×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Innowacyjne rozwiązania w służbie ochrony głowy pracownika

Innowacyjne rozwiązania w służbie ochrony głowy pracownika

Kaski ochronne

W wielu zawodach pracownicy są narażeni na różnego rodzaju urazy i czynniki, które mogą spowodować uszczerbek na ich zdrowiu. Nieodpowiednie zabezpieczenie ciała pracowników pracujących - na przykład - na budowach, powoduje takie urazy jak stłuczenia, przecięcia skóry, a nawet wstrząśnienia mózgu.

W trosce o zdrowie pracowników, pracodawcy są zobowiązani do zapewnienia im ochrony na odpowiednim, wymaganym poziomie.

Najlepszą ochroną głowykaski oraz hełmy tworzone z materiałów wysokiej jakości, odpornych na działanie wielu czynników, wśród których znajdują się przedmioty czy szkodliwe dla ciała substancje. Ochrona głowy jest kluczową sprawą regulowaną obowiązującymi zasadami BHP. Zgodnie z nimi pracodawca jest zobowiązany do kupna odpowiednich - do rodzaju wykonywanej pracy - kasków ochronnych.

Różnorodność modeli

Współczesny rynek oferuje szereg modeli kasków, odpowiednich do prac o bardzo różnorodnym charakterze. W sytuacji gdy pracownicy są szczególnie narażeni na możliwość urazu związanego z uderzeniem przedmiotem – na przykład na hali produkcyjnej – należy wybrać kaski dodatkowo wzmacniane. Dla osób pracujących w przemyśle chemicznym odpowiednie będą kaski odporne na różnego rodzaju szkodliwe substancje.

Komfort pracy

Niegdyś praca w kasku była uciążliwa. Produkty starszej generacji często powodowały wzmożoną potliwość skóry głowy oraz były przyczyną otarć i zadrapań skóry. Obecnie pracodawcy mogą wybierać spośród kasków wyprodukowanych z wysokiej jakości lekkich materiałów, wyposażonych w napotniki oraz miękkie wyściółki. Hełmy i kaski nowej generacji posiadają również paski wykonane z lekkiego, miękkiego materiału. Czynniki te w dużym stopniu wpływają na wygodę pracy, ale także na odpowiednie bezpieczeństwo pracowników.

Wybór odpowiedniego kasku

Poszczególne modele kasków dostępnych na rynku przeznaczone są i dostosowane są do pracy na określonym stanowisku. Poniżej przedstawiamy kryteria, które należy brać pod uwagę przy doborze odpowiedniego dla danego stanowiska pracy kasku.

Osoby pracujące przy substancjach chemicznych powinny posiadać kaski wykonane z polimeru etanu o dużej gęstości. Ten rodzaj materiału jest niezwykle odporny na substancje chemiczne oraz promieniowanie UV, dzięki czemu kask sprawdzi się również w pracy poza pomieszczeniem.

Osoby pracujące na zewnątrz są narażone na wiele czynników atmosferycznych, takich jak słońce oraz deszcz. Jeżeli praca wykonywana jest w okresie narażonym na częste opady - należy wybrać kaski wyposażone w rynienki przeciwdeszczowe. Dzięki nim woda nie będzie spływać po twarzy oraz za kołnierz osoby pracującej.

Dodatkowe akcesoria

Większość kasków nie posiada dodatkowego materiału w jego wnętrzu. Z tego też względu podczas pracy w chłodniach lub w okresie zimowym należy zadbać o dodatkowe akcesoria chroniące głowę przed mrozem lub niskimi temperaturami. Przy wykonywaniu pracy w takich warunkach rekomendowane są ocieplane czapki pod kask, które odpowiednio zapobiegają dostawaniu się do wnętrza kasku zimnego powietrza. Chroniące uszy nauszniki dodatkowo będą chronić głowę przed zimnem, jednocześnie nie wpływając na komfort pracy. Warto również zainwestować w odpowiednie napotniki - wykonane z miękkiej gąbki, które ochronią głowę przed otarciami oraz wpłyną na wysoki komfort pracy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium