×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Kombinezony przeciwchemiczne

Chemoodporne kombinezony ochronne stanowią skuteczny środek ochrony osobistej w sytuacji, gdy w miejscu pracy dochodzi do kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, zwłaszcza tymi rozpylonymi w powietrzu. Warto dodać, że niektóre modele kombinezonów mają właściwości antyelektrostatyczne, które czynią kombinezony ochronne nieodłącznym elementem w niejednym miejscu pracy wymagającym specjalistycznej ochrony.

Kombinezon chemiczny CHEMSAFE MS1 klasa 5/6 Kombinezon chemiczny CHEMSAFE MS1 klasa 5/6
Cena: 8,24 zł (netto: 6,70 zł )
zobacz więcej
Kombinezon chemiczny CHEMSAFE C1 klasa 5/6 Kombinezon chemiczny CHEMSAFE C1 klasa 5/6
Cena: 8,71 zł (netto: 7,08 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny CHEMSAFE COOL Kombinezon pyło-chemoodporny CHEMSAFE COOL
Cena: 18,67 zł (netto: 15,18 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK EASYSAFE 200 Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK EASYSAFE 200
Producent: DuPont
Cena: 22,58 zł (netto: 18,36 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK 500 XPERT Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK 500 XPERT
Producent: DuPont
Cena: 24,53 zł (netto: 19,94 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK® 600 PLUS Kombinezon pyło-chemoodporny TYVEK® 600 PLUS
Producent: DuPont
Cena: 45,01 zł (netto: 36,59 zł )
zobacz więcej
Kombinezon ochronny 3M 4540+ Kombinezon ochronny 3M 4540+
Producent: 3M Company
Cena: 54,15 zł (netto: 44,02 zł )
zobacz więcej
Kombinezon chemiczny CHEMSAFE SHIELD Kombinezon chemiczny CHEMSAFE SHIELD
Cena: 54,78 zł (netto: 44,54 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny TYCHEM C Kombinezon pyło-chemoodporny TYCHEM C
Producent: DuPont
Cena: 111,27 zł (netto: 90,46 zł )
zobacz więcej
Kombinezon pyło-chemoodporny TYCHEM F Kombinezon pyło-chemoodporny TYCHEM F
Producent: DuPont
Cena: 179,28 zł (netto: 145,76 zł )
zobacz więcej

Kombinezony chemoodporne dzielą się na wiele kategorii i podkategorii, które różnią się właściwościami, materiałem z którego zostały wykonane i zakresem ochrony, dlatego ważny jest odpowiedni dobór ubioru ochronnego do rodzaju wykonywanej pracy i specjalistycznych wymagań, które muszą zostać spełnione.

Budowa i najważniejsze funkcje kombinezonów chemoodpornych

Kombinezony przeciwchemiczne to ubranie ochronne wielokrotnego użytku. Najczęściej mają formę jednoczęściową i stanowią doskonałe uzupełnienie stroju ochronnego gwarantującego pełną osłonę ludzkiego organizmu. Z tego powodu są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie człowiek narażony jest na kontakt z niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami chemicznymi np. w przypadku wystąpienia wycieków chemicznych, a także w specjalistycznych laboratoriach i magazynach. Prostsze modele znajdują zastosowanie w rolnictwie i przemyśle, w czasie pracy z substancjami i oparami stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Kombinezony chemiczne występują w wielu zróżnicowanych odmianach i kategoriach, które dopasowane są do warunków i miejsca pracy.

Jakie normy BHP muszą spełniać kombinezony chemiczne?

Przeznaczone do sprzedaży kombinezony spełniają najważniejsze normy BHP, dotyczące ochrony osobistej pracowników przed chemikaliami, zanieczyszczeniami radioaktywnymi, cząstkami stałymi oraz zanieczyszczeniami biologicznymi, które mogą znajdować się także w powietrzu.

Gdzie sprawdzą się kombinezony ochronne chemiczne?

Kombinezony przeciwchemiczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu człowieka z substancjami chemicznymi szkodliwymi dla zdrowia, zwłaszcza w placówkach i hurtowniach farmaceutycznych laboratoriach chemicznych i medycznych.

Kombinezony chemoodporne są także wykorzystywane w utylizacji odpadów, rolnictwie, przemyśle oraz przy konserwacji różnego typu obiektów (np. sieci wodociągów, kanalizacji, infrastruktury sanitarnej), gdzie gwarantują ochronę zarówno przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi. Specjalistyczne modele antyelektrostatyczne sprawdzą się w miejscach, gdzie istnieje zagrożenie wybuchem (np. czyszczenie zbiorników paliwa) lub wymagane jest spełnienie wyjątkowych norm dotyczących powstawania niepożądanych iskier (np. przemysł elektroniczny).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium