×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Czym powinna odznaczać się odzież do pracy?

Czym powinna odznaczać się odzież do pracy?

Zakup odzieży do pracy

Zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej czy też odzieży do pracy jest bezwzględnym obowiązkiem pracodawcy. W każdej sytuacji, kiedy wykonywana praca wymaga specjalnej odzieży oraz wtedy, kiedy pracodawca wymaga ubioru według określonego schematu (bądź odzieży z logo firmy), musi on zaopatrzyć pracownika w taki strój. Jeśli pracodawca nie wywiąże się z tego obowiązku, to z kolei musi wypłacić pracownikowi ekwiwalent pieniężny na zakup odpowiedniego ubioru. Tak czy inaczej, to na pracodawcy spoczywa obowiązek sfinansowania stosownej odzieży do pracy.

Odzież do pracy na każdą pogodę

Dostosowanie odzieży roboczej do aktualnie panujących warunków atmosferycznych jest szczególnie ważne w przypadku pracowników, którzy swoje obowiązki służbowe wykonują na powietrzu, w przewiewnych halach, czy jedynie pod zadaszoną wiatą. Sklepy zaopatrujące firmy i pracowników w materiały BHP oraz w odzież roboczą oferują szeroki wybór ubrań dostosowanych do każdej pory roku. Na chłodne zimowe dni znajdziemy specjalne, ocieplane kurtki, bluzy polarowe i bieliznę termoaktywną, a także specjalne, ocieplane spodnie. Odzież ta gwarantuje pracownikom odpowiednią swobodę ruchów i wygodę przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu termicznego. Natomiast na upalne letnie dni warto zaopatrzyć pracowników w lekkie ubrania. Do wyboru są przewiewne koszulki z krótkim rękawem lub w formie bezrękawników oraz wygodne, funkcjonalne spodnie z dużą ilością kieszeni, które z łatwością można dostosować do każdej pogody, dzięki odpinanym nogawkom. Latem nie można zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu głowy pracowników przed słońcem, by uniknąć ryzyka wystąpienia udaru cieplnego. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, odzież roboczą należy dobrać tak, by zapewniała nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo.

Ochronna odzież robocza

Odzież robocza powinna być nie tylko wygodna, ale także funkcjonalna i zapewniająca bezpieczeństwo. Szczególnie tyczy się to obuwia i nakrycia głowy. Buty powinny zapewniać zimą ciepło a latem odpowiednią cyrkulację powietrza. Jednak przede wszystkim powinny uwzględniać charakter wykonywanej pracy. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko upuszczenia ciężkich elementów na stopę lub mechanicznego uszkodzenia stopy, buty powinny być odpowiednio zabezpieczone i wzmocnione, szczególnie na ich czubkach. Ponadto spodnie i bluzki powinny być wykonane z lekkich i oddychających materiałów. Długość zarówno nogawek, jak i rękawów powinna być uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy. Oczywiste jest, że latem chętnie odsłaniamy jak najwięcej ciała, by ulżyć sobie w upale, jednak nie zawsze jest to wskazane. Najważniejsze jest, aby odzież chroniła przed niebezpieczeństwami zagrażającymi pracownikom, takimi jak na przykład odłamki czy opiłki mogące uszkodzić ciało, czy też niebezpieczne ciecze.

Dodatkowe cechy odzieży do pracy

Pracownicy, którzy wykonują prace na poboczach dróg, na skraju drogi lub też bezpośrednio na jezdni, powinni być zaopatrzeni w odpowiednią odzież do pracy posiadającą właściwie zlokalizowane elementy odblaskowe. Stroje takie dostępne są w  wersji na każdą pogodę a odblaski wkomponowane są w ubiór tak, by móc jak najefektywniej spełniać swoje zadanie. Dodatkowo zwróćmy uwagę na odpowiednią ilość kieszeni. W niektórych zawodach, dla funkcjonalności spodni i innych elementów odzieży roboczej ważne jest, aby miały one możliwie jak najwięcej kieszeni. Szeroki wybór takiej odzieży również znajdziemy w sklepach BHP i z odzieżą roboczą. Dla komfortu pracy pracowników ważny jest także materiał, z którego została wykonana odzież do pracy. Najlepiej wybierać materiały naturalne, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza i zmniejszają potliwość. Dobrym wyborem będą także mieszanki bawełny ze sztucznymi materiałami, gdyż są one lekkie i dobrze odprowadzają wilgoć.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium