×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Alergia na lateks - sposoby zabezpieczenia dłoni

Alergia na lateks - sposoby zabezpieczenia dłoni

Służba zdrowia – co dziesiąta osoba uczulona na lateks

Pracownicy służby zdrowia to osoby najbardziej narażone na tego typu dolegliwości. Według statystyk, aż 8-12% z nich dotknięta jest nadwrażliwością na ów składnik. Objawy występujące w przypadku uczulenia to zwykle: nudności, wymioty, zaczerwienienie skóry, astma, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Szczególnie groźne w tym przypadku, bo wywołujące najwięcej silnych alergii, są rękawiczki jednorazowe pudrowane, dlatego coraz częściej zastępowane są one nitrylowymi lub winylowymi.

Lateks tak, ale bez pudru

Znakomicie sprawdzają się rękawice medyczne lateksowe bezpudrowe. Są niezwykle elastyczne i funkcjonalne oraz z powodzeniem dopasowują się do kształtu dłoni. Idealnie zdają egzamin zarówno w środowisku służby zdrowia, jak i stomatologii oraz weterynarii. Używa się ich chętnie również w studiach tatuażu, gabinetach kosmetycznych i instytutach naukowych. Rękawice lateksowe bezpudrowe świetnie chronią dłonie przed niebezpiecznymi czynnikami. Zastosowano w nich niezwykle wygodnie i funkcjonalne rozwiązanie – są bowiem oburęczne. Pozwala to użytkownikom zaoszczędzić sporo czasu przy ich zakładaniu. Występują w kilku rozmiarach. Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa oraz posiadają deklarację zgodności CE. Dopuszczone zostały także do kontaktu z żywnością. Rękawice lateksowe bezpudrowe są powszechnie dostępne. Warto jednak postawić na sprawdzone sklepy, które oferują wysokiej jakości produkty. Także w ofercie Glovexu znaleźć można doskonale sprawdzające się w różnych warunkach rękawice lateksowe bezpudrowe.

Rękawice bezpudrowe – idealne dla osób z alergią na lateks

Dzięki stosowaniu rękawic bezpudrowych lekarze oraz inni pracownicy służby zdrowia są znacznie mniej narażeni na alergie wywołane przez lateks. Warto wiedzieć, iż ich właściwości mechaniczne są dokładnie takie, jak w przypadku rękawic pudrowanych. Niewielkie ryzyko perforacji to także bardzo ważna cecha produktu. Nie występują w nich nośniki alergenów białkowych, w związku z czym ryzyko nadwrażliwości jest znacznie obniżone.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium