×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Chemia BHP – skuteczne i profesjonalne rozwiązania dla firm i ich pracowników

Chemia BHP – skuteczne i profesjonalne rozwiązania dla firm i ich pracowników

Pasty do mycia rąk – skuteczna ochrona i gwarancja czystości

W wielu gałęziach gospodarki pracownicy każdego dnia narażani są na zabrudzenia specyficznego pochodzenia. Bardzo często „zwykłe” mydło nie jest w stanie poradzić sobie z typowymi dla pewnych stanowisk brudzącymi substancjami. Dla przykładu – smary lub oleje są bardzo trudne do zmycia. Pasty BHP dostępne na rynku posiadają w swoim składzie substancje, które w łatwy sposób usuwają takie niechciane zabrudzenia. Warto dodać, że czynią to za pośrednictwem bezpiecznych dla skóry składników, będących częścią tych aktywnych preparatów.

Wybierając odpowiednie pasty do mycia rąk warto sprawdzać ich zastosowanie. Niektóre z nich mogą różnić się sposobem działania – poradzą sobie z olejem, jednak trudne dla nich okaże się zmycie tuszu lub farby drukarskiej. Wybierając odpowiednie produkty dla swoich pracowników zawsze należy zadać sobie pytanie – jaki produkt bhp jest najkorzystniejszy na danym stanowisku pracy? Na tej podstawie łatwiej dobrać odpowiednie produkty, które będą spełniały wszystkie oczekiwania.

Czyste miejsce pracy – postaw na higienę

Na komfort i wygodę pracy wpływa wiele czynników. Należy do nich - czystość danego stanowiska. Przykładem miejsc, w których codzienna higiena jest niezbędna, są warsztaty czy drukarnie. Na takich obszarach nawet najmniejsza plama może doprowadzić do wypadku (na przykład przez poślizgnięcie) lub do zniszczenia produkowanej rzeczy – kiedy tusz z drukarki zabrudzi wyprodukowane arkusze stron.

Aby zachować czystość oraz ład na stanowisku pracy warto zaopatrzyć swoich pracowników w sorbenty, które w bardzo szybki sposób poradzą sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. Czym jest sorbent? To chłonna mata, wykonana z odpowiedniego materiału, który pochłania różnego rodzaju plamy czy zabrudzenia. W sklepach z chemią BHP można znaleźć sorbenty przeznaczone do zabrudzeń  o zróżnicowanym charakterze. Mając wiedzę na temat tego, z jakimi substancjami mają do czynienia pracownicy na danym stanowisku, łatwiej będzie dobrać odpowiednie produkty pomagające utrzymać porządek w miejscu pracy.

Niezbędne akcesoria – zainwestuj w produkty najwyższej jakości

Zaopatrzenie pracowników w odpowiednie artykuły chemiczne to nie jedyny obowiązek pracodawcy. Należy również zadbać o komfort i wygodę korzystania z poszczególnych produktów. Pewnym jest, że o wiele wygodniejszym rozwiązaniem dla pasty BHP nie będzie otwieranie pudełka i nabieranie jej prosto z niego, tylko z odpowiednio dostosowanego pojemnika z pompką, gdzie jedno naciśnięcie dozownika pozwoli na wygodne korzystanie z produktu.

Równie ważne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca na sorbent. Każdy pracownik powinien mieć go „pod ręką”. Odpowiednie przystosowanie miejsca pracy oraz przygotowanie wygodnych sposobów na utrzymanie czystość sprawi, że praca nie będzie spowalniana. Dzięki takiemu przystosowaniu miejsca pracy, pracownik nie będzie musiał szukać środków chemicznych ukrytych we wnętrzach szaf. Zatem odpowiednie przystosowanie stanowiska pracy pozwoli na swobodną oraz efektywną pracę w czystym i co ważniejsze – bezpiecznym środowisku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium