×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Na co zwrócić uwagę kupując rękawiczki z nitrylu

Na co zwrócić uwagę kupując rękawiczki z nitrylu

Zalety rękawiczek nitrylowych

Popularne i łatwo dostępne na rynku rękawiczki nitrylowe należą do najczęściej stosowanych środków ochronnych. Zabezpieczają dłonie przed patogenami: wirusami, bakteriami, grzybami, a także przed zanieczyszczeniami. Należy ich używać tylko jeden raz, ponieważ kilkakrotne ich założenie wywołuje ryzyko migracji drobnoustrojów i potencjalnego zakażenia czy przeniesienia ich lub pozostałości szkodliwych substancji na inne przedmioty użytku codziennego. Rękawiczki nitrylowe jednorazowe powinny być zmieniane po wykonaniu konkretnej czynności. Chodzi tutaj przede wszystkim o kontakt z pacjentem, interwencje medyczne, obcowanie z krwią czy innymi płynami ustrojowymi. Rękawiczki z nitrylu zabezpieczają przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, ponieważ są odporne na ścieranie, przekłucie i rozdarcie. Sprawdzają się więc w środowiskach, w których wymagana jest skuteczna ochrona palców, dłoni i nadgarstków. Dobrze dopasowują się do dłoni, są odporne na działanie rozpuszczalników, olejów, tłuszczów, kwasów i alkoholi.

Rozmiar rękawiczek nitrylowych ma znaczenie

Wytrzymałe i łatwe do zakładania oraz zdejmowania rękawiczki nitrylowe są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego należy je prawidłowo dopasować do wielkości dłoni. Powinny być dobrane do rodzaju i intensywności wykonywanej pracy. Duże znaczenie ma również grubość rękawic nitrylowych. Nieodpowiednio dobrane mogą prowadzić do niedostatecznej barierowości, do dyskomfortu podczas pracy czy do wystąpienia reakcji alergicznej skóry. Zbyt małe rękawiczki nitrylowe mogą natomiast uciskać dłonie i przez to ograniczyć czucie, ruchomość palców, a w konsekwencji utrudnić prace wymagające precyzji. Przeszkadza to w wykonywaniu róznych czynności, a nawet uniemożliwia ich prawidłowe wykonanie. Zbyt ciasne rękawiczki nitrylex mogą zintensyfikować pocenie się dłoni, wywoływać uczucie swędzenia i podrażnienia skóry, a nawet niedokrwienie dłoni. Z kolei zbyt duży rozmiar rękawic nitrylowych jednorazowych powoduje brak komfortu w wykonywaniu prac, także zmniejsza precyzję pracy i zwiększa ryzyko przypadkowego zahaczenia o wystające lub ostro zakończone przedmioty, co może spowodować rozdarcie. Przez zbyt luźne rękawiczki ochronne nitrylowe trudniej wykonać palcami precyzyjne czynności, bo uniemożliwiony jest solidny, precyzyjny chwyt, zwłaszcza przedmiotów o śliskiej lub gładkiej powierzchni, np. szklanych.

Rękawiczki nitrylowe pudrowane i niepudrowane – które wybrać?

Są dwa rodzaje rękawiczek nitrylex. Można zdecydować się na bezpudrowe, czyli od środka nie wypudrowano ich mączką kukurydzianą. Ten rodzaj rękawic jest przeznaczony dla osób, których skóra ma tendencje do gwałtownych reakcji alergicznych. Rękawice nitrylowe bezpudrowe mogą być noszone przez wiele godzin przez osoby z nadwrażliwością skóry na mączkę kukurydzianą. Sprawdzą się w: salonach tatuaży, gabinetach kosmetycznych, w salonach fryzjerskich, w warsztatach samochodowych czy w przemysle. Używane są także w gabinetach stomatologicznych, weterynaryjnych czy placówkach medycznych. Rękawice nitrylex pudrowane mogą być używane przez osoby niewykazujące skłonności do uczuleń i wrażliwości skóry na podrażnienia. Dodatek mączki kukurydzianej ułatwia zakładanie i zdejmowanie rękawiczek, a także noszenie ich przez bardzo długi czas, również przy wysokiej temperaturze powietrza. Rękawiczki nitrylowe powinny być dobrane do kształtu i rozmiaru dłoni. Wysoka ich jakość daje gwarancję skutecznego zabezpieczenia przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium