×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Na co zwracać uwagę kupując robocze spodnie męskie? + INFOGRAFIKA

Na co zwracać uwagę kupując robocze spodnie męskie? + INFOGRAFIKA

Rodzaje spodni roboczych

Odzież robocza nie jest tym samym, czym odzież ochronna. Warto wiedzieć, że odzież ochronna ma za zadanie chronić pracownika przed konkretnymi zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy. Natomiast odzież robocza to ubrania zastępujące prywatną odzież pracownika. Jest ona stosowana wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia lub trwałego zabrudzenia odzieży własnej pracownika. Zatem w sytuacji, gdy prywatne ubrania pracownika są zagrożone uszkodzeniem, pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednią odzież roboczą. Dobór odzieży roboczej jest ważny dla zapewnienia wysokiej efektywności pracy. W wygodnej odzieży pracownik wykonuje swoje zadania lepiej i efektywniej, bez skupiania się na uciskających czy drapiących elementach ubrania. Spodnie robocze dostępne są w wersji do pasa, jako ogrodniczki, czyli spodnie z szelkami, a także w wariancie ocieplanym. Najważniejsze cechy spodni roboczych, czyli na co zwracać uwagę?

Mimo że spodnie robocze nie pełnią specjalistycznej funkcji ochronnej, to jednak jako odzież, w której wykonywana jest praca przez większą część dnia, musi być dobrana z rozwagą i dbałością. Warto więc zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech spodni roboczych. Przede wszystkim liczy się komfort. Pracownik wyposażony w niewygodne spodnie, niezapewniające komfortu skupia się na ich poprawianiu lub na tym, że go cisną czy drapią. Spada wtedy efektywność pracy, a dodatkowo zwiększa się ryzyko wystąpienia wypadku podczas pracy, ponieważ uwaga pracownika jest zaprzątnięta niewygodną odzieżą, zamiast w całości być poświęcona pracy. Na komfort i wygodę wpływają zarówno odpowiednie dobranie rozmiaru odzieży do wymiarów pracownika, jak i elastyczność oraz przewiewność materiału, odpowiednia długość, szwy wysokiej jakości oraz dobre wykończenie. W wygodnych spodniach roboczych po prostu pracuje się lepiej. Kwestią do rozważenia jest także temperatura oraz warunki atmosferyczne panujące w miejscu pracy. W razie potrzeby można bowiem wybrać model ocieplany lub wodoodporny. Warto także zwrócić uwagę na krój spodni. Miejsce pracy to nie wybieg mody, więc od wyglądu zgodnego z najnowszymi trendami znacznie ważniejsze są względy praktyczne odzieży roboczej. Biorąc pod uwagę dostępny na rynku wybór, warto zastanowić się także czy na danym stanowisku pracy lepszym rozwiązaniem będą spodnie robocze do pasa, czy też ogrodniczki. Dodatkowo należy rozważyć czy wygodniejsze będą spodnie z szerokimi, czy wąskimi nogawkami. Wszędzie tam, gdzie pracownik przyjmuje rozmaite, niewygodne pozycje, lepiej wybrać spodnie robocze o szerokich nogawkach, aby zapewnić wygodę w każdej pozycji. Jednak w miejscach pracy, gdzie istnieje ryzyko zahaczenia o wystające elementy urządzeń czy regałów, lepiej jest zdecydować się na spodnie o wąskich nogawkach. Nie bez znaczenia pod względem praktycznym jest również liczba i rozmieszczenie kieszeni w spodniach roboczych. Na niektórych stanowiskach pracy wystarczy jedynie minimalna liczba kieszeni, jednak najczęściej w męskich spodniach roboczych każda kieszeń jest na wagę złota. Dobrze więc, aby kieszeni było nie tylko dużo, ale również by były praktyczne i rozmieszczone zgodnie z potrzebami pracownika, a także aby choć kilka z nich było zamykanych. Choć kolor wydaje się najmniej ważną cechą odzieży roboczej, to jednak lepiej wybierać spodnie w ciemniejszych kolorach. Jasne może i wyglądają ładnie, ale będzie na nich widać każde, nawet najdrobniejsze zabrudzenie, trudniej będzie je doprać, jak i również będzie trzeba robić to znacznie częściej, niż w przypadku spodni w ciemnych kolorach. Przy tym wszystkim warto nie dać się zwariować i na męskie spodnie robocze nie wydać majątku. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest więc porównać ofertę różnych producentów i sprawdzić, co mają nam do zaoferowania. Dopiero po dokonaniu takiego rekonesansu można podjąć najlepszą decyzję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium