×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Komfort i bezpieczeństwo pracy podczas upałów

Komfort i bezpieczeństwo pracy podczas upałów

Obowiązki pracodawcy względem pracowników w upalne dni

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednie warunki w czasie upałów wszystkim zatrudnionym przez siebie osobom. Najistotniejsze jest bezpłatne zapewnienie wody do picia – osoby pracujące na zewnątrz muszą mieć ją udostępnioną wówczas, gdy słupek rtęci przekroczy 25 stopni. Niekiedy otrzymują oni również napoje energetyzujące lub witaminizowane – bowiem wysiłek, z jakim zmaga się organizm podczas pracy w upalny dzień, jest naprawdę ogromny.

Pamiętajmy również, iż źródło wody nie może znajdować się w odległości większej niż 75 metrów od miejsca wykonywania obowiązków. Pracodawcy (choć nie jest to obowiązkiem prawnym) mogą również skrócić czas pracy lub też wyznaczyć dodatkową przerwę.

Jakie ubrania robocze w trakcie upałów?

Jednak kiedy upały są bardzo uciążliwe, pracownik może nawet odmówić wykonywania obowiązków – pamiętajmy, iż w wysokich temperaturach nasza wydajność znacząco spada. Dotyczy to zarówno osób pracujących pod gołym niebem, jak i w biurach. Co ciekawe, zarówno jednym, jak i drugim grozi w zbyt wysokich temperaturach niebezpieczny dla zdrowia udar cieplny.

Szczególną opieka jednak należy otoczyć osoby pracujące latem poza zacienionym, chłodniejszym obszarem. Dotyczy to szczególnie pracowników branży budowlanej, ogrodnictwa czy rolnictwa.

Jaki strój będzie odpowiedni dla pracownika wykonującego swoje obowiązki na zewnątrz w upalny dzień? Z pewnością przyda się letnia bluza w komplecie ze spodniami lub ogrodniczkami (w zależności od indywidualnych preferencji) . Doskonałym przykładem takiego przewiewnego i komfortowego ubrania przeznaczonego do pracy latem jest bawełniany komplet prezentowany w naszym sklepie internetowym ubranie robocze Sirius Lucius.

Ważne, by strój wykonany był głównie z bawełny, która z powodzeniem przepuszcza powietrze i sprawia, że upał jest nieco mniej uciążliwy. Najlepiej sprawdzają się jasne kolory (głównie biel), do których można dodać elementy w kontrastowych kolorach – by pracownik był widoczny z daleka. Oczywiście, jak w przypadku każdego ubrania roboczego, niezwykle przydatne będą liczne kieszenie, w których można umieścić wiele niewielkich przedmiotów potrzebnych w pracy. W takim stroju upały staną się mniej uciążliwe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium