×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Nakolanniki – rodzaje i zastosowanie

Nakolanniki – rodzaje i zastosowanie

W naszym sklepie internetowym można znaleźć wiele rodzajów nakolanników, które wykorzystywane są przy pracach o różnym charakterze.

Dostępne ich rodzaje oraz zastosowanie przedstawiamy poniżej.

Nakolanniki żelowe

Nakolanniki te idealnie dopasowują się do każdego kształtu kolana. Można je regulować za pomocą pasków neoprenowych. Dzięki nakładce żelowej, a także gumie piankowej zastosowanej wewnątrz nakolannika, amortyzują one nacisk na stawy kolanowe. Dodatkowo, izolują od wilgoci i nie wchłaniają wody. Dzięki temu mogą być stosowane nie tylko w suchym otoczeniu, ale także podczas deszczu lub w miejscach, gdzie obecna jest woda.

Nakolanniki wewnętrzne

Kolejny typ produktu dostępny w naszym sklepie, to nakolanniki wewnętrzne do spodni, które umieszcza się w odpowiedniej nogawce na wysokości kolana. Wykonane z miękkiej pianki EVA nie ograniczają ruchów, oraz zapewniają odpowiednią amortyzację dla kolan.

Jest to alternatywa dla nakolanników zakładanych na spodnie. Nie posiadają one pasków, które odpowiedzialne są za trzymanie ochraniacza w odpowiednim miejscu. Mogą być wykorzystywane na różnego rodzaju powierzchniach. Są odporne na wodę oraz wilgoć.

Nakolanniki z pianką izolującą

Ten typ nakolanników posiada w swoim wnętrzu piankę izolującą, która chroni stawy kolanowe oraz ochrania przed urazami mechanicznymi o różnym charakterze. Są one zazwyczaj wykorzystywane podczas prac ogrodniczych, montażowych oraz innych czynności, które wykonywane są w pozycji klęczącej. Dzięki rzepom z możliwością regulacji, nakolanniki te odpowiednio dopasowują się do ciała, co wpływa na zwiększony komfort pracy.

Ochraniacze – muszelka

Ochraniacze stawów kolanowych „muszelka” mają swoje zastosowanie przy pracach, w których istnieje ryzyko zagrożenia dla kolan, które może być spowodowane urazami mechanicznymi oraz otarciami o twardą, chropowatą powierzchnię. Ochraniacz ten został wykonany z nylonu. Od innych przedstawionych nakolanników różni się tym, iż posiada twardą osłonę zewnętrzną, która dodatkowo ochrania kolana. Rozmiar produktu jest uniwersalny i dopasowuje się do każdego kształtu nogi.

Ochraniacz gumowy

Nakolannik wykonany z gumy piankowej cechuje się elastycznością oraz idealnym dopasowaniem do ciała. Formuła ochraniacza nie obciąża kolan, co więcej - odpowiednio chroni stawy kolanowe. Taśma regulacyjna pozwala dopasować nakolannik do nogi oraz wpływa na wygodę podczas pracy. Można stosować je w każdej pracy oraz w różnych warunkach pogodowych.

Podkładka pod kolana

W wielu pracach nakolanniki mogą być niewygodne, ze względu na często zmienianą pozycję. Alternatywą jest gumowa podkładka pod kolana, która jest lekka, dzięki czemu można z łatwością ją przenosić. Wykonana z pianki EVA, stanowi odpowiednią ochronę dla stawów kolanowych. Może być wykorzystywana w wielu pracach, również na nierównym terenie.

Wszystkie z  omówionych rodzajów nakolanników mogą być stosowane na podłożu o różnym charakterze, a także w różnego rodzaju warunkach atmosferycznych. Są uniwersalne i komfortowe w użytkowaniu, a co najważniejsze - odpowiednio chronią stawy kolanowe przed różnymi urazami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium