×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Jakie rękawice ochronne sprawdzą się w pracy zimą

Jakie rękawice ochronne sprawdzą się w pracy zimą

Zimowe rękawice ochronne. Czy rzeczywiście są niezbędne w pracy

Nastanie zimy i spadek temperatury powietrza wcale nie oznacza, że mniej prac wykonuje się na dworze. Prace pod gołym niebem przy ujemnej temperaturze równie często prowadzi się wokół własnego domu czy na działce, jak i w pracy, i to w wielu branżach. Warto zaopatrzyć się wtedy w rękawice ochronne, które zapewnią ciepło dłoniom. Jest to kwestia nie tylko komfortu, ale i bezpieczeństwa. Zimne czy wręcz skostniałe dłonie nie są tak samo sprawne jak ciepłe, bo zmniejsza się ich ruchomość, a wtedy dużo łatwiej o wypadek. Lepiej więc wystrzegać się niepotrzebnego ryzyka. Pochłonięci pracą możemy nie czuć, jak bardzo zmarznięte są dłonie, a od tego już mały krok do bolesnych i niebezpiecznych odmrożeń.

Jakie rękawice ochronne na zimę

Przede wszystkim bezpieczeństwo! Oznacza to, że wybierając rękawice ochronne na zimę, musimy dobrać je odpowiednio do zagrożenia, przed jakim mają chronić. Warto rozpocząć od analizy ryzyka, choćby pobieżnej, aby mieć świadomość potencjalnych zagrożeń w pracy, i pod tym kątem tych zagrożeń dobieramy rękawice ochronne. W asortymencie sklepów BHP jest duży wybór środków ochrony rąk. Rękawice ochronne mogą zabezpieczać między innymi przed: przepięciami, przecięciem, przebiciem lub substancjami chemicznymi. Są wykonane z różnych materiałów dostosowanych do rodzaju zagrożenia. Spośród rękawic ochronnych na zimę można wybrać grube ocieplane rękawice. Nie zawsze jednak taki wybór będzie dobry, ponieważ mogą okazać się niewygodne przy różnych pracach, gdzie wymagana jest precyzja. Zwykłe ocieplane rękawice nie mają cech ochronnych poza ochroną przed zimnem. Jeśli więc wykonujemy prace na stanowisku, na którym wymagana jest specjalna ochrona rąk przed dodatkowymi zagrożeniami, to absolutnie wykluczona jest praca w zwykłych puchowych rękawicach.

Profesjonalne rękawice ochronne na zimę

Oprócz warstwy chroniącej dłonie przed niską temperaturą profesjonalne rękawice ochronne na zimę mają jeszcze inne właściwości zwiększające komfort użytkowania. Często umieszcza się w nich po wewnętrznej stronie dłoni dodatkową warstwę gumy lub lateksu. Zwiększa to pewność chwytu i zmniejsza prawdopodobieństwo upuszczenia przedmiotu czy wyślizgnięcia się go z dłoni. Na wielu stanowiskach bez tego udogodnienia praca byłaby niebywale trudna lub nawet niemożliwa. Warto zwrócić uwagę, aby rękawice ochronne na zimę miały warstwę wodoodporną. Padający śnieg jest ciężki i mokry, dlatego topiąc się na ubraniach i rękawicach, powoduje szybkie przemakanie. Dobrze jest więc zabezpieczyć dłonie również na taką ewentualność. Wiele rękawic do pracy zimą w całości powleka się nitrylem lub PCV – to zabezpieczenie przed zimnem i przemakaniem. Specjaliści polecają również skórzane rękawiczki ochronne na zimę. Występują zarówno jako rękawiczki wzmacniane skórą, jak i w całości wykonane z tego materiału. Do wyboru są jeszcze rękawice ochronne wytwarzane ze skóry dwoinowej lub ze skóry licowej. Oba te modele to doskonały i częsty wybór dla pracowników budowlanych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium