×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Czapki robocze – zadbaj o głowę pracownika

Czapki robocze – zadbaj o głowę pracownika

Kiedy szczególnie należy zadbać o głowę pracownika?

Głowa pracownika fizycznego narażona jest głównie na urazy mechaniczne. Mogą na nią spaść ciężkie elementy budowlane. Ponadto głowa pracownika fizycznego może zostać też uszkodzona przez spadający śnieg lub odłamki lodu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie tylko pracownicy budowlani są narażeni na tego typu wypadki. Istnieje wiele innych stanowisk pracy, gdzie głowa pracownika powinna zostać również zabezpieczona. Mamy tu na myśli takie gałęzie przemysłu, jak górnictwo, energetyka czy leśnictwo. Wszelkie prace na wysokościach także stanowią zagrożenie dla tej części ciała pracownika.

Jak dbać o głowę pracownika?

Pracodawca chcący zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, posiada do dyspozycji szeroką gamę akcesoriów wspomagających ochronę głowy. Do podstawowych z nich należą kaski przemysłowe. Wykonane z trwałego i wysoce odpornego na uszkodzenia materiału, doskonale amortyzują uderzenie oraz minimalizują stopień ewentualnych uszkodzeń. Inną grupą odzieży chroniącej głowę pracownika stanowią czapki robocze. Należy je wybierać stosowanie do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Latem najlepiej sprawdzają się klasyczne czapki BHP z daszkiem. Ich konstrukcja sprawia, że ochraniana jest nie tylko głowa, ale także wzrok pracownika. Umożliwia to szeroki, ale nie ograniczający w żaden sposób widoczności daszek. Najlepiej inwestować w czapki wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału typu 100% bawełna. Idealne na lato będą też czapki robocze z otworami wentylacyjnymi. Dzięki temu zapewniają one swobodny przepływ powietrza, co ogranicza nadmierne przepocenie głowy. Wybierając tego typu akcesoria, należy też zwrócić uwagę, czy posiadają one regulację np. w postaci metalowego clipu, co zapobiegnie ich spadaniu i ułatwi idealne dopasowanie do obwodu głowy. Czapki tego typu  chronią głowy: mechaników, monterów oraz osób pracujących na budowach. Szczególny rodzaj ochrony głowy stanowią robocze czapki pod kask. Ich zadanie polega na podniesieniu komfortu wielogodzinnego korzystania z kasku czy hełmu. Czapki pod kask chronią również przed kontaktem z zimnym powietrzem. Istnieją też modele ze specjalnym zabezpieczeniem na kark. To ważne szczególnie zimą czy jesienią, kiedy wzrasta ryzyko zachorowań. Wybierając tego typu czapki, należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Najbardziej opłacalnym zakupem będą czapki robocze pod kask uniwersalne, co spowoduje dodatkowo, że będą mogły z nich korzystać również kobiety czy osoby bardzo drobnej postury. Zimą można też dostarczyć pracownikom ocieplane czapki robocze. Doskonale sprawdzą się tu modele z nausznikami, które można – w zależności od potrzeby – zawiązać pod brodą, co będzie stanowiło dodatkową ochronę całej twarzy przed mrozem lub na czubku głowy. Rynek odzieży roboczej – w tym przeznaczonej do ochrony głowy – daje szeroki wybór – od zwykłych modeli, które wyróżnia niska cena, po modele wysokiej klasy. Cechuje je sposób wykonania, komfort użytkowania, a nade wszystko wytrzymałość. Atrybuty te są równoznaczne z zagwarantowaniem bezpiecznego wykonywania zadań w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Ich minusem może być wyższa cena, ale jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to dla solidnych i odpowiedzialnych pracodawców nie będzie to przeszkodą w zagwarantowaniu pracownikom odpowiednich, sprawdzonych, certyfikowanych zabezpieczeń.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium