeciwhałasowych

Nauszniki składają się z dwóch czas tłumiących obejmujących małżowiny uszne, które przylegają do głowy miękkimi poduszkami uszczelniającymi – wypełnionymi najczęściej pianką z tworzywa sztucznego lub cieczą. Nauszniki można mocować niezależnie lub bezpośrednio do hełmów ochronnych.

Nauszniki niezależne

Ich czasze są połączone sprężyną dociskową wykonaną z metalu albo tworzywa sztucznego, umożliwiającą noszenie nauszników na szczycie głowy, z tyłu głowy lub pod brodą. Modele uniwersalne mają sprężynę przystosowaną do noszenia nauszników we wszystkich trzech wymienionych pozycjach. Natomiast modele ze sprężyną dociskową można nosić tylko z tyłu głowy albo pod brodą. Nauszniki o masie przekraczającej 150 gram powinny posiadać dodatkową taśmę nośną na szczycie głowy.

Nausznik nahełmowe

Nauszniki przeciwhałasowe nahełmowe są mocowane do hełmu za pomocą półsprężyn. Żeby zostały dopuszczone do sprzedaży, muszą zostać przebadane wraz z hełmem przemysłowym do którego zostały zamocowane. Muszą również spełniać wymagania normy PN-EN 352-3. Jeżeli szukają Państwo profesjonalnych ochronników słuchu, polecamy wam zapoznanie się z produktami dostępnymi w ofercie hurtowni BHP Glovex.

Elektroniczne układy wyciszające

Dla zapewnienia skuteczniejszej ochrony słuchu, nauszniki mogą być wyposażone w układy elektroniczne, redukujące hałas. Nauszniki tego typu dzielimy na trzy grupy: z aktywną redukcją hałasu, z regulowanym tłumieniem oraz z łącznością bezprzewodową. Zastosowanie układu elektronicznego do aktywnej redukcji hałasu umożliwia podwyższenie skuteczności ochrony w zakresie niskich i średnich częstotliwości (od 50 Hz do 500 Hz), o średnio kilkanaście dB w stosunku do skuteczności przeciętnych klasycznych nauszników przeciwhałasowych. Układ elektroniczny z regulowanym tłumieniem przeznaczony jest do wzmacniania dźwięków na niskich poziomach, co prowadzi do uzyskania charakterystyki tłumienia dźwięku rosnącej wraz ze wzrostem poziomu dźwięku w otoczeniu. Dzięki zastosowaniu tego układu, poprawia się zrozumiałość mowy i percepcji dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych. Nauszniki tego typu pozwalają na porozumiewanie się w okresach „cichych” i jednocześnie chronią słuch przed szkodliwym działaniem hałasu o wysokich poziomach. Nauszniki przeciwhałasowe z systemem łączności bezprzewodowej przeznaczone są dla pracowników, którzy muszą mieć możliwość komunikowania się nawet w bardzo głośnym środowisku pracy. Dzięki nausznikom z komunikatorem, pracownik jest całkowicie zabezpieczony przed hałasem, a równocześnie może komunikować się z innymi pracownikami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium