Kombinezony przeciwchemiczne
Chemoodporne kombinezony ochronne stanowią skuteczny środek ochrony osobistej w sytuacji, gdy w miejscu pracy dochodzi do kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, zwłaszcza tymi rozpylonymi w powietrzu. Warto dodać, że niektóre modele kombinezonów mają właściwości antyelektrostatyczne, które czynią kombinezony ochronne nieodłącznym elementem w niejednym miejscu pracy wymagającym specjalistycznej ochrony.
Kategorie
Producent
Rozmiar
Dostępność
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Promocja
Kombinezony chemoodporne dzielą się na wiele kategorii i podkategorii, które różnią się właściwościami, materiałem z którego zostały wykonane i zakresem ochrony, dlatego ważny jest odpowiedni dobór ubioru ochronnego do rodzaju wykonywanej pracy i specjalistycznych wymagań, które muszą zostać spełnione.
Budowa i najważniejsze funkcje kombinezonów chemoodpornych
Kombinezony przeciwchemiczne to ubranie ochronne wielokrotnego użytku. Najczęściej mają formę jednoczęściową i stanowią doskonałe uzupełnienie stroju ochronnego gwarantującego pełną osłonę ludzkiego organizmu. Z tego powodu są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie człowiek narażony jest na kontakt z niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami chemicznymi np. w przypadku wystąpienia wycieków chemicznych, a także w specjalistycznych laboratoriach i magazynach. Prostsze modele znajdują zastosowanie w rolnictwie i przemyśle, w czasie pracy z substancjami i oparami stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia człowieka.
Kombinezony chemiczne występują w wielu zróżnicowanych odmianach i kategoriach, które dopasowane są do warunków i miejsca pracy.
Jakie normy BHP muszą spełniać kombinezony chemiczne?
Przeznaczone do sprzedaży kombinezony spełniają najważniejsze normy BHP, dotyczące ochrony osobistej pracowników przed chemikaliami, zanieczyszczeniami radioaktywnymi, cząstkami stałymi oraz zanieczyszczeniami biologicznymi, które mogą znajdować się także w powietrzu.
Gdzie sprawdzą się kombinezony ochronne chemiczne?
Kombinezony przeciwchemiczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu człowieka z substancjami chemicznymi szkodliwymi dla zdrowia, zwłaszcza w placówkach i hurtowniach farmaceutycznych laboratoriach chemicznych i medycznych.
Kombinezony chemoodporne są także wykorzystywane w utylizacji odpadów, rolnictwie, przemyśle oraz przy konserwacji różnego typu obiektów (np. sieci wodociągów, kanalizacji, infrastruktury sanitarnej), gdzie gwarantują ochronę zarówno przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi. Specjalistyczne modele antyelektrostatyczne sprawdzą się w miejscach, gdzie istnieje zagrożenie wybuchem (np. czyszczenie zbiorników paliwa) lub wymagane jest spełnienie wyjątkowych norm dotyczących powstawania niepożądanych iskier (np. przemysł elektroniczny).