×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Co znaczy skrót HML na ochronnikach słuchu?

Co znaczy skrót HML na ochronnikach słuchu?

HML co to znaczy?

Ochronniki słuchu zgodnie z normą EN352 ocenia się przy użyciu kilku metod w celu określenia skuteczności redukcji hałasu. Każda ocena określa ilościowo wydajność tłumienia w inny sposób, dostarczając informacji, które można wykorzystać przy wyborze ochronników słuchu i zatyczek do uszu.

Wartości HML stanowią szacunkową ochronę zapewnianą przez ochronniki słuchu przy różnych częstotliwościach. Produkty są oceniane w celu określenia wydajności w trzech zakresach częstotliwości:

- H – Wysoki (High)

- M – Średni (Medium)

- L – Niski (Low)

Wartości HML podano na opakowaniu ochronników słuchu oraz w ulotce z instrukcją obsługi dostarczanej z każdym produktem. Informacje te można wprowadzić do kalkulatora ochrony słuchu, aby określić, czy dany ochronnik słuchu będzie zapewniał odpowiednie tłumienie w stosunku do określonego, zmierzonego poziomu hałasu. Aby zastosować metodę HML, potrzebne będą pomiary poziomu ciśnienia akustycznego ważonego A i C, które powinien wykonać inspektor BHP lub wyspecjalizowana firma dysponująca odpowiednim sprzętem.

Dostępne są również pełne dane dotyczące tłumienia. Korzystanie z pełnych danych dotyczących tłumienia przy wyborze ochronnika słuchu zapewnia większą dokładność tam, gdzie w zagrożeniu hałasem dominuje hałas o pojedynczych częstotliwościach, szczególnie w przypadku hałasu, w którym dominują niskie częstotliwości.

Przykładowa specyfikacja tłumienia hałasu zależnie od częstotliwości nauszników JSP Sonis1

tabela-jsp-metoda-badan-hml

Stosowanie metody HML uwzględnia zawartość częstotliwości w szumie, co pozwala na dokładniejsze oszacowanie ochrony niż metoda SNR.

Podręczny, kalkulator tłumienia dźwięków JSP w oparciu o średnie wartości SNR tłumienia hałasu

kalkulator-ochrony-sluchu-w-oparciu-o-snr

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium