×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Buty BHP damskie na zimę

Buty BHP damskie na zimę

Buty BHP damskie a męskie

Najczęściej podnoszoną przez pracodawców wątpliwością jest zapytanie o to, czym właściwie różnią się męskie buty robocze od damskiego obuwia BHP. Osoby w firmie odpowiedzialne za zakup sprzętu BHP niejednokrotnie uważają, że nie ma potrzeby stosowania rozgraniczenia płciowego wśród obuwia roboczego czy ochronnego. Jest to jednak bardzo mylne przekonanie. Męska oraz damska stopa różnią się od siebie i warto dobierać obuwie BHP, również do pracy zimą, właśnie pod kątem tych różnic.  Damska stopa najczęściej jest dużo węższa i szczuplejsza niż męska. Sprawia to, że buty muszą być inaczej wyprofilowane, aby były wygodne, dobrze leżały na nodze i zapewniały pracownikowi odpowiednią ochronę w trakcie wykonywania pracy. Ponadto zakres rozmiarów obuwia roboczego dla kobiet znacząco różni się od tego dedykowanego mężczyznom. Jest to szczególnie ważne dla pań o małej stopie. Zapewnienie pracownikom obuwia w odpowiednim dla nich rozmiarze jest kwestią zarówno wygody, jak i bezpieczeństwa. 

Zadania butów BHP na zimę

Buty BHP na zimę, zarówno w swojej budowie, jak i zadaniach, jakie muszą spełniać, różnią się od obuwia roboczego na inne pory roku. Jedną z najważniejszych cech zimowego obuwia BHP jest materiał, z jakiego zostało wykonane. Zaleca się, aby było to nieprzemakalne tworzywo, które jednocześnie pozwala na odprowadzanie wilgoci z wnętrza buta. Zimą pogoda bywa zarówno śnieżna, jak i deszczowa, dlatego tak ważne jest zagwarantowanie nieprzepuszczalności wody. Oprócz materiału, z jakiego została wykonana zewnętrzna warstwa buta, bardzo istotna jest również jego wewnętrzna część.  W przypadku obuwia BHP na zimę należy wybierać futerkową podszewkę, która nie tylko zapobiegnie utracie ciepła, ale również ogrzeje stopę. Ponadto warto zwrócić szczególną uwagę na podeszwę butów roboczych. W przypadku zimowego obuwia BHP podeszwa musi być gruba. Zapobiegnie to utracie ciepła, które zimą w największej mierze odpowiada za wychłodzenie całego organizmu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na odpowiednie wykonanie spodniej części podeszwy zimowych butów roboczych. Ze względu na możliwość występowania oblodzeń czy śliskiego podłoża w miejscu pracy najlepiej jest wybrać obuwie robocze wyposażone w podeszwę o zwiększonej przyczepności. Zagwarantuje to pracownikowi nie tylko ciepło i wygodę pracy, ale także znacząco zwiększy jego bezpieczeństwo.

Cechy damskich butów BHP na zimę

Damskie buty BHP na zimę muszą nie tylko chronić przed zimnem i ryzykiem poślizgnięcia. Ich nadrzędnym zadaniem jest skuteczna ochrona stopy w miejscu pracy. Obuwie damskie do pracy, podobnie jak męskie obuwie robocze, musi posiadać wszystkie niezbędne cechy zapewniające pracownikowi bezpieczeństwo. Jedną z najbardziej podstawowych form ochrony stopy jest stosowanie w obuwiu metalowych podnosków. Stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed spadającymi przedmiotami oraz wystającymi elementami maszyn.  Rodzaj i stopień zabezpieczeń, w jakie wyposażone jest obuwie BHP, muszą być ściśle dostosowane do typu oraz rodzaju zagrożeń występujących w danym miejscu pracy. Konieczne może okazać się także zabezpieczenie stóp pracownika przed substancjami chemicznymi. Należy pamiętać, że zagrożenia występujące w miejscu pracy nie zmieniają się wraz ze zmianą pory roku. Dlatego też cechy damskich butów BHP na zimę powinny być odzwierciedleniem cech obuwia na pozostałe pory roku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium