×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Gdzie sprawdzą się koszule flanelowe robocze? + INFOGRAFIKA

Gdzie sprawdzą się koszule flanelowe robocze? + INFOGRAFIKA

Koszule flanelowe – sprawdzone rozwiązanie do pracy

Koszule flanelowe były stosowane jako odzież robocza już przez naszych dziadków. Sprawdzały się do prac w warsztatach, na polu czy w ogrodzie. Koszule flanelowe stosuje się tak chętnie, ponieważ są praktyczne i wygodne. Najczęściej wyposażone w kieszenie, latem nie grzeją nadmiernie, a w chłodniejsze dni potrafią zapewnić ciepło. Co również ważne, są łatwe w utrzymaniu czystości, a plamy spierają się bez większych problemów. Również wizualnie koszule flanelowe wpasowały się w pewne kanony mody. Legendarna krata znana z koszul flanelowych, wyszła poza obszar odzieży roboczej. Czym jest flanela?

Warto jednak zacząć od wyjaśnienia, czym jest flanela. To materiał wykonany z bawełny, miękki w dotyku, a jednocześnie dość masywny. Najważniejszą cechą flaneli są właściwości termoizolacyjne materiału. Oznacza to, że ubrania wykonane z flaneli przyczyniają się do ogrzania, a następnie zachowania stałej temperatury ciała. To co również istotne to fakt, że flanela, jako że jest materiałem bawełnianym, jest tkaniną naturalną. Dzięki temu odzież wykonana z flaneli bawełnianej jest przyjazna dla ciała człowieka i nie przyczynia się do powstawania wysypek czy alergii skórnych. Oprócz tego flanela jest materiałem oddychającym.

Gdzie najlepiej sprawdzą się koszule flanelowe robocze?

Flanela bawełniana wykorzystywana jest najczęściej do produkcji koszul roboczych. Kojarzą się one ze wzorem kraty lub szachownicy, ponieważ właśnie taki nadruk jest najpopularniejszy na koszulach flanelowych. Jednak dlaczego flanela znalazła zastosowania właśnie w odzieży roboczej? Wynika to bezpośrednio z jej cech. Jest miękka, lekka i delikatna dla ciała, nie wywołuje wysypek, uczuleń, ani odparzeń. A przy tym jest materiałem oddychającym i pozwalającym zachować ciepło organizmu.  Koszule flanelowe wysokiej jakości są ponadto bardzo wytrzymałe. Wszystkie te cechy sprawiają, że koszule flanelowe są często wykorzystywane jako odzież robocza w wielu branżach. Oprócz tego koszule flanelowe robocze stosowane są także do użytku codziennego. Często mężczyźni wykorzystują je podczas wykonywania drobnych prac porządkowych wokół domu, ale także do pracy w ogrodzie czy na działce. Również pracodawcy niejednokrotnie decydują się właśnie na koszule flanelowe, jako odzież roboczą dla swoich pracowników. Najczęściej w koszule flanelowe wyposażani są pracownicy wykonujący prace budowlane, montażowo-instalacyjne, ale również prace w magazynach.  Koszule flanelowe sprawdzą się także w transporcie oraz przy wszelkiego rodzaju przeładunkach. Tym samym, grupy zawodowe najczęściej wykorzystujące koszule flanelowe w pracy, jako odzież roboczą, to operatorzy maszyn i urządzeń różnego typu, rolnicy, ogrodnicy, leśnicy, a także pracownicy przemysłu samochodowego. Takie ukierunkowanie koszul flanelowych roboczych wynika ściśle z ich funkcjonalności. W zawodach tych i branżach koszule flanelowe po prostu najlepiej się sprawdzają i doskonale spełniają wszystkie funkcje odzieży roboczej. Zarówno chronią pracownika, jak i jego odzież przed zabrudzeniami, ale również zapewniają ciepło i komfort pracy w różnych warunkach. Jeśli więc pracodawca rozważa zakup koszul roboczych to warto poważnie rozważyć wybór koszul flanelowych właśnie ze względu na ich funkcjonalność i cechy materiału. Koszula flanelowa to doskonały wybór, jako koszula robocza w wielu branżach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium