GLOVEX - rękawice, odzież, obuwie, robocze, ochronne, artykuły BHP.
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Promocja
Filtr zapasowy do JSP POWERCAP ACTIVE Filtr zapasowy do JSP POWERCAP ACTIVE
Cena: 166,20 zł (netto: 135,12 zł )
szt.
zobacz więcej

Filtry przeciwpyłowe wielokrotnego użytku, służą do montażu w półmaskach i maskach ochronnych. Zabezpieczają układ oddechowy przed aerozolami z cząstek stałych i ciekłych. Przeważnie ich konstrukcja jest wielowarstwowa. Warstwa zewnętrzna zwana prefiltrem, wykonana z niskooporowej włókniny z efektem tryboelektrycznym ma za zadanie zatrzymywanie cząstek aerozoli stałych i ciekłych o większych wymiarach. Środkowa będąca filtrem zasadniczym z włókniny o submikronowych średnicach włókien przechwytuje cząstki o mniejszych rozmiarach. Warstwa wewnętrzna osłona, zabezpiecza warstwę środkową. Zasadniczo wymienne filtry przeciwpyłowe występują w trzech klasach: P1, P2, P3:

 • FFP1 do 4xNDS, dedykowane do budownictwa, produkcji cementu, przemysłu drzewnego, spożywczego, wydobywczego węgla, skał, kruszywa, rud metali żelaznych i nieżelaznych, rolnictwa. Zabezpiecza przed pyłami pochodzącymi z bawełny, celulozy, cementu, gipsu, grafitu, kamienia, kredy, marmuru, mącznymi, mgłami olejów i substancji ropopochodnych, opiłków metali żelaznych i nieżelaznych, roślinnymi, siarki, tlenku cynku, węglanu wapnia, węgla.
 • FFP2 do 10xNDS, przeznaczenie i ochrona dróg oddechowych przed rodzajami pyłów analogicznie jak w klasie P1 jednak do 10xNDS
 • FFP3 do 20xNDS, kierowane jak P2, dodatkowo do branży chemicznej i medycznej. Chroni przed zanieczyszczeniami powietrza pyłami z antymonu, arsenu, azbestu, bawełny, berylu, celulozy,
  cementu, cząstek radioaktywnych, gipsu, grafitu, kadmu, kamienia, kobaltu, kredy, marmuru, mącznymi,
  mgłami olejów i substancji ropopochodnych, niklu, opiłków metali żelaznych i nieżelaznych, powstałymi przy spawaniu i lutowaniu, radu, roślinnymi, siarki, strychniny, tlenku cynku, węglanu wapnia, węglowymi, oraz wirusami.
px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium