×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Artykuły medyczne – dla wysokiego poziomu higieny

Artykuły medyczne – dla wysokiego poziomu higieny

Wyroby medyczne w opiece zdrowotnej

Szczególne znaczenie mają artykuły medyczne, stosowane podczas kontaktu z  osobami chorymi, dziećmi, kobietami w ciąży i seniorami. Zalicza się do nich między innymi rękawice medyczne, półmaski higieniczne oraz  fartuchy.

Rękawice

Wśród szeregu produktów medycznych znajdują się rękawice medyczne niejałowe. Rękawice lateksowe pudrowane są  przeznaczone do jednorazowego użytku. Ich zadaniem jest osłonić dłoń i tym samym zabezpieczyć skórę przed wilgocią, uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Materiał lateksowy umożliwia idealne dopasowanie do dłoni, co wpływa na precyzję manualną. Od wewnątrz rękawice pudrowane są mączką kukurydzianą. Najczęściej stosowane są w czasie przeprowadzania badań medycznych, w gabinetach dentystycznych, weterynaryjnych,  a także w laboratoriach, ze względu na dobrą ochronę przed wirusami. Ten rodzaj rękawic sprawdza się również w gastronomii, w zakładach kosmetycznych oraz w czasie prac porządkowych. Dostępne na rynku rękawice lateksowe bezpudrowe posiadają polimerową warstwę wewnętrzną, co znacznie wpływa na ich wytrzymałość. Mają szerokie zastosowanie – w gabinetach stomatologicznych, pracowniach diagnostycznych, podczas czynności terapeutycznych, a także poza służbą zdrowia. Dobrze zabezpieczają skórę dłoni przed działaniem szkodliwych substancji. Alternatywą dla rękawic lateksowych są jednorazowe medyczne rękawice nitrylowe. Najważniejszą cechą tego wyrobu jest neutralny wpływ na skórę. Używanie takich rękawic nie wywołuje objawów alergicznych. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że bezpiecznie można wykonywać w nich  skomplikowane czynności medyczne. Dzięki teksturze na końcówkach palców, zapewniony jest bezpieczny i skuteczny kontakt z przedmiotami śliskimi. Rękawice wykorzystywane są powszechnie w czynnościach medycznych oraz laboratoryjnych. Użytkownicy nitrylowych wyrobów cenią je za elastyczność, dopasowanie do dłoni oraz bezuciskowość, co wpływa korzystnie na podejmowane działania. Z kolei rękawice winylowe polecane są osobom, które wykazują uczulenie na wyroby z lateksu. Wewnątrz pudrowane są mączką kukurydzianą. Winyl charakteryzuje się odpornością na wirusy, a także  doskonale dopasowuje się do dłoni, dzięki czemu rękawice sprawdzają się w pracowniach diagnostycznych, gabinetach medycznych i terapeutycznych, a także w miejscach pozamedycznych.

Rękawice chirurgiczne jałowe

Warto zwrócić uwagę na rękawice chirurgiczne jałowe. Ten rodzaj lateksowych rękawic cechuje sterylność i jednorazowe zastosowanie. Ich produkcja przebiega według ścisłych procedur, warunkujących bezpieczeństwo mikrobiologiczne.  Używane są podczas zabiegów, wymagających sterylnych warunków – na salach operacyjnych, w gabinetach kosmetycznych, lecznicach zwierząt, itp. miejscach. Zapewniają skuteczną ochronę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dostępne są rękawice pudrowane i bezpudrowe.

Półmaski chirurgiczne

Produkty te są niezastąpione w placówkach medycznych i laboratoriach, czyli wszędzie tam, gdzie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Maseczka osłania nos i usta, więc chroni również przed kontaktem z toksycznymi substancjami. Budowa maseczki, wyposażonej w delikatną blaszkę mocującą oraz gumki, uniemożliwia obsuwanie się, dzięki czemu stabilnie spoczywa na twarzy, umożliwiając swobodne wykonywanie potrzebnych działań. Maseczka składa się z trzech warstw włókniny polipropylenowej. Posiada atest medyczny.

Fartuchy

Jednorazowe fartuchy zabezpieczają personel medyczny oraz pracowników innych branż przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników, które mogą doprowadzić do przemieszczania się drobnoustrojów chorobotwórczych w miejsca ich pozbawione. Fartuchy wykonane są z fizeliny MER. Posiadają wygodne troki, umożliwiające wiązanie na plecach. Wkładane od przodu skutecznie osłaniają klatkę piersiową i ramiona, nie krępując ruchów. Rękawy zabezpiecza gumka. Użytkowanie fartuchów jest proste i wygodne, a jednokrotne użycie eliminuje zagrożenia, typowe dla materiałów wielokrotnego wykorzystania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium