GLOVEX - rękawice, odzież, obuwie, robocze, ochronne, artykuły BHP.

Ochrona dróg oddechowych

Filtr do półmaski z okularami JSP Filterspec FFP3V Filtr do półmaski z okularami JSP Filterspec FFP3V
Cena: 181,06 zł (netto: 147,20 zł )
( 1 szt. = 18,11 zł )
OP.
zobacz więcej
Filtr do półmaski z okularami JSP Filterspec FFP2V Filtr do półmaski z okularami JSP Filterspec FFP2V
Cena: 90,34 zł (netto: 73,45 zł )
( 1 szt. = 9,03 zł )
OP.
zobacz więcej
Filtropochłaniacz JSP PressToCheck A2P3 Filtropochłaniacz JSP PressToCheck A2P3
Cena: 84,32 zł (netto: 68,55 zł )
OP.
zobacz więcej
Maseczka medyczna 3-warstwowa BOKA Maseczka medyczna 3-warstwowa BOKA
Producent: Bocamed
Cena: 0,30 zł (netto: 0,28 zł )
zobacz więcej
Maska pełnotwarzowa JSP FORCE10 Typhoon Maska pełnotwarzowa JSP FORCE10 Typhoon
Cena: 464,66 zł (netto: 377,77 zł )
zobacz więcej
Maska wielokrotnego użytku MAS-SAFER-MIDI Maska wielokrotnego użytku MAS-SAFER-MIDI
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 4,00 zł (netto: 3,25 zł )
zobacz więcej
Półmaska PM-01 do filtrów FFP1 R Półmaska PM-01 do filtrów FFP1 R
Producent: FIAB
Cena: 79,95 zł (netto: 65,00 zł )
Półmaska przeciwpyłowa FS-20 V FFP2 NR D Półmaska przeciwpyłowa FS-20 V FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,60 zł (netto: 2,11 zł )
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa Honeywell 3203 FFP1 Półmaska przeciwpyłowa Honeywell 3203 FFP1
Producent: HONEYWELL
Cena: 3,65 zł (netto: 2,97 zł )
zobacz więcej
Półmaska wielorazowa Jsp Force8 Półmaska wielorazowa Jsp Force8
Cena: 60,25 zł (netto: 48,98 zł )
zobacz więcej
Półmaska filtrująca FS-923 V A FFP2 NR D Półmaska filtrująca FS-923 V A FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 5,31 zł (netto: 4,32 zł )
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa FS-33 V FFP3 R D Półmaska przeciwpyłowa FS-33 V FFP3 R D
Producent: Filter Service
Cena: 7,38 zł (netto: 6,00 zł )
zobacz więcej
Półmaska przeciwpyłowa FS-54V FFP2 NR D Półmaska przeciwpyłowa FS-54V FFP2 NR D
Producent: Filter Service
Cena: 2,95 zł (netto: 2,40 zł )
SZT.
zobacz więcej

Maski i półmaski ochronne - ochrona przed pyłem, dymem, mgłą i gazami

Dla osób pracujących zawodowo i okazjonalnie w warunkach podwyższonego zapylenia lub zanieczyszczenia parami gazów chemicznych niezbędne jest stosowanie Środków Ochrony Indywidualnej ŚOI w postaci półmasek i masek z odpowiednimi filtrami i pochłaniaczami. Zabezpieczają one drogi oddechowe (tractus respiratoriae) przed uszkodzeniem, często nieodwracalnym, lub podrażnieniem, które może prowadzić do poważnych schorzeń. Należy pamiętać, że można stosować kiedy zawartość tlenu w powietrzu utrzymuje się na poziomie nie niższym niż 17%. Niektóre substancje stałe jak azbest powodują poważne choroby nowotworowe.

Z kolei chemikalia uszkadzają pęcherzyki płucne co upośledza wymianę tlenu i dwutlenku węgla. Może to prowadzić do zgonu w wyniku uduszenia organizmu. W aktualnej ofercie dostępne są półmaski jedno i wielorazowe, a także maski przeciwpyłowe oraz pełnotwarzowe zabezpieczające również wzrok przed urazem spowodowanym odpryskiem cieczy lub ciał stałych. Proponujemy także filtry do masek i pochłaniacze na różnego rodzaju zagrożenia chemiczne jak pary organiczne i nieorganiczne, kwaśne, amoniak, mgły, oraz pyły powstałe przy cięciu, piłowaniu, szlifowaniu drewna, metalu, betonu, tworzyw sztucznych, materiałów budowlanych, a także przy utylizacji azbestu i innych szkodliwych materii.

Na nasz asortyment masek składają się ochrony renomowanych producentów angielskiej firmy JSP, amerykańskiej 3M, niemieckiej teXXor, czeskiej Canis, polskich Filter Service oraz Secura. Są to artykuły BHP o bardzo wysokiej jakości, spełniające europejskie normy bezpieczeństwa. Oferowane półmaski przeciwpyłowe zapewniają komfort i efektywną pracę, stanowiąc doskonałą ochronę dróg oddechowych. Jesteśmy przekonani, że oferowane artykuły ochronne spełnią Państwa oczekiwania. Szczególnie polecamy ochronniki JSP o świetnej relacji cena - jakość oraz polskiego producenta Secura B.C i Filter Service.

Przeciwpyłowe półmaski filtrujące

Przeciwpyłowe półmaski filtrujące zabezpieczają przed szkodliwymi pyłami. Dostępne są warianty jedno i wielokrotnego użytku. Występują w trzech klasach ochronnych: FFP1, FFP2 i FFP3. Różnią się zdolnością skuteczności filtrowania zanieczyszczeń stałych P1 - skuteczność filtracji >80%, P2 >94% i P3 >99,9. W celu zmniejszenia oporów oddechowych stosuje się nowoczesne włókniny oraz zawory wydechowe, a w celu zapewnienia szczelności, wstępne formowanie kopuł i zaciski nosowe. Do pracy z wysoce toksycznymi pyłami przewidziano dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne w postaci wkładki z pianki. Niweluje ona nierówność skóry przez co ogranicza zasysanie nie filtrowanego powietrza. Oferowane są również jednorazowe półmaski przeciwpyłowe wyposażone  w wkład z aktywnego węgla (Carbon), którego zadaniem jest pochłanianie kwaśnych oparów poniżej NDS oraz nieprzyjemnych zapachów. Wielorazowe półmaski do pracy ciągłej posiadają wymienne filtry o dużej powierzchni filtracyjnej, a więc małym oporze oddechowym. Zaletą jest możliwość ich wymiany klas zależnie od aktualnych potrzeb.

Maski i półmaski wielokrotnego użytku maja zastosowanie do prac o charakterze ciągłym i powtarzalnym w atmosferze oparów i gazów pochodzenia chemicznego.

Pochłaniacze i filtropochłaniacze

Pochłaniacze i filtropochłaniacze po zastosowaniu modeli zabezpieczają układ oddechowy przed parami i gazami pochodzenia organicznego, nieorganicznego, kwaśnego, chloru, siarkowodoru, amoniaku i jego pochodnych, rtęci, tlenków azotu, dwutlenku siarki. W celu ułatwienia identyfikacji posiadają oznaczenie w kolorach. Do nietypowych zagrożeń używa się pochłaniacze specjalne.

 • A1 (oznaczenie kolor brązowy) - chronią przed gazami i parami substancji organicznych, których temperatura wrzenia jest wyższa niż 65°C, (np. alkohole, aldehydy, estry, etery, ketony, kwasy organiczne, styren) przy łącznym objętościowym stężeniu nie przekraczającym wartości 0,1 %)
 • ABEK1 (brązowy/szary/żółty/zielony) - wielogazowe przed gazami i parami substancji organicznych i nieorganicznych, parami i gazami kwaśnymi, amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi, a także mieszaninami w/w substancji przy łącznym objętościowym stężeniu nie przekraczającym wartości 0,1 
 • B1 (szary) - nieorganiczne (arsenowodór, brom, bromowodór, chlor, dwusiarczek węgla, fluor, formaldehyd, fosforowodór, jod, jodowodór, kwas mrówkowy, siarkowodór) stężenie par i gazów do 0.1% objętości
 • E1 (żółty) - przed dwutlenkiem siarki i innymi kwaśnymi gazami i parami (chlor, chlorowodór, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, kwas mrówkowy, siarkowodór, trójtlenek siarki) stężenie do 0.1% objętości
 • K1 (zielony) - przed amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi (aminy: metyloamina, dwumetyloamina, dwumetyloetyloamina, etyloamina, iminodwuetyloamina), anilina. Dopuszczalne stężenie par i gazów 0.1% objętości
 • Hg (czerwony) - opary rtęci
 • NO (niebieski) - tlenki azotu
 • P (biały) - pyły oraz aerozole ciekłe
px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium