GLOVEX -  rękawice, odzież, obuwie, robocze, ochronne, artykuły BHP.

Artykuły medyczne

Fartuch z włókniny FVISIT przedni Fartuch z włókniny FVISIT przedni
Producent: Raw-Pol - REIS
Cena: 3,23 zł (netto: 2,63 zł )
zobacz więcej
Kombinezon medyczny ochronny MMK typ 3/4 Kombinezon medyczny ochronny MMK typ 3/4
Producent: AVL
Cena: 41,18 zł (netto: 33,48 zł )
zobacz więcej
Rękawice lateksowe MAXTER PF bezpudrowe Rękawice lateksowe MAXTER PF bezpudrowe
Cena: 20,74 zł (netto: 19,20 zł )
zobacz więcej
Fartuch foliowy PE VYARA 100 sztuk Fartuch foliowy PE VYARA 100 sztuk
Cena: 31,50 zł (netto: 25,61 zł )
zobacz więcej
Rękawice nitrylowe Nitrylex® BASIC Rękawice nitrylowe Nitrylex® BASIC
Cena: 25,92 zł (netto: 24,00 zł )
zobacz więcej
Półmaska medyczna do sztucznego oddychania Półmaska medyczna do sztucznego oddychania
Producent: -
Cena: 2,33 zł (netto: 2,16 zł )
SZT.
zobacz więcej
Apteczka w szafce metalowej Vera 1 Apteczka w szafce metalowej Vera 1
Producent: Polska
Cena: 104,98 zł (netto: 97,20 zł )
SZT.
zobacz więcej
Apteczka w szafce metalowej Vera 2 Apteczka w szafce metalowej Vera 2
Producent: -
Cena: 137,05 zł (netto: 126,90 zł )
SZT.
zobacz więcej

Artykuły medyczne - bezpieczeństwo pacjenta i medyków

Rękawice medyczne, czepki polipropylenowe, ochraniacze obuwia, fartuchy flizelinowe oraz foliowe, maseczki chirurgiczne i higieniczne, koce ratunkowe, półmaski do sztucznego oddychania, zimne kompresy, należą do grupy produktów krótkotrwałego stosowania. Pozwalają zachować właściwą higienę i stanowią zabezpieczenie pracownika, jak również pacjenta. Parametry użytkowe i bezpieczeństwo regulują odpowiednie normy europejskie.

Odzież medyczna krótkotrwałego stosowania to głównie fartuchy z fizeliny i maseczki chirurgiczne. Trójwarstwowa konstrukcja masek nie utrudnia oddychania i jednocześnie zatrzymuje drobnoustroje chorobotwórcze. Foliowe ochraniacze na obuwie zapobiegają zabrudzeniu i przenoszeniu zanieczyszczeń do pomieszczeń wysokiej czystości. Podobnie wodoodporne fartuchy osłaniają odzież przed zamoczeniem cieczami, a chemoodporne chemikaliami.

Akcesoria medyczne

Maski należy stosować nie tylko w przypadku zabiegów jałowych, ale również diagnostycznych i terapeutycznych. Chronią drogi oddechowe pacjenta i lekarza przed drobnoustrojami i zanieczyszczeniami mechanicznymi. Zimny kompres CITO na stłuczenia, ekstrakcje zębów wyróżnia się długim utrzymywaniem niskiej temperatury i szczelnością. Półmaski do sztucznego oddychania usta-usta wyróżnia atrakcyjna cena przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Ratunkowy koc termiczny z folii aluminiowanej zajmuje niewiele miejsca, a w razie wypadku zabezpiecza organizm przed wychłodzeniem.

W naszym sklepie oferujemy również ŚOI do laboratoriów różnego typu, medycznych, chemicznych i badawczych w postaci okularów ochronnych, gogli z wentylacją pośrednią i bezpośrednią, osłon przeciwodpryskowych twarzy wykonanych z PCV, octanu i poliwęglanu. Przy pracy z odczynnikami konieczne jest użycie masek lub półmasek z wymiennymi filtrami i pochłaniaczami gazowymi.

Polecamy medyczne rękawiczki nitrylowe Sempercare Nitrile, lateksowe Santex i Comfort oraz winylowe Vinylex

Bogata oferta rękawic medycznych w tym diagnostycznych i chirurgicznych. Dostępne są warianty pudrowane, bezpudrowe, chlorowane, dwuwarstwowe (inner coated). Występują także w kolorach białym, czarnym, niebieskim, różowym, fioletowym, zielonym i pomarańczowym. Różne długości i grubości pozwalają na optymalny wybór zależnie od potrzeb i zagrożeń. Rozmiary od XS do XL umożliwią dobranie wielkości zależnie od tęgości i długości dłoni. Zastosowane specjalne technologie zabezpieczają ręce przed płynami ustrojowymi, bakteriami i wirusami.

Zestaw artykułów medycznych jako wkład do apteczki

Najbardziej powszechne materiały medyczne, takie, które powinien posiadać chociażby każdy właściciel samochodu, to oczywiście elementy wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. W każdym takim zestawie powinny się znaleźć przedmioty, które ułatwią pomoc poszkodowanym w wyniku wystąpienia jakiegoś zagrożenia. Oczywiście inny jest dobór artykułów medycznych do apteczki znajdującej się w biurze, a inny do tej zapewniającej bezpieczeństwo na hali przemysłowej. W naszym sklepie znajdą Państwo materiały medyczne, które znakomicie spełniają funkcję zabezpieczenia przed nieprzewidzianymi wypadkami – także w domu.

Apteczka nie powinna stanowić wyłącznie alibi dla inspektorów BHP – w razie wypadku to realna szansa na sprawną pomoc poszkodowanym. Pamiętaj o tym i systematycznie sprawdzaj jakość oraz datę przydatności artykułów medycznych, które znajdują się na wyposażeniu firmy czy samochodu. Warto być mądrym przed szkodą i traktować kwestie bezpieczeństwa bardzo poważnie.

px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium