×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Jak uniknąć wypadku w pracy? Postaw na odpowiednie akcesoria!

Jak uniknąć wypadku w pracy? Postaw na odpowiednie akcesoria!

Podstawowe zabezpieczenia

To, o czym musi pamiętać każdy pracodawca - to zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej, czyli specjalnych ubrań oraz obuwia, które zabezpieczą pracownika przed wypadkami w czasie pracy. Odpowiednio dobrane ubrania robocze oraz ochronne sprawią, że pracownik będzie chroniony przed poparzeniem, przecięciem skóry lub kontaktem ze szkodliwą substancją. Ochrona stóp i nóg sprawi, że pracownicy nie będą obawiać się spadających ciężkich przedmiotów, mogących spowodować uraz dolnych kończyn. W zależności od stanowiska oraz charakteru wykonywanej pracy, wybieraj odpowiednie akcesoria i artykuły chroniące zdrowie i życie pracownika.

Ochrona twarzy

Ochrona twarzy to bardzo szerokie pojęcie. Chodzi tu nie tylko o zabezpieczenie skóry głowy, ale także o oczy, drogi oddechowe oraz słuch. W tym celu konieczne jest wykorzystywanie specjalnych akcesoriów, które nie tylko nie będą obniżały komfortu pracy, a co więcej -  zapewnią pracownikom ochronę na najwyższym poziomie. Ażeby odpowiednio zabezpieczyć głowę zatrudnianych osób musisz pamiętać o zakupie takich artykułów, jak:
  • maski i półmaski ochronne,
  • kaski i hełmy,
  • gogle lub okulary ochronne,
  • nauszniki lub słuchawki.
Rodzajów wypadków przy pracy jest naprawdę wiele. Wypadkiem nazywamy upadek, ale także utratę słuchu poprzez wejście do zbyt nagłośnionego pomieszczenia bez odpowiedniego zabezpieczenia. Pamiętaj więc, że Twój pracownik musi być w pełni  chroniony.

Prace na wysokościach

Praca na budowie, wysokim rusztowaniu, na niestabilnej drabinie czy też na wysokościach - najczęściej sprzyjają wypadkom. Dlaczego? Ponieważ wielokrotnie pracownicy nie są odpowiednio zabezpieczeni. Obowiązkiem pracodawcy jest nie tylko zaopatrzenie podwładnych w odpowiednie sprzęty, ale także sprawdzenie czy są one wykorzystywane. Przy pracach na wysokościach nie można zapomnieć o siatkach na rusztowania, które zabezpieczają przed upadkiem oraz o kamizelkach, szelkach i linach, które będą asekuracją dla osoby pracującej na wysokości większej niż 1 metr nad powierzchnią podłoża. Przy pracach o takim charakterze należy również pamiętać o solidnych, trwałych kaskach, które stanowią jeden z najważniejszych elementów akcesoriów BHP.

Brak informacji

W wielu przypadkach wypadek w pracy może być spowodowany brakiem informacji na temat tego, co się akurat dzieje w miejscu pracy. Dla przykładu – z maszyny wylał się olej, o czym pracownicy nie zostali poinformowani. Przechodzący przez to miejsce kierownik upadł i przeciął sobie skórę głowy, gdyż uderzył o wystający niedaleko przedmiot. Takiej sytuacji można byłoby uniknąć w bardzo prosty sposób – wystarczyło od razu oznaczyć niebezpieczne miejsce taśmą ostrzegawczą lub znakiem nakazującym ostrożność. Należy pamiętać o tym, że ochrona pracownika przed wypadkiem to nie tylko zaopatrzenie jego samego w odpowiednie akcesoria, ale także posiadanie ogólnodostępnych akcesoriów, które mogą informować o zagrożeniu. Na pracodawcy ciąży ogromna odpowiedzialność za osoby zatrudnione w prowadzonym przez niego przedsiębiorstwie. Z pewnością oferowany przez nas asortyment ochronny pomoże każdemu pracodawcy w rzetelnym wypełnieniu obowiązku ochrony zdrowia i życia pracowników.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium