×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Co zrobić by być bezpiecznym na drodze?

Co zrobić by być bezpiecznym na drodze?

Bądź bezpieczny na drodze

Zacznijmy od tego, że nauki prawidłowych i bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym należy się uczyć od najmłodszych lat. Niezależnie od tego czy dziecko uczestniczy w ruchu jako pieszy, rowerzysta czy pasażer samochodu, trzeba dokładać wszelkich starań, aby wyedukować je na świadomego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki temu w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, świadome dziecko w przyszłości stanie się świadomym i odpowiedzialnym dorosłym. To na początek rozważań o bezpieczeństwie na drodze. Ale co możemy zrobić, aby dać dzieciom dobry przykład i żeby zadbać również o własne bezpieczeństwo na drodze? Przede wszystkim warto trzymać się zasady “jesteś widoczny- jesteś bezpieczny”. Dotyczy to nie tylko użytkowników ruchu drogowego, którzy na co dzień jeżdżą samochodami na przykład do pracy. Zasadę tę doskonale znają też pracownicy, którzy wykonują różnego typu prace na samej jezdni, bądź w pobliżu niej. Dlatego też niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie tego typu prac. Do dyspozycji jest szereg narzędzi służących do zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa podczas pracy. Zaliczamy do nich: ubranie ochronne z elementami odblaskowymi, pachołki, taśmy zabezpieczające, taśmy antypoślizgowe, barierki ostrzegawcze, taśmy ostrzegawcze. Są to elementy, które podczas wykonywania różnorodnych prac, podkaszania trawników, remontów drogowych czy malowania pasów na drodze, mogą w znaczący sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób wykonujących te prace. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków służbowych leży w gestii pracodawcy, który jest zobowiązany, by zadbać o zatrudniane przez siebie osoby.

Przede wszystkim bądź widoczny

Inny typ sprzętu, który może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze to odblaski, szelki ostrzegawcze, kamizelki odblaskowe, czy ubrania z elementami odblaskowymi. Są one przeznaczone w szczególności dla użytkowników dróg poruszających się pieszo czy na rowerach. Przepisy o ruchu drogowym nakładają na pieszych obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej jedynie poza terenem zabudowanym. Jednak rozsądnie i dużo bezpieczniej jest taką kamizelkę posiadać, gdy wybieramy się w rejony niedostatecznie oświetlone. Dzięki takiemu prostemu elementowi jak kamizelka odblaskowa, czy też szelki ostrzegawcze, znacznie zwiększamy swoją widoczność na drodze, a to z kolei zwiększa nasze bezpieczeństwo. Również kierowcy samochodów powinni zawsze mieć pod ręką kamizelkę odblaskową, tak jak apteczkę czy gaśnicę. Wiele krajów europejskich nakłada na kierowców obowiązek  posiadania w wyposażeniu samochodu kamizelki co najmniej dla dwóch podróżujących. W Polsce takiego nakazu jeszcze nie ma, choć można zauważyć, że spora część kierowców roztropnie dba o takie zaopatrzenie. Do czego w samochodzie potrzebna jest kamizelka odblaskowa? Na drodze mogą zdarzyć się różne nieplanowane sytuacje. Niezależnie od tego, czy wysiadamy pomóc ofiarom wypadku lub stłuczki, czy też po prostu wymieniamy koło, rozsądnie jest założyć kamizelkę odblaskową. Gwarantuje nam to, że inni kierowcy zauważą nas ze znacznie większej odległości i nikomu nie stanie się krzywda. Użycie wskazanych w tekście odblaskowych elementów garderoby może ocalić ludzkie zdrowie, a często także życie. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze dla naszych pracowników, najbliższych oraz dla nas samych. I pamiętajmy, że będąc widocznym, zwiększamy swoje i innych bezpieczeństwo.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium