×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Ochrona dróg oddechowych

Dla osób pracujących zawodowo i okazjonalnie w warunkach podwyższonego zapylenia lub zanieczyszczenia parami gazów chemicznych niezbędne jest stosowanie Środków Ochrony Indywidualnej ŚOI w postaci półmasek i masek z odpowiednimi filtrami i pochłaniaczami.

Maska higieniczna MAS UNI Maska higieniczna MAS UNI
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 0,25 zł (netto: 0,20 zł )
zobacz więcej
Maska przeciwpyłowa FS-95 FFP2 NR składana Maska przeciwpyłowa FS-95 FFP2 NR składana
Producent: Filter Service
Cena: 0,79 zł (netto: 0,64 zł )
zobacz więcej
Maska przeciwpyłowa filtrująca FS-95V FFP2 NR Maska przeciwpyłowa filtrująca FS-95V FFP2 NR
Producent: Filter Service
Cena: 1,22 zł (netto: 0,99 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FFP1V FS-16 V D Półmaska filtrująca FFP1V FS-16 V D
Producent: Filter Service
Cena: 2,16 zł (netto: 1,76 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-910 FFP1 NR D Półmaska filtrująca FS-910 FFP1 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,54 zł (netto: 2,07 zł )
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa FS-O/17 V NR D FFP1V Półmaska przeciwpyłowa FS-O/17 V NR D FFP1V
Producent: Filter Service
Cena: 2,63 zł (netto: 2,14 zł )
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa FS-O/21 FFP2 NR D Półmaska przeciwpyłowa FS-O/21 FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,72 zł (netto: 2,21 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-920 FFP2 NR D Półmaska filtrująca FS-920 FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,79 zł (netto: 2,27 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FFP2V FS-923 V A NR D Półmaska filtrująca FFP2V FS-923 V A NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,96 zł (netto: 2,41 zł )
zobacz więcej
Filtr przeciwpyłowy P1 3M 5911 Filtr przeciwpyłowy P1 3M 5911
Producent: 3M Company
Cena: 2,96 zł (netto: 2,41 zł )
zobacz więcej
Maska chirurgiczna Mercator OPERO gumka Maska chirurgiczna Mercator OPERO gumka
Cena: 3,68 zł (netto: 3,41 zł )
OP.
zobacz więcej
Filtr wstępny do półmaski NEW EURMASK 10 sztuk Filtr wstępny do półmaski NEW EURMASK 10 sztuk
Producent: Filter Service
Cena: 4,17 zł (netto: 3,39 zł )
OP.
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-630 FFP3 NR Półmaska filtrująca FS-630 FFP3 NR
Producent: Filter Service
Cena: 4,32 zł (netto: 3,51 zł )
zobacz więcej
Maska wielokrotnego użytku MAS-SAFER-MIDI Maska wielokrotnego użytku MAS-SAFER-MIDI
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 4,58 zł (netto: 3,72 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-630V FFP3 NR Półmaska filtrująca FS-630V FFP3 NR
Producent: Filter Service
Cena: 4,64 zł (netto: 3,77 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-930 FFP3 NR D Półmaska filtrująca FS-930 FFP3 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 4,64 zł (netto: 3,77 zł )
zobacz więcej
Filtr przeciwpyłowy dwustronny SECAIR P1R 3000.01 Filtr przeciwpyłowy dwustronny SECAIR P1R 3000.01
Producent: Secura B.C.
Cena: 4,70 zł (netto: 3,82 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FFP1 składana SPIRO Półmaska filtrująca FFP1 składana SPIRO
Cena: 4,78 zł (netto: 3,89 zł )
szt.
zobacz więcej
Maska przeciwpyłowa JSP SPRINGFIT 421ML FFP2 Maska przeciwpyłowa JSP SPRINGFIT 421ML FFP2
Producent: JSP Ltd.
Cena: 5,19 zł (netto: 4,22 zł )
SZT.
zobacz więcej
Półmaska filtrująca węglowa FS-24V W FFP2 NR D Półmaska filtrująca węglowa FS-24V W FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 5,60 zł (netto: 4,55 zł )
SZT.
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa FS-930 V D FFP3 Półmaska przeciwpyłowa FS-930 V D FFP3
Producent: Filter Service
Cena: 5,60 zł (netto: 4,55 zł )
zobacz więcej

Maski i półmaski ochronne – ochrona dróg oddechowych przed pyłem, dymem, mgłą i gazami

Istnieje szereg zawodów, których wykonywanie naraża drogi oddechowe oraz płuca na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Wdychanie zanieczyszczeń nie tylko obniża komfort pracy, ale również negatywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Co więcej, długotrwały kontakt z toksycznymi cząsteczkami stałymi stanowi zagrożenie dla zdrowia pracowników. Dlatego w wymagającym środowisku pracy nie może zabraknąć środków ochrony dróg oddechowych.

Chcesz zapewnić swoim pracownikom skuteczną ochronę dróg oddechowych, błon śluzowych i płuc? Sięgnij po dostępne w naszej ofercie maski ochronne i półmaski filtrujące. Zabezpieczają one drogi oddechowe (tractus respiratoriae) przed uszkodzeniem, często nieodwracalnym, lub podrażnieniem, które może prowadzić do poważnych schorzeń. Co ważne, że maski i półmaski ochronne można stosować, kiedy zawartość tlenu w powietrzu utrzymuje się na poziomie nie niższym niż 17%.

Co stwarza zagrożenie dla układu oddechowego i jakie są metody ochrony przed wpływem szkodliwych czynników?

W wymagającym miejscu pracy we wdychanym powietrzu znajduje się cała gama substancji, które mogą stwarzać zagrożenie dla układu oddechowego, a w konsekwencji prowadzić do pogorszenia się zdrowia pracowników. Drobne cząsteczki łatwo bowiem przenikają do dróg oddechowych, a następnie do płuc, skąd rozsiewają się po całym organizmie i upośledzają prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów.

Niektóre substancje stałe, np. azbest, powodują poważne choroby nowotworowe. Z kolei chemikalia uszkadzają pęcherzyki płucne, co upośledza wymianę tlenu i dwutlenku węgla. Może to prowadzić do zgonu w wyniku uduszenia organizmu. Równie niebezpieczne są opary i gazy. Ich wdychanie może uszkodzić układ nerwowy i mózg, a nawet doprowadzić do śmierci. Jak się przed tym zabezpieczyć? Stosując odpowiedni sprzęt ochrony dróg oddechowych.

W aktualnej ofercie dostępne są:

 • półmaski jedno- i wielorazowe,
 • maski przeciwpyłowe oraz pełnotwarzowe zabezpieczające całą twarz, w tym wzrok, przed urazem spowodowanym odpryskiem cieczy lub ciał stałych,
 • filtry do masek i pochłaniacze na różnego rodzaju zagrożenia chemiczne, takie jak pary organiczne i nieorganiczne, kwaśne, amoniak, mgły, oraz pyły powstałe przy cięciu, piłowaniu, szlifowaniu drewna, metalu, betonu, tworzyw sztucznych, materiałów budowlanych, a także przy utylizacji azbestu i innych szkodliwych materiałów.

Na nasz asortyment masek składają się produkty ochrony dróg oddechowych od renomowanych producentów, w tym angielskiej firmy JSP, amerykańskiej 3M, niemieckiej teXXor, czeskiej Canis, polskich Filter Service oraz Secura. Są to artykuły BHP o bardzo wysokiej jakości, spełniające europejskie normy bezpieczeństwa.

Oferowane półmaski przeciwpyłowe zapewniają komfort i efektywną pracę, stanowiąc doskonałą ochronę dróg oddechowych. Jesteśmy przekonani, że dostępne artykuły ochronne spełnią Państwa oczekiwania. Szczególnie polecamy ochronniki JSP o świetnej relacji cena-jakość oraz polskiego producenta Secura B.C i Filter Service.

Przeciwpyłowe półmaski filtrujące – zyskaj skuteczną ochronę dróg oddechowych

W naszej ofercie znajdziesz również przeciwpyłowe półmaski filtrujące, które zabezpieczają przed szkodliwymi pyłami. Dostępne są warianty jedno i wielokrotnego użytku. Występują w trzech klasach ochronnych:

 • FFP1,
 • FFP2,
 • FFP3.

Różnią się zdolnością skuteczności filtrowania zanieczyszczeń stałych.  1 - skuteczność filtracji >80%, P2 >94% i P3 >99,9.

W celu zmniejszenia oporów oddechowych stosuje się nowoczesne włókniny oraz zawory wydechowe, a w celu zapewnienia szczelności, wstępne formowanie kopuł i zaciski nosowe. Do pracy z wysoce toksycznymi pyłami przewidziano dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne w postaci wkładki z pianki. Niweluje ona nierówność skóry, przez co ogranicza zasysanie niefiltrowanego powietrza.

Oferujemy również jednorazowe półmaski przeciwpyłowe wyposażone we wkład z aktywnego węgla (Carbon), którego zadaniem jest pochłanianie kwaśnych oparów poniżej NDS oraz nieprzyjemnych zapachów. Z kolei wielorazowe półmaski do pracy ciągłej posiadają wymienne filtry o dużej powierzchni filtracyjnej, a więc małym oporze oddechowym. Zaletą jest możliwość wymiany klas zależnie od aktualnych potrzeb.

Maski i półmaski wielokrotnego użytku mają zastosowanie do prac o charakterze ciągłym i powtarzalnym w atmosferze oparów i gazów pochodzenia chemicznego. To produkty ochrony układu oddechowego, które oferują skuteczne zabezpieczenie przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami powietrza, a jednocześnie są opłacalne. Pracownicy mogą je wielokrotnie stosować, bez obaw że maska lub półmaska ochronna szybko straci swoje właściwości.

Pochłaniacze i filtropochłaniacze – praktyczne akcesoria do ochrony dróg oddechowych

Żeby zapewnić maksimum ochrony dróg oddechowych, oferujemy również pochłaniacze i filtropochłaniacze, które zabezpieczają układ oddechowy przed parami i gazami pochodzenia organicznego, nieorganicznego, kwaśnego, chloru, siarkowodoru, amoniaku i jego pochodnych, rtęci, tlenków azotu, dwutlenku siarki. W celu ułatwienia identyfikacji posiadają oznaczenie w kolorach. Do nietypowych zagrożeń używa się pochłaniacze specjalne.

Pochłaniacze i filtropochłaniacze mogą mieć następujące oznaczenia:

 • A1 (oznaczenie kolor brązowy)zabepieczają przed gazami i parami substancji organicznych, których temperatura wrzenia przekracza 65°C, (np. alkohole, aldehydy, estry, etery, ketony, kwasy organiczne, styren) przy łącznym objętościowym stężeniu nieprzekraczającym wartości 0,1 %,
 • ABEK1 (brązowy/szary/żółty/zielony) zabezpieczają przed gazami i parami substancji organicznych i nieorganicznych, parami i gazami kwaśnymi, amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi, a także mieszaninami ww. substancji przy łącznym objętościowym stężeniu nieprzekraczającym wartości 0,1,
 • B1 (szary) – nieorganiczne (arsenowodór, brom, bromowodór, chlor, dwusiarczek węgla, fluor, formaldehyd, fosforowodór, jod, jodowodór, kwas mrówkowy, siarkowodór) stężenie par i gazów do 0.1% objętości,
 • E1 (żółty)chronią przed dwutlenkiem siarki i innymi kwaśnymi gazami i parami (chlor, chlorowodór, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, kwas mrówkowy, siarkowodór, trójtlenek siarki) stężenie do 0.1% objętości,
 • K1 (zielony)zabezpieczają przed amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi (aminy: metyloamina, dwumetyloamina, dwumetyloetyloamina, etyloamina, iminodwuetyloamina), anilina. Dopuszczalne stężenie par i gazów 0.1% objętości,
 • Hg (czerwony) – opary rtęci,
 • NO (niebieski) – tlenki azotu,
 • P (biały) – pyły oraz aerozole ciekłe.

Śródki ochrony dróg oddechowych – dlaczego warto wybrać ofertę Glovex?

Istnieje wiele miejsc pracy, które wymagają stosowania środków ochrony dróg oddechowych. Dzięki nim pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki bez narażania zdrowia. W Glovex proponujemy kompleksową ofertę m.in. masek pełnotwarzowych, półmasek filtrujących i pochłaniaczy, dzięki której zapewnisz swoim podwładnym skuteczną ochronę szkodliwymi substancjami. Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać.

 1. Szeroki wybór środków ochrony dróg oddechowych. Półmaska filtrująca? Maska ucieczkowa? A może filtr przeciwpyłowy? W naszej ofercie mamy różne środki ochrony dróg oddechowych, które wyłapują nawet drobne cząsteczki, pyły, gazy, opary czy też aerozole i sprawiają, że substancje niebezpieczne nie wnikają do organizmu.

Dzięki zróżnicowaniu produktów każdy pracownik jest w stanie dopasować sprzęt ochrony dróg oddechowych do warunków eksploatacji i indywidualnych potrzeb. W efekcie stanowią skuteczne zabezpieczenie przed przenikaniem cząstek stałych do dróg oddechowych.

 1. Innowacyjne technologie. Dostępne w naszej ofercie maski ochronne, półmaski filtrujące czy też pochłaniacze są wyposażone w innowacyjne materiały filtrujące, które skutecznie blokują substancje niebezpieczne, opary, gazy, a nawet brzydkie zapachy. W efekcie są w stanie
 2. Atrakcyjne ceny. Oferowane produkty ochrony układu oddechowego nie tylko skutecznie zabezpieczają organizm przed cząsteczkami stałymi, ale również są dostępne w niewygórowanych cenach. Dzięki temu stosunkowo niskim kosztem możesz zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo.
 3. Komfort użytkowania. Każda dostępna w naszej ofercie maska lub półmaska filtrująca to ergonomiczne akcesorium, które można z łatwością dopasować do twarzy. To gwarancja nie tylko skutecznej ochrony, ale i komfortu pracy. Sprzęt zapewnia dobrą widoczność i nie krępuje ruchów.

Jak wybrać maski i półmaski do ochrony dróg oddechowych?

Maski i półmaskikonieczne w wielu miejscach pracy. Skutecznie chronią drogi oddechowe przed cząsteczkami stałymi, zanieczyszczeniami i negatywnym wpływem innych substancji. Warunek jest jeden – muszą zostać właściwie dobrane. Żeby zakupić odpowiednie maski i półmaski ochronne, należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

 • zanieczyszczenie powietrza i jego wpływ na stan zdrowia pracowników,
 • wielkość kondensacji szkodliwej substancji (najwyższe dopuszczalne stężenie),
 • czas pracy w szkodliwych warunkach,
 • czynniki klimatyczne, wilgotność i temperatura powietrza,
 • aktualny stan zdrowia pracownika,
 • widoczność i swoboda ruchu,
 • ergonomia i komfort użytkowania maski lub półmaski.

Szkodliwe substancje można spotkać w wielu miejscach pracy. Skuteczna ochrona dróg oddechowych zapobiegnie ich przedostawaniu się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem. Wybieraj spośród dostępnych w naszej ofercie masek pełnotwarzowych, półmasek ochronnych, filtrów i pochłaniaczy. Zadbaj o widoczność w środowisku pracy, a także o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium