Gdzie spotykamy się ze stosowaniem jednorazowej odzieży ochronnej?
Uściślijmy zatem, jakie typy jednorazowej odzieży ochronnej powinni nosić ci, którzy pracują w miejscach o niezwykle wysokich wymaganiach dotyczących higieny.
Niezwykle istotne są tu czepki ochronne. Najważniejsze, by dobrze trzymały się na głowie (nie przeszkadzając w wykonywaniu codziennych obowiązków) oraz zabezpieczały włosy przed wypadaniem. Zwykle wykonuje się je z polipropylenu, mogą być przezroczyste lub barwione.
Rodzaje odzieży ochronnej
Fartuchy foliowe lub flizelinowe świetnie sprawdzą się wówczas, gdy nie chcemy dopuścić do zabrudzenia odzieży – zarówno pracowników zakładów produkcyjnych, jak i odwiedzających. Tego rodzaju ochrona stosowana jest także w szpitalach, gdzie szczególnie dbać należy o warunki higieniczne.
Kombinezony malarskie oraz pyło-chemoodporne to niezbędny element wyposażenia pracowników zakładów przemysłowych oraz budowlańców i malarzy. Rękawy i nogawki wykończone są gumką, by zapewnić komfort użytkowania.
Foliowe ochraniacze na obuwie to element znany ze szpitali – odwiedzający mają bowiem obowiązek ich posiadania przed wejściem na konkretny oddział. Antyelektrostatyczne ochraniacze pyłoszczelne zaś to idealne rozwiązanie w firmach komputerowych, serwerowniach czy przemyśle spożywczym.
Zarękawki ochronne świetnie chronią przedramiona zarówno przed zamoczeniem, jak i zabrudzeniem, zaś kaptury lakiernicze znakomicie osłaniają głowę przed szkodliwych cząstek stałych czy chemikaliów.
Jednorazowa odzież ochronna to niezwykle proste, lecz jednocześnie znakomite rozwiązanie pozwalające dbać o nasze bezpieczeństwo i komfort pracy.