×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Gdzie i dlaczego trzeba używać rękawiczek lateksowych

Gdzie i dlaczego trzeba używać rękawiczek lateksowych

Rękawiczki lateksowe jednorazowe. W jakich branżach są najlepsze

W wielu branżach wymaga się zabezpieczenia dłoni rękawiczkami jednorazowymi. Takie zadanie spełniają te z naturalnego lateksu. Mają zastosowanie nie tylko w ochronie zdrowia czy w usługach kosmetycznych, ale także w przemyśle spożywczym, cateringu, przy produkcji farb i lakierów lub przy pracach porządkowych. Rękawiczki lateksowe jednorazowe wytwarza się z surowca pozyskiwanego z drzew kauczukowca. Poddaje się go specjalnej obróbce. Produkt końcowy – rękawiczki wyróżniają się odpowiednimi parametrami użytkowymi, czyli wysoką elastycznością, rozciągliwością, odpornością mechaniczną oraz chemiczną. Rękawiczki z lateksu zabezpieczają dłonie, palce i nadgarstki przed działaniem różnego rodzaju substancji i zarazków: wirusów, bakterii czy pleśni. Mają zastosowanie również w gabinetach zabiegowych i diagnostycznych. Rękawice lateksowe powinny być noszone przez pracowników ochrony zdrowia, w tym przez osoby zajmujące się diagnostyką laboratoryjną, głównie z uwagi na konieczność zabezpieczenia dłoni przed patogenami, wydzielinami oraz substancjami chemicznymi.

Normy rękawiczek lateksowych

Łatwe do zakładania i zdejmowania rękawiczki lateksowe jednorazowe mają certyfikaty jakości. Używane w branży medycznej i kosmetycznej są opatrzone atestem EN 455. Z kolei rękawiczki z lateksu dla przemysłu mają certyfikat EN 388. Rękawiczki lateksowe stosowane jako ochrona chemiczna i bakteriologiczna powinny spełniać normę EN 374. Są one dostępne w standardowej długości, tj. około 240 mm, i grubości 0,16 mm. W sprzedaży można znaleźć rękawice lateksowe pokryte od wewnątrz skrobią kukurydzianą. Takie rozwiązanie umożliwia noszenie ich przez wiele godzin bez ryzyka nadmiernego pocenia się skóry. Osoby mające tendencję do nadwrażliwości naskórka czy gwałtownych reakcji uczuleniowych mogą zdecydować się na rękawiczki lateksowe bezpudrowe chlorowane lub wykładane specjalnie dobranym syntetycznym elastomerem ułatwiającym ich swobodne zakładanie i zdejmowanie. Takie wyściółki dodatkowo chronią skórę przed ekspozycją na lateks, co zapobiega pojawianiu się podrażnień, głównie u alergików.

Gdzie i dlaczego należy nosić rękawiczki lateksowe

Rękawiczki z lateksu ochraniają i zabezpieczają skórę przed drobnoustrojami, różnymi płynami, słowem – przed ekspozycją na czynniki potencjalnie niebezpieczne. Może być na nie narażony personel medyczny oraz osoby wykonujące zabiegi kosmetyczne nie tylko na skórze twarzy, ale i całego ciała. Rękawiczki jednorazowe lateksowe stosuje się i w praktyce szpitalnej, i w przetwórstwie żywności, i podczas czynności higienicznych. W tych branżach bardzo przydaje się walor hydrofobowy. Oznacza to, że wszelkiego typu substancje chemiczne, bakterie i inne chorobotwórcze drobnoustroje nie utrzymają się na rękawicach, co eliminuje ryzyko przypadkowego przenoszenia zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Hydrofobowość rękawic lateksowych obniża ryzyko zakażenia patogenami biologicznymi pochodzącymi z krwi czy innych płynów ustrojowych. To szczególnie ważne dla laborantów i osób wykonujących zabiegi, podczas których stykają się z krwią ludzką lub zwierzęcą, a także różnymi wydzielinami. Zaletą stosowania rękawic lateksowych jednorazowych jest wygoda w noszeniu i dopasowanie do kształtu dłoni. To umożliwia wykonywanie precyzyjnych ruchów dłońmi i prac wymagających dużej sprawności palców. Rękawiczki z lateksu mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Zabezpieczają dłonie przed patogenami i substancjami chemicznymi. Są elastyczne, dlatego dobrze dopasowują się do kształtu dłoni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium