×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Gdzie kupię maski przeciwpyłowe z atestem?

Gdzie kupię maski przeciwpyłowe z atestem?

Gdzie kupować maski przeciwpyłowe?

W wielu punktach sprzedaży i marketach dostępne są maski przeciwpyłowe. Produkty te nie zawsze spełniają wymagane normy, mogą nie mieć odpowiednich atestów. W praktyce oznacza to, że nie sprawdzą się w konkretnym środowisku pracy, ponieważ nie zabezpieczą dróg oddechowych przed ryzykiem podrażnienia spowodowanego intensywnym zapyleniem powietrza. Osoby pracujące stale i okazjonalnie w warunkach podwyższonego zapylenia bądź zanieczyszczenia oparami gazów chemicznych powinny nosić środki ochrony indywidualnej w postaci półmasek i masek z odpowiednimi filtrami oraz pochłaniaczami. Zabezpieczają one drogi oddechowe przed podrażnieniem i uszkodzeniem, co może w konsekwencji doprowadzić do powstania poważnych, nieuleczalnych, a nawet śmiertelnych chorób zawodowych.

Czym wyróżniają się certyfikowane maski przeciwpyłowe?

Certyfikowane maski przeciwpyłowe jedno- i wielorazowe, a także środki ochrony indywidualnej w wersji pełnotwarzowej eliminują problem uszkodzenia pęcherzyków płucnych mogący prowadzić do ataków kaszlu i duszności. Maski przeciwpyłowe pełnotwarzowe dodatkowo zabezpieczają wzrok przed urazami spowodowanymi wyciekaniem lub odpryskiem ciał stałych albo cieczy. Wybierając maski przeciwpyłowe, należy dopasować je do rodzaju zagrożeń występujących w danym środowisku pracy. W tym celu dokupuje się filtry do masek i pochłaniacze eliminujące ryzyko wdychania oparów organicznych i nieorganicznych, kwaśnych, mgły, pyłów, amoniaku, a także wszelkiego typu odpadów powstających w trakcie piłowania, cięcia, szlifowania różnych rodzajów materiałów budowlanych.

Maski przeciwpyłowe pełnotwarzowe i półmaski

Maski przeciwpyłowe to środki ochrony indywidualnej wyposażone w specjalne filtry i pochłaniacze zabezpieczające układ oddechowy w trakcie utylizacji niebezpiecznych materiałów budowlanych, m.in. azbestu. Maski przeciwpyłowe pełnotwarzowe mogą przydać się także w trakcie szlifowania tworzyw sztucznych, metalu i innych surowców wytwarzających opiłki oraz szkodliwe opary. Atestowane i certyfikowane półmaski przeciwpyłowe to produkty ochronne najlepszych producentów, między innymi angielskiej firmy JSP, amerykańskiej 3M czy niemieckiej teXXor. Ponadto artykuły BHP, takie jak: maski przeciwpyłowe, filtry do masek i pochłaniacze spełniające europejskie normy bezpieczeństwa oferują: czeska firma Canisi i polskie Filter Service oraz Secura.

Maski przeciwpyłowe jedno- i wielorazowe

Przeciwpyłowe półmaski filtrujące, które można znaleźć w dobrych sklepach z artykułami BHP, to produkty jedno- i wielokrotnego użytku. Występują w trzech klasach ochronnych FFP1, FFP2 i FFP3. Różnią się od siebie skutecznością filtrowania zanieczyszczeń stałych. To produkty wykonane z włókniny i wyposażone w zawory wydechowe. Aby zapewnić większą szczelność, przeciwpyłowe maski filtrujące uformowano w kopuły i zaopatrzono w zaciski nosowe. Do pracy w środowisku z oparami, pyłami oraz gazami wysoko toksycznymi rekomendowane są wyroby z dodatkowym uszczelnieniem wewnętrznym w postaci wkładki z pianki. Ten element niweluje nierówności skóry i ogranicza ilość zasysanego nieoczyszczonego powietrza. Nowoczesne maski przeciwpyłowe są dostępne także w wersji jednorazowej. Mają wkład z węgla aktywnego, którego zadaniem jest wchłanianie kwaśnych oparów i nieprzyjemnych zapachów. Produkty wielorazowego użytku wyposażono w wymienne filtry o dużej powierzchni. Maski przeciwpyłowe dostępne w specjalistycznych sklepach BHP mogą być przeznaczone do prac w zmiennej atmosferze oparów i gazów pochodzenia chemicznego. Używanie tego typu środków ochrony indywidualnej jest wymagane w środowisku o intensywnym zapyleniu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium